قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی تریبهوان در پروسه حمل هوایی به شهر کاتماندو

مراحل حمل هوایی به کاتماندو و ترخیص کالا از گمرک نپال


در سال‌های اخیر، محبوب ترین روش در بین مسافران و مهاجران برای ارسال بار به شهر کاتماندو در کشور نپال، استفاده از خدمات حمل هوایی به کاتماندو بوده است. این خدمات مجموعه ای از ویژگی های مثبت را در خود جای داده است؛ بالاترین سرعت و امنیت در میان روش های موجود و قیمت مقرون به صرفه حمل هوایی عوامل محبوبیت روز افزون آن بوده اند. به‌محض تصمیم‌گیری برای فریت بارتان، شما به فرایند حمل هوایی پیوسته‌اید. بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اید و در انتظار دریافت آن در فرودگاه بین المللی تریبهوان شهر کاتماندو در نپال نشسته‌اید. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه را می‌دانید. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور نپال نرفته‌اید با ما همراه باشید. البته قانون گمرکی نپال در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بارتان در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اعمال خواهد شد.

قوانین مهم گمرک نپال در حمل هوایی به کاتماندو


حالا که بارتان به فرودگاه بین المللی تریبهوان رسیده است، مرحله بعد ترخیص آن از دفتر گمرک فرودگاه است که DEPARTMENT OF CUSTOMS نام دارد. آشنایی شما با نرخ عوارض و مالیات بر واردات در این کشور به شما کمک بزرگی می‌کند. خب در این میان معافیت‌هایی هم وجود دارد که با اطلاع از آن می‌توانید در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید. می‌بینید که اطلاعات در این زمینه بسیار ارزشمند است؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات را در شکل‌های گوناگون ویدیویی و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک نپال برای بار هوایی مسافران کاتماندو


وقت سفر به شهر کاتماندو رسیده است؟ پس بدانید در هنگام سفر به کشور نپال هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • سیگار تا 200 نخ، یا 50 سیگار برگ یا توتون تا 250 گرم
 • 15 نوار دوربین عکاسی، 12 نوار دوربین فیلم‌برداری
 •  دارو تا ارزش 1000 روپیه نپال (به‌جز داروهایی که ورودشان ممنوع است.) (تقریباً معادل 9 دلار امریکا)
 • مواد غذایی تا ارزش 5000 روپیه نپال (تقریباً معادل 45 دلار امریکا) این مورد شامل کنسروها نیز می‌شود
 • میوه تازه تا ارزش 2000 روپیه نپال (تقریباً 18 دلار امریکا)

فراموش نکنید این معافیت ها فقط برای بار همراه مسافر هستند و باری که به کاتماندو ارسال می‌کنید، از این معافیت ها بهره‌مند نیست.
اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور نپال کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور نپال همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.

ورود کدام کالاها به کاتماندو از نظر گمرک نپال ممنوع است


قبل از بستن چمدان ها برای سفر به کاتماندو باید بدانید قانون گمرکی نپال اجازه ورود کدام کالاها را صادر کرده و از ورود کدامشان جلوگیری می‌کند. اگر شما از این موضوع بی‌خبر باشید و کالایی غیرمجاز حمل کنید به دردسر زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک کشور نپال ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • اسلحه و مهمات
 • محتوای مستهجن

قوانین مهاجرت به کاتماندو در مقررات گمرکی نپال


اگر هدفتان از سفر به کاتماندو اقامت بلند مدت است، احتمالاً مهاجرید و برای سفر خود به وسایل زیادی نیاز دارید؛ اما بردن لوازم مورد نیاز یک مهاجر به کشوری دیگر کار ساده ای نیست. پرداخت جریمه سنگین اضافه‌بار مسافری نیز در توان هرکسی نخواهد بود. اینجاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان اینجاست. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور نپال به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور نپال سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • برای اینکه ورود این محصولات معاف از عوارض باشد، باید از نظر وضعیت شهروند قانونی نپال باشید.
 • مالک کالاها 6 ماه بعد از رسیدنش به این کشور فرصت دارد تا با اخذ مجوز از وزارت امور خارجه اقلام خود را به این کشور وارد نماید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت نپال مراجعه کنید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت نپال را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور نپال آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به نپال ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به نپال را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون نیز شما با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

برای حمل هوایی به کاتماندو می توانم بسته‌بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و باتجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به کاتماندو چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به‌صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به کاتماندو مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به‌صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی تریبهوان

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور نپال ، گمرک Import And Export Division TIA ، واقع در فرودگاه بین‌المللی تریبهوان (Tribhuvan Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر کاتماندو فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Import And Export Division TIA

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی تریبهوان (Tribhuvan Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی تریبهوان ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور نپال

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور نپال در شهر کاتماندو واقع در فرودگاه Tribhuvan Intl. Airport (Tribhuvan Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  نپال، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور نپال جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور نپال از طریق DEPARTMENT OF CUSTOMS نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور نپال را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به کاتماندو

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار