قوانین گمرکی فرودگاه بین المللی سوفیا در پروسه حمل هوایی به شهر سوفیا

قوانین گمرکی بلغارستان درباره حمل هوایی به صوفیه


توصیه متخصصین ما به متقاضیان ارسال خرده بار به شهر صوفیه استفاده از خدمات حمل هوایی یا همان فریت بار است، اما شاید بپرسید چرا اکثر افراد این روش را مناسب با شرایط خود می بینند؟ اگر با یکی از مسافرانی که از فریت بار استفاده کرده، گفت‌وگو کنید به شما خواهد گفت که امنیت، مقرون‌به‌صرفه بودن و سرعت مهم‌ترین ویژگی‌های روش حمل هوایی است. وقتی شما در مسیر فرایند حمل هوایی وارد شوید؛ یعنی بارتان را در مبدا تحویل داده‌اید و در مقصد یعنی در فرودگاه صوفیه شهر صوفیه منتظر دریافت آن هستید معنی مقرون به صرفه بودن فریت بار را خوب درک خواهید. به‌موقع انجام شدن کارها در سفر و طی مراحل ارسال بار بسیار مهم است. برای انجام این مراحل شما باید با قوانین گمرکی کشور بلغارستان آشنا باشید. قبل از هر چیز بدانید که دفتر گمرک فرودگاه صوفیه SOFIA AIRPORT CUSTOMS نام دارد. برای آشنایی با قوانین گمرکی بلغارستان نیازی به تهیه جزوه یا کتاب نیست. ما در همین سایت قوانین گمرکی کشور بلغارستان را برایتان شرح داده‌ایم. لازم است بدانید قوانین بیان شده در گمرک های سرتاسر کشور بلغارستان یکسان اجرا می‌شود.

قوانین مهم گمرک بلغارستان درباره حمل هوایی به صوفیه


حالا بار هوایی شما به فرودگاه‌ صوفیه در شهر صوفیه کشور بلغارستان رسیده است. حالا که بارتان به بلغارستان رسید، باید تابع تمامی مقررات گمرکی این کشور باشد. شما باید از عوارض گمرکی ورود و مالیات‌هایی که طبق قانون گمرکی کشور بلغارستان محاسبه می‌شود، مطلع باشید. همین‌طور باید بدانید در این میان معافیت‌ها و استثنائاتی وجود دارد که می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.
اگر شما هم تجربه جست و جو برای یافتن چنین اطلاعاتی را داشته باشید، می دانید فرآیندی دشوار و زمان بر است. به همین دلیل ما در این مجال، بخشی از قوانین گمرکی مربوط به بار هوایی مسافرین و مهاجرین به شهر صوفیه کشور بلغارستان را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان گذاشته‌ایم. برای آسان شدن کارتان نیز فرم‌های مربوط به ترخیص بار هوایی در این سایت قابل دانلود است. برای سرعت بخشیدن به مراحل ترخیص کالا می توانید پیش از سفر، آن‌ها را کامل کنید و به گمرک تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری بلغارستان برای بار هوایی مسافرین صوفیه


در هنگام سفر به کشور بلغارستان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 100 سیگار برگ کوچک یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون
 • اقلام دیگر تا ارزش 430 یورو

شاید بهتر است بار دیگر تذکر بدهیم که معافیت های این بخش فقط و فقط برای بار همراه مسافر منظور می گردند.
برای کسب اطلاعات کامل درباره میزان عوارض پرداختی و همچنین آشنایی با مواد غذایی مجاز ازنظر گمرک کشور بلغارستان، حتماً به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت بلغارستان گوش دهید. در این پادکست کوشیده‌ایم همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری بلغارستان را با شما در میان بگذاریم، پس شنیدن پادکست را از دست ندهید.

کالاهایی که گمرک بلغارستان ورود آن‌ها را به صوفیه ممنوع می‌داند


ورود برخی کالا ها به کشور بلغارستان ممنوع است؛ پس کاملاً مشخص است که همراه داشتن چنین کالاهایی شما را در این کشور دچار مشکل قانونی می کند. فقط کافی است مأموران گمرک بلغارستان یکی از اقلام ممنوعه را در بارتان ببینند تا ساعت‌ها معطل شوید و احتمالاً جریمه سنگینی بپردازید؛ که قطعاً شروع خوبی برای سفر نیست. پس یادتان باشد از نظر قوانین گمرک کشور بلغارستان ورود اقلام زیر به این کشور ممنوع است:

 • داروهای غیرقانونی
 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • مواد شیمیایی خطرناک
 • چاقو و اسلحه‌های کشنده

قوانین گمرکی مهاجرین به شهر صوفیه بلغارستان


اگر به ماندن طولانی‌مدت در شهر صوفیه کشور بلغارستان می‌اندیشید یعنی اینکه شما مهاجرید و احتمالاً به وسایل زیادی برای شروع زندگی در صوفیه نیاز خواهید داشت. پرداخت هزینه گزاف جریمه اضافه‌بار مسافری در توان هرکسی نخواهد بود. اینجاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان فریت بار یا همان حمل هوایی بار است. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه صوفیه در کشور بلغارستان به شما تحویل خواهیم داد.
برای واردات معاف از عوارض این اقلام باید دارای شرایط زیر باشید:

 • حداقل به مدت 12 ماه در کشوری خارج از اتحادیه اروپا زندگی کرده باشید.
 • اقلام قبل از واردات حداقل به مدت 6 ماه تحت مالکیت و مورد استفاده شما بوده باشند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت بلغارستان را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور بلغارستان در رابطه با ارسال بار هوایی آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به بلغارستان ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به بلغارستان را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت فرآیند حمل هوایی و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون شما نیز با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

حمل هوایی به صوفیه به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند فریت بار به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به صوفیه می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به صوفیه چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین المللی سوفیا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور بلغارستان ، گمرک Sofia Airport Customs ، واقع در فرودگاه بین المللی سوفیا (Sofia Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر سوفیا فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Sofia Airport Customs

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین المللی سوفیا (Sofia Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین المللی سوفیا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور بلغارستان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور بلغارستان در شهر سوفیا واقع در فرودگاه Sofia Airport (Sofia Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  بلغارستان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور بلغارستان جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور بلغارستان از طریق Sofia Airport Customs نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور بلغارستان را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به سوفیا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار