قوانین گمرکی فرودگاه بین المللی اسکندر کبیر در پروسه حمل هوایی به شهر اسکوپیه

ترخیص کالا از گمرک مقدونیه در حمل هوایی به اسکوپیه


در زمان سفر به شهر اسکوپیه فریت بار یا حمل هوایی آن چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز خواهند داشت. پیشتازان عرصه‌های مختلف همواره به دنبال راه‌هایی خلاقانه برای ارائه بهتر خدمات خود به مشتریان هستند. با در نظر گرفتن این اصل، در رشته حمل بار هم با کمی جست‌وجو به سخن آغازین ما پی می‌برید. فریت بار بهترین راه برای شماست. به‌محض تصمیم‌گیری برای فریت بارتان، شما به فرایند حمل هوایی پیوسته‌اید. بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اید و در انتظار دریافت آن در فرودگاه بین المللی اسکوپیه شهر اسکوپیه در کشور مقدونیه نشسته‌اید. دفتر گمرک فرودگاه Customs Administration نام داشته و چه بهتر که قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه را بدانید. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور مقدونیه نرفته‌اید و یا رفته‌اید و جست و جویتان بی نتیجه بوده است با ما همراه باشید. البته قانون گمرکی مقدونیه در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بارتان در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اعمال خواهد شد.

قوانین مهم گمرک مقدونیه در رابطه با حمل هوایی به اسکوپیه


وقتی بار شما به فرودگاه مقصد برسد، اولین مرحله برای تحویل گرفتن آن انجام تشریفات گمرکی کشور مقدونیه است. اینکه شما بدانید عوارض و مالیات هر یک از گروه‌های کالاها در کشور مقدونیه چگونه محاسبه می‌شود اطلاعاتی بسیار ارزشمند است. خوب در این میان معافیت‌هایی هم وجود دارد که با اطلاع از آن ها می‌توانید با انتخاب لوازم مناسب برای ارسال در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید. می‌بینید که اطلاعات در این زمینه می‌تواند ارزش بسیار زیادی داشته باشد؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات را در شکل‌های گوناگون شامل محتوای متنی، ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. در صورت صلاحدید فرم‌های لازم برای ترخیص بار هوایی را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری مقدونیه برای بار هوایی مسافرین


در هنگام سفر به شهر اسکوپیه کشور مقدونیه هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 100 سیگار برگ کوچک یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون سیگار یا پیپ
 • 50 میلی‌لیتر عطر و 250 میلی‌لیتر ادکلن
 • لوازم شخصی
 • اقلام نو شامل هدایا و سوغات که ماهیت غیرتجاری داشته باشند تا ارزش 350 یورو

اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور مقدونیه کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. دوباره تذکر بدهیم که معافیت‌های ذکر شده در این بخش همگی مربوط به بار همراه مسافر هستند و برای بار ارسالی منظور نمی‌گردند. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور مقدونیه همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.

ورود کدام کالاها به صورت بار هوایی به گمرک مقدونیه ممنوع است


وقتی صحبت از عبور بار از گمرک می شود، یعنی تمامی بارها با دقت کامل بازرسی می شوند و اینکه قانون گمرکی مقدونیه اجازه ورود کدام کالاها را صادر کرده و از ورود کدامشان جلوگیری می‌کند، اهمیت ویژه ای پیدا می‌کند. اگر شما از این موضوع بی‌خبر باشید و کالایی غیرمجاز حمل کنید به دردسر زیادی مثل معطلی زیاد، جریمه و حتی پیگرد قانونی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک کشور مقدونیه ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه، مهمات و مواد منفجره
 • گیاه و محصولات گیاهی
 • محصولات حیوانی
 • محتوای مستهجن
 • اقلام تقلبی

قوانین گمرکی حمل هوایی به اسکوپیه برای مهاجرین به مقدونیه


اگر سفر خود را برای ماندن طولانی‌مدت در کشور مقدونیه برنامه ریزی کرده‌اید معمولاً به این معنی است که شما قصد مهاجرت به این کشور دارید؛ اما بردن همه وسایل مورد نیاز یک مهاجر به کشوری دیگر کار آسانی نیست. شرکت‌های هواپیمایی برای بار همراه مسافر محدودیت قائل‌اند و پرداخت هزینه مربوط به جریمه اضافه‌بار نیز در توان هرکسی نخواهد بود. اینجاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان اینجاست. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور مقدونیه به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور مقدونیه سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • تمامی مرسولات مشمول پرداخت عوارض و مالیات می‌شوند.
 • اگر قصد ارسال مواد غذایی و نوشیدنی در مرسوله خود دارید برای این اقلام بسته‌بندی جداگانه در نظر بگیرید. همه این اقلام مورد بازرسی گمرکی قرار می‌گیرند و به صورت کلی توصیه می‌گردد در مرسولات غیر دیپلماتیک این اقلام را ارسال نکنید.

برای آگاهی از باقی موارد و میزان عوارض و مالیات و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت مقدونیه مراجعه کنید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت مقدونیه را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور مقدونیه آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به مقدونیه ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به مقدونیه را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون نیز شما با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

هزینه حمل هوایی به اسکوپیه چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به اسکوپیه به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به اسکوپیه می‌توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین المللی اسکندر کبیر

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور مقدونیه ، گمرک Customs Office Airport Skopje Department for goods clearance ، واقع در فرودگاه بین المللی اسکندر کبیر (Skopje Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر اسکوپیه فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Customs Office Airport Skopje Department for goods clearance

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین المللی اسکندر کبیر (Skopje Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین المللی اسکندر کبیر ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور مقدونیه

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور مقدونیه در شهر اسکوپیه واقع در فرودگاه Skopje Intl. Airport (Skopje Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  مقدونیه شمالی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور مقدونیه جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور مقدونیه از طریق Customs Administration نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور مقدونیه را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به اسکوپیه

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار