قوانین گمرکی فرودگاه منطقه ای طائف در پروسه حمل هوایی به شهر طائف

مراحل حمل هوایی به طائف و ترخیص کالا از گمرک عربستان


از نظر متخصصین شرکت سفیران، حمل هوایی به طائف، بهترین راه ارسال به شهر طائف در کشور عربستان است. در هر دوره متولیان رشته‌های گوناگون در پی به وجود آوردن راه‌هایی هستند که آسان‌تر از راه‌های موجود به مشتریانشان خدماتی با سرعت بیشتر، هزینه کمتر و ایمنی بالاتر ارائه دهند. در حمل و نقل بار نیز، حمل هوایی بهترین راهی است که به آن رسیده ایم. به‌محض تصمیم‌گیری برای فریت بارتان، شما به فرایند حمل هوایی پیوسته‌اید. بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اید و در انتظار دریافت آن در فرودگاه منطقه ای طائف در شهر طائف عربستان نشسته‌اید. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه را می‌دانید. اگر تاکنون سراغ آشنایی با قوانین گمرکی کشور عربستان نرفته‌اید با ما همراه باشید. البته قانون گمرکی عربستان در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بارتان در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اعمال خواهد شد.

قوانین مهم گمرک عربستان در حمل هوایی به طائف


پس از رسیدن بار هوایی به فرودگاه منطقه ای طائف در شهر طائف، مهم‌ترین چیز اطلاع از تعرفه‌های گمرکی مربوط به بار هوایی شماست. اینکه بدانید عوارض و مالیات هر کالا در کشور عربستان چه میزان است و چگونه محاسبه می‌شود. همچنین در مقررات گمرکی این کشور، برای شرایط و موارد خاص معافیت هایی در نظر گرفته شده که آگاهی از آن ها بسیار سودمند است؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات را در شکل‌های گوناگون ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری عربستان برای مسافرین طائف


اگر سفر شما به شهر طائف قطعی شده، اجازه بدهید بگوییم در هنگام سفر به کشور عربستان سعودی هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم شخصی که از نظر ماهیت و حجم تلقی تجاری ایجاد ننمایند، معاف از پرداخت عوارض هستند.
 • محصولات دخانی تا 200 نخ سیگار یا 500 گرم از هر محصول دخانی معاف از عوارض است.
 • ارزش دیگر وسایل همراه مسافر نیز (مثل هدایا یا سوغات) اگر تا 3000 ریال سعودی باشد معاف از عوارض است.
 • اگر بار همراه شما در چارچوب مشخص شده می‌گنجد، نیازی به اظهار بار همراه خود ندارید. مگر اینکه در بار همراه خود چیزی داشته باشید که نیاز به تائید مقامات داشته باشد (مثل دارو).

فقط به یاد داشته باشید که این معافیت ها برای بار هوایی همراه مسافرین طائف هستند و بار هوایی که به این شهر ارسال می کنید را شامل نمی شوند.
اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور عربستان کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور عربستان همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.

ورود کدام کالاها به گمرک عربستان ممنوع است


قبل از نهایی کردن چمدان های سفر به شهر طائف، کمی دست نگه دارید. کشور عربستان نیز در قوانین گمرکی خود، ورود برخی کالاها را به خاک این کشور ممنوع اعلام کرده است و همراه داشتن این کالاها سبب ایجاد مشکلات مختلف، مثل معطل شدن یا پرداخت جریمه یا حتی پیگرد قانونی می شود. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک کشور عربستان سعودی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مشروبات الکلی
 • هرگونه لیزر
 • ترقه و لوازم آتش‌بازی
 • تجهیزات استراق سمع
 • اسید
 • سکه تقلبی
 • قلیان برقی
 • ابزار قمار
 • گوشت خوک و محصولات آن

قوانین گمرکی مهاجرت به طائف در کشور عربستان


کافی است قصد شما از سفر به شهر طائف در کشور عربستان مهاجرت باشد تا تمامی شرایط برایتان به شکل دیگری رقم بخورد؛ مهاجرین برای شروع زندگی خود در کشور عربستان به وسایل زیادی نیاز پیدا خواهند کرد، اما بردن این‌همه وسایل یک مهاجر به کشوری دیگر کار آسانی نیست. چرا که اگر از میزان مشخص شده در بلیت بار بیشتری همراه داشته باشید با جریمه اضافه بار مسافری رو به رو خواهید شد که هزینه زیادی دارد. اینجاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان اینجاست. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور عربستان به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور عربستان سعودی سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • البسه استفاده‌شده و کتاب‌های شما معاف از پرداخت عوارض هستند، اما دیگر اقلامی که به این کشور وارد می‌کنید مشمول پرداخت عوارض می‌شوند.
 • اقلامی مثل نوار صوتی و تصویری، CD و DVD و حافظه‌های الکترونیک مثل هارد و فلش، همگی باید مورد بازبینی و بازرسی قرار بگیرند.
 • اگر برای اقلامی که به عربستان ارسال می‌کنید، فاکتور خرید معتبر داشته باشید، عوارض بر قیمت خرید شما منظور می‌گردد، در غیر این صورت ارزش هریک از اقلام شما توسط مأمورین تخمین زده می‌شود.

برای آگاهی از باقی موارد و میزان عوارض و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت عربستان سعودی مراجعه کنید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت عربستان را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور عربستان آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به عربستان ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به عربستان را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون نیز شما با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

حمل هوایی به طائف به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به دو تا چهار روز کاری زمان نیاز دارد.

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به طائف چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

حمل اضافه بار مسافری به طائف چگونه انجام می شود؟


اضافه بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه منطقه ای طائف

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور عربستان سعودی ، گمرک جمارك مطار الطائف ، واقع در فرودگاه منطقه ای طائف (Ta'if Regional Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر طائف فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
جمارك مطار الطائف

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه منطقه ای طائف (Ta'if Regional Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه منطقه ای طائف ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور عربستان سعودی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور عربستان سعودی در شهر طائف واقع در فرودگاه Ta'if Regional Airport (Ta'if Regional Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  عربستان سعودی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور عربستان سعودی جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور عربستان سعودی از طریق نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور عربستان سعودی را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به طائف

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار