قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی سیم ریپ در پروسه حمل هوایی به شهر سیم ریپ

قوانین گمرکی کشور کامبوج درباره حمل هوایی به سیم ریپ


در زمان مشاوره برای ارسال بار به شهر سیم ریپ در کشور کامبوج، توصیه همیشگی ما استفاده از خدمات حمل هوایی به سیم ریپ است، چرا؟ و چرا امروزه بسیاری از افرادی که قصد ارسال بار به کامبوج را دارند این پیشنهاد را مطلوب تشخیص داده‌اند و از این روش برای ارسال بارشان استفاده می کنند؟ کافی است با کسی که تجربه استفاده از این خدمات را دارد گفت و گو کنید تا به شما بگوید حمل هوایی به سیم ریپ، ایمن ترین، سریع ترین و مقرون به صرفه ترین روش ارسال بار به کشور کامبوج است؛ وقتی شما در مسیر فرایند حمل هوایی وارد شوید؛ یعنی بارتان را در مبدا تحویل داده‌اید و در مقصد در فرودگاه بین‌المللی سیم ریپ شهر سیم ریپ منتظر دریافت آن هستید. دفتر گمرک این فرودگاه GENERAL DEPARTMENT OF CUSTOMS AND EXCISE OF CAMBODIA نام دارد. به‌موقع انجام شدن کارها در سفر و طی مراحل ارسال بار بسیار مهم است. بر این اساس شما باید با قوانین گمرکی کشور کامبوج آشنا باشید. نیازی به تهیه جزوه یا کتاب نیست. ما در همین سایت قوانین گمرکی کشور کامبوج را برایتان شرح داده‌ایم. لازم است بدانید قوانین بیان شده در گمرک های سرتاسر کشور کامبوج یکسان اجرا می‌شود.

حمل هوایی به سیم ریپ در قوانین گمرکی کامبوج


وقتی بار هوایی شما به فرودگاه بین‌المللی سیم ریپ برسد، باید به فکر انجام تشریفات گمرکی برای ترخیص آن باشید. کشور کامبوج هم مثل هر کشور دیگر قوانین گمرکی خاص خود را دارد. ورود کالاهای مختلف به این کشور شرایط متفاوتی دارد. برخی مشمول پرداخت مالیاتند و برخی معاف. برای تحویل گرفتن برخی هم باید عوارض پرداخت کرد که البته هرکدام تبصره و ماده های گوناگونی نیز دارند که گاهی به نفع صاحبان بار هوایی است.
کسب این اطلاعات دشوار و وقت گیر است پس چه بهتر که این اطلاعات را از ما بخواهید. ما بخشی از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به این کشور را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می دهیم. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری کامبوج برای مسافر سیم ریپ


در هنگام سفر به شهر سیم ریپ در کشور کامبوج هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 400 نخ سیگار، یا 100 سیگار برگ، یا 400 گرم توتون
 • 350 میلی‌لیتر عطر
 • دارو برای مصرف شخصی
 • هدایا و کالاهای نو با ارزش کمتر از 100 دلار. اگر ارزش اقلام بیش از 100 دلار باشد، مشمول پرداخت عوارض و مالیات گمرکی می‌شود. اگر ارزش کالایی بیش از 300 دلار باشد، باید به صورت جداگانه به گمرک اظهار گردد.

به یاد داشته باشید که این معافیت ها فقط برای بار هوایی همراه مسافر سیم ریپ است و مرسولات حمل هوایی به سیم ریپ را نمی توانید ذیل این معافیت ها به کامبوج وارد کنید.
خب حالا عوارض گمرکی و مالیات چقدر است؟ این پرسش ها را ما به‌طور کامل در پادکست کشور کامبوج شرح داده‌ایم. همین‌طور تکلیف مواد غذایی مجاز برای ورود به کشور کامبوج در همین پادکست مشخص شده است.

کالاهای ممنوع گمرک کامبوج جهت ورود به سیم ریپ


ورود برخی کالاها به شهر سیم ریپ در مقررات گمرکی کشور کامبوج ممنوع اعلام شده است. توصیه می کنیم هنگام بستن مرسوله حمل هوایی به سیم ریپ یا بستن چمدان های سفر دقت کافی را به خرج دهید. باید بدانید بردن کدام کالاها به کشور کامبوج مسافر را دچار دردسر می‌کند. بهتر است بازهم به پادکست ما مراجعه کنید و ریز و درشت همه ممنوعیت ها ی حمل بار به کشور کامبوج را بشنوید. از نظر قوانین گمرک کشور کامبوج ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه و مهمات
 • مواد سمی
 • عاج فیل و محصولات آن
 • محتوای مستهجن
 • مواد مخدر
 • دخانیات بیش از مقدار ذکرشده

قوانین گمرک کامبوج جهت مهاجرین سیم ریپ


در مقام مقایسه تفاوت بزرگی بین مسافرین و مهاجرین شهر سیم ریپ در کشور کامبوج وجود دارد. مهاجر از آن جایی که به قصد اقامت طولانی سفر می کند وسایل بیشتری نسبت به مسافر دارد و به همین دلیل اکثر مهاجرین کامبوج در زمان سفر به سیم ریپ اضافه بار دارند. جریمه اضافه بار مسافری مبلغ گزافی است که پرداخت هزینه آن در ابتدای سفر معادلات مالی شما را بر هم خواهد زد؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه تر تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران است. اگر باری که به کشور کامبوج می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه کامبوج تحویلتان می دهند.
اگر برای اقامت به کشور کامبوج سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • ورود معاف از عوارض برای اشخاص زیر منظور می‌گردد:
 • افرادی که دارای ماموریت دیپلماتیک هستند یا برای یک ان جی او کار می‌کنند.
 • افرادی که از طریق دریافت نامه‌ای از وزارت امور خارجه کامبوج اجازه ورود معاف از عوارض اقلام خود را دریافت می‌کنند.
 • و ...

با گوش دادن به پادکست ما در قسمت کشور کامبوج برنامه سفرتان را تنظیم کنید و به بارهایتان سامان دهید. همه چیز روشن است و پاسخ پرسش ها مشخص. از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان. حتی شما در خواهید یافت که وضعیت بردن سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل چگونه است. تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات در پادکست برایتان گفته‌ایم. فرم‌های مربوط به مراحل ترخیص در این صفحه در دسترس شماست. شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر و انجام دادن نکات تذکر داده شده در پادکست کارتان را به راحتی به سرانجامی مطلوب برسانید.

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به سیم ریپ چیست؟


از آنجایی که حمل بار زمینی با کامیون و تریلی انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کامیون برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

حمل هوایی به سیم ریپ در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدا دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

هزینه حمل هوایی به سیم ریپ چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی سیم ریپ

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور کامبوج ، گمرک Siemreap Customs and Excises Branch ، واقع در فرودگاه بین‌المللی سیم ریپ (Siem Reap Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر سیم ریپ فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Siemreap Customs and Excises Branch

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی سیم ریپ (Siem Reap Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی سیم ریپ ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور کامبوج

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور کامبوج در شهر سیم ریپ واقع در فرودگاه Siem Reap Intl. Airport (Siem Reap Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  کامبوج، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور کامبوج جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور کامبوج از طریق GENERAL DEPARTMENT OF CUSTOMS AND EXCISE OF CAMBODIA نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور کامبوج را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به سیم ریپ

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای کامبوج

ویدئو های دیدنی فریت بار