قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی شوتا روستاولی در پروسه حمل هوایی به شهر تفلیس

قوانین گمرکی گرجستان درباره حمل هوایی به تفلیس


چرا همیشه پیشنهاد ما انتخاب خدمات فریت بار یا حمل هوایی است و چرا روز به روز بر تعداد افرادی که این پیشنهاد را مناسب شرایط خود می بینند افزوده می‌شود؟ اگر با یکی از مسافرینی که یک بار از حمل هوایی استفاده کرده باشد صحبت کنید، احتمالاً به شما خواهد گفت که امنیت، مقرون‌به‌صرفه بودن و سرعت بالا ویژگی‌های مهمی است که حمل هوایی همه آن‌ها را شامل می‌شود؛ وقتی شما در مسیر فرایند حمل هوایی وارد شوید؛ یعنی بارتان را در مبدأ تحویل داده‌اید و در مقصد در فرودگاه بین‌المللی شوتا روستاولی تفلیس شهر تفلیس منتظر دریافت بار هوایی خود هستید. دفتر گمرک فرودگاه نامش Customs Clearance Zone است. در حال انتظار که هستید، امنیت و سرعت بالای فریت بار برایتان معنای دیگری می‌یابد. به‌موقع انجام شدن کارها در سفر و طی به موقع مراحل فریت بار بسیار مهم است. بر این اساس برایتان بهتر است با قوانین گمرکی کشور گرجستان آشنا باشید. نیازی به تهیه جزوه یا کتاب نیست. ما در همین سایت قوانین گمرکی کشور گرجستان را برایتان شرح داده‌ایم. لازم است بدانید قوانین بیان شده در گمرک‌های سرتاسر کشور گرجستان یکسان اجرا می‌شود.

قوانین گمرک گرجستان در زمان حمل هوایی به تفلیس


تمامی کشورهای دنیا قانون‌های خاص خود را برای اداره امورشان دارند و قوانین گمرکی نیز به همین شکل هستند و کشور به کشور با هم تفاوت دارند. بعضی قانون‌ها، بسیار سخت‌گیرانه طراحی شده‌اند و برخی نرمش بیشتری دارند. در تمامی قوانین گمرکی کشورها ورود گروه‌های مختلف کالایی شرایط متفاوتی دارد. کشور گرجستان نیز چنین است. بعضی شامل پرداخت مالیات ورودند و برخی معاف. برای تحویل گرفتن برخی هم باید عوارض واردات پرداخت کرد که البته هرکدام تبصره و ماده های گوناگونی نیز دارند که گاهی به نفع صاحبان بار است.
تا اینجا دو چیز مشخص شد، یکی اینکه این اطلاعات ارزشمند هستند و دو اینکه پیدا کردن چنین اطلاعاتی می‌تواند بسیار وقت‌گیر باشد. اینجا هم باید اطلاعات را از کاردان بخواهید. ما بخشی مربوط به حمل هوایی به تفلیس از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به این کشور را به‌صورت خلاصه در متن، به‌صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری گرجستان


در هنگام سفر به شهر تفلیس در کشور گرجستان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • این معافیت برای لوازمی که استفاده شخصی و غیرتجاری دارند منظور می‌گردد و هر شخص می‌تواند تا 100 کیلوگرم بار، معاف از عوارض به این کشور وارد کند.
 • اگر از یک قلم جنس بیش از 20 کیلو همراه داشته باشید (برای مثال 30 کیلو آجیل) به ازای هر کیلو باید 1 لاری مالیات پرداخت کنید. (تقریباً 0.3 دلار)
 • همچنین می‌توانید در بار همراه خود تا 400 نخ سیگار داشته باشید

مواردی که در این بخش گفتیم، صرفاً مختص بار همراه مسافر هستند و برای مرسولات قابل استفاده نیستند.
خوب حالا عوارض گمرکی و مالیات چقدر است؟ این پرسش‌ها را ما به‌طور کامل در پادکست کشور گرجستان شرح داده‌ایم. همین‌طور تکلیف مواد غذایی مجاز برای ورود به کشور گرجستان در همین پادکست مشخص شده است.

کالاهای ممنوع گمرک گرجستان جهت ورود به تفلیس به‌صورت حمل هوایی


ورود برخی کالاها به کشور گرجستان ممنوع است، پس بستن چمدان‌ها مرحله مهمی برای پیشگیری از ایجاد مشکل در پروسه سفر است. باید بدانید بردن کدام کالاها به کشور گرجستان مسافر را دچار دردسر می‌کند. بهتر است بازهم به پادکست ما مراجعه کنید و ریز و درشت همه ممنوعیت‌های حمل بار به کشور گرجستان را بشنوید. از نظر قوانین گمرک کشور گرجستان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • هر نوع اسلحه
 • محتوای مستهجن
 • مواد مخدر
 • مواد سمی و رادیواکتیو

قوانین گمرک گرجستان جهت بار هوایی مهاجرین به تفلیس


اگر هدف شما از سفر مهاجرت است خیلی چیزها تغییر می‌کنند که یکی از آن‌ها وسایل مورد نیاز شماست. بار هوایی ای که حتماً بسیار بیشتر از محدوده مشخص شده برای بار همراه مسافر در هواپیما است و شما را در شمار مسافران دارای اضافه‌بار زیاد قرار می‌دهد. پس پیش‌بینی هزینه‌ای سنگین برای پرداخت جریمه اضافه‌بارتان کار را کمی دشوار می‌کند؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه تری نیز وجود دارد. تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران این راه را برایتان نمایان خواهد کرد. اگر باری که به کشور گرجستان می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه گرجستان تحویلتان می دهند.

 • اگر برای اقامت به کشور گرجستان سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:
 • اقلام وارداتی شما مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده می‌شوند. این مالیات بر ارزش گمرکی اقلام (ارزش کالا + هزینه حمل + هزینه بیمه) منظور می‌گردد.
 • همچنین هزینه واردات نیز از شما دریافت خواهد شد.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و میزان مالیات بر ارزش افزوده و هزینه واردات و همچنین مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت گرجستان مراجعه کنید.

با گوش دادن به پادکست ما در قسمت کشور گرجستان برنامه سفرتان را تنظیم کنید و به بارهایتان سامان دهید. همه چیز روشن است و پاسخ پرسش‌ها مشخص. از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان. حتی شما در خواهید یافت که وضعیت بردن سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل چگونه است. تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات در پادکست برایتان گفته‌ایم. فرم‌های مربوط به مراحل ترخیص در این صفحه در دسترس شماست. شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر و انجام دادن نکات تذکر داده شده در پادکست کارتان را به راحتی به سرانجامی مطلوب برسانید.

هزینه حمل هوایی به تفلیس چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به‌صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

حمل هوایی به تفلیس به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به‌صورت معمول فرآیند حمل هوایی به دو تا چهار روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به تفلیس می‌توانم بسته‌بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی شوتا روستاولی

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور گرجستان ، گمرک Customs Clearance Zone ، واقع در فرودگاه بین‌المللی شوتا روستاولی (Shota Rustaveli Tbilisi Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر تفلیس فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Customs Clearance Zone

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی شوتا روستاولی (Shota Rustaveli Tbilisi Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی شوتا روستاولی ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور گرجستان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور گرجستان در شهر تفلیس واقع در فرودگاه Shota Rustaveli Tbilisi Intl. Airport (Shota Rustaveli Tbilisi Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  گرجستان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور گرجستان جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور گرجستان از طریق Customs Clearance Zone نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور گرجستان را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به تفلیس

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای گرجستان

ویدئو های دیدنی فریت بار