قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی مادر ترزای در پروسه حمل هوایی به شهر تیرانا

مراحل حمل هوایی و ترخیص کالا از گمرک شهر تیرانا آلبانی


فریت بار یا حمل هوایی به شهر تیرانا ویژگی‌های مثبتی دارد که توجه هر مسافر پرباری را جلب می‌کند. هر مسافر می‌خواهد بارش صحیح و سالم و البته به ارزان ترین شکل ممکن و در زمانی کوتاه به مقصد برسد که دست‌یابی به همه این اهداف با حمل هوایی امکان‌پذیر است. در سفر به شهر تیرانا کشور آلبانی شرکت‌های عامل، بار شما را در فرودگاه مبدأ تحویل می‌گیرند و در فرودگاه نِنِه (مادر) ترزا تیرانا در کشور آلبانی به شما تحویل می‌دهند. در این حال شما وارد فرایند حمل هوایی شده‌اید. البته این حمل‌ونقل هم آدابی دارد و قوانینی. گمرک کشور آلبانی هم مانند دیگر کشورها قوانینی بر ورود کالا وضع کرده است که دانستن آن‌ها برای صاحبان بار ضروری است. دفتر گمرک فرودگاه نِنِه (مادر) ترزا تیرانا Agjencia Drijan Tirane (Agjenci Doganore) نام دارد. قوانین گمرکی این کشور در تمام ایالات و فرودگاه‌ها و گمرک‌های کشور آلبانی یکسان ست.

قوانین مهم گمرک آلبانی در حمل هوایی به تیرانا


با رسیدن بار هوایی شما به فرودگاه نِنِه (مادر) ترزا تیرانا در شهر تیرانا در کشور آلبانی شما در پروسه ای قرار می‌گیرید که قوانین گمرکی همان کشور برایتان شکل داده اند. پس خیلی بهتر است با عوارض گمرکی و مالیات‌های مصوب گمرک آلبانی آشنا باشید. اگر کسب این اطلاعات برایتان غیر ممکن به نظر می‌رسد ما قوانین گمرکی مربوط به بار هوایی مسافرین و مهاجرین به شهر تیرانا کشور آلبانی را در قالب متن، ویدیو و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان نهاده‌ایم. فرم‌های لازم برای ترخیص کالا در کشور های مختلف هم در سایت ما در دسترستان قرار دارد.

قوانین گمرک مسافری برای بار هوایی مسافران شهر تیرانا


در هنگام سفر به شهر تیرانا کشور آلبانی هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار، یا 50 سیگار برگ، یا 250 گرم توتون
 • 250 میلی‌لیتر ادوکلن یا 50 گرم عطر

این معافیت ها فقط برای بار همراه مسافر منظور می گردند و برای مرسولات بار کاربردی ندارند.  شما با شنیدن پادکست ما می‌توانید میزان عوارض گمرکی را بدانید. همین‌طور از مواد غذایی مجاز در گمرک آلبانی نیز مطلع خواهید شد. همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری نیز در این پادکست گنجانده‌شده که شنیدن آن را برای مسافران کشور آلبانی ضروری می‌دانیم.

ورود کدام کالاها از نظر گمرک آلبانی به شهر تیرانا ممنوع است


کالاهای ممنوع در گمرک قاتل زمان و پول شما هستند. اگر دنبال دردسر نیستید پس قوانین گمرک کشور آلبانی در رابطه با اقلام ممنوع را پیش از سفر حتماً بخوانید. چون وجود این کالاها در بارتان شمارا حسابی گرفتار خواهد کرد. ازنظر قوانین گمرک کشور آلبانی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • داروهای غیرقانونی
 • مواد رادیواکتیو
 • اسلحه و مهمات و مواد منفجره
 • محصولات گوشتی
 • چاقو و سلاح‌های سرد
 • گیاه و محصولات گیاهی
 • پول تقلبی
 • محتوای مستهجن
 • مواد سمی

قوانین مهاجرت در کشور آلبانی


مهاجرت به کشور آلبانی مسائل دیگری را نیز در پی دارد. یکی از این مسائل بار مورد نیاز مهاجرین است. بار مهاجر بی‌شک از بار مسافر خیلی بیشتر است. مهاجر به‌قصد اقامت بلند مدت می‌رود و مسافر به‌قصد اقامت کوتاه و سیاحت. در این جا با موضوع اضافه‌بار مسافری برخورد خواهید کرد. اضافه‌باری که پرداخت جریمه آن برایتان دغدغه ایجاد می‌کند؛ اما به توصیه ما توجه کنید. فریت بار بهترین راه ارسال اضافه بار مسافری به آلبانی است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور آلبانی به شما تحویل می‌دهیم.
اگر به‌قصد اقامت به کشور آلبانی سفر می‌کنید، می‌توانید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، لازم است تا از حوزه ریاست گمرک مجوز واردات این لوازم را اخذ نمایید. مرسولات لوازم شخصی و خانگی مشمول پرداخت عوارض و مالیات می‌شوند. همچنین مدارک مختلفی برای ورود مرسوله لوازم‌خانگی خود به این کشور نیاز دارید که برای آگاه شدن از آن‌ها دعوت می‌کنیم تا به پادکست آلبانی گوش بدهید.
پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت آلبانی را حتماً بشنوید. با شنیدن این پادکست تکلیفتان را درباره مسائلی مثل بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج‌کرده‌اند و قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل خواهید دانست. هدف ما آسایش شما در سفر است. به‌نحوی‌که هیچ مانعی در ارسال بار هوایی پیش رویتان نباشد. زمانتان به هدر نرود و خاطره‌ای ناخوش برجای نماند. حتی فرم موردنیاز برای انتقال بار به کشور آلبانی در سایت ما مهیاست. شنیدن پادکست‌های ما شما را به مسافری آماده تبدیل می‌کند.

حمل هوایی به تیرانا به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به تیرانا چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به تیرانا مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی مادر ترزای

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور البانی ، گمرک Agjencia Drijan Tirane (Agjenci Doganore) ، واقع در فرودگاه بین‌المللی مادر ترزای (Tirana Intl. Airport Nënë Tereza) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر تیرانا فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Agjencia Drijan Tirane (Agjenci Doganore)

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی مادر ترزای (Tirana Intl. Airport Nënë Tereza) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی مادر ترزای ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور البانی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور البانی در شهر تیرانا واقع در فرودگاه Tirana Intl. Airport Nënë Tereza (Tirana Intl. Airport Nënë Tereza) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  آلبانی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور البانی جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور البانی از طریق Agjencia Drijan Tirane (Agjenci Doganore) نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور البانی را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به تیرانا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار