قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی طرابلس در پروسه حمل هوایی به شهر طرابلس لیبی

حمل هوایی به طرابلس و ترخیص کالا در گمرک لیبی


اگر شما هم باید باری به شهر طرابلس در کشور لیبی ارسال کنید، تردید کنید که خدمات حمل هوایی به طرابلس بهترین انتخابی است که می‌توانید انجام دهید. چراکه تمامی انتظارات شما را برآورده می‌کند؛ از امنیت بالا گرفته تا قیمت منصفانه و بیشترین سرعت در صنعت حمل و نقل. به این ترتیب ورودتان را به فرآیند ارسال بار تبریک می گوییم. حالا در فرودگاه بین‌المللی طرابلس در شهر طرابلس کشور لیبی منتظر رسیدن کالاهایتان باشید. فقط یادتان باشد گمرک کشور لیبی هم قوانینی دارد که بی‌شک در مورد بار شما هم اعمال خواهد شد. دفتر گمرک این فرودگاه مصلحة الجمارك الليبية نام دارد. این قوانین را باید بدانید. البته قانون در همه بخش های گمرکی کشور لیبی یکسان است. برخی قانون‌ها را پیش از سفر و برخی را هنگام تحویل بار باید اعمال کنید.

گمرک کشور لیبی در حمل هوایی به طرابلس


حالا که بارتان به فرودگاه بین‌المللی طرابلس در شهر طرابلس ارسال کرده‌اید با آگاه کردن خودتان از مقررات گمرکی کشور لیبی خدمت بزرگی به خودتان می کنید. آگاهی از نرخ عوارض و مالیات و نکات ریز و درشت گمرکی این کشور، شما را از گرفتاری های مختلف گمرکی نجات می دهد. ما مسیر کسب این اطلاعات ارزشمند را برایتان هموار کرده ایم. همه قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور لیبی را در قالب متن، ویدیو و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان نهاده‌ایم. شما در این مسیر به فرم‌هایی نیاز خواهید داشت تا ترخیص کالاها آسان باشد. این فرم ها نیز در سایت ما برایتان مهیاست.

قوانین گمرک مسافری لیبی برای مسافرین طرابلس


در هنگام سفر به شهر طرابلس در کشور لیبی هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم شخصی همراه شما معاف از عوارض هستند.
 • همچنین هر مسافر بالای هجده سال می‌تواند تا 400 گرم محصولات دخانی همراه خود داشته باشد.

دوباره یاد آوری کنیم که این موارد فقط برای بار هوایی همراه مسافر طرابلس است و برای مرسولات حمل هوایی نیست.
در پادکست ما میزان عوارض گمرکی و مالیات‌ها مشخص شده و شما می‌توانید از میزان آن مطلع شوید. همین‌طور خواهید دانست چه مواد غذایی از نظر گمرک لیبی مجاز است. هر آنچه که مهاجران و مسافران باید درباره حمل بار بدانند را ما در این پادکست گنجانده ایم. پس مسافران کشور لیبی شنیدن این پادکست را از دست ندهند.

ورود کدام کالاها به طرابلس از نظر گمرک لیبی ممنوع است


با مطالعه قوانین گمرکی کشور لیبی در‌می‌یابید که حمل برخی کالاها مجاز نیست؛ یعنی در مرحله بستن بار سفر به طرابلس باید دقت کافی داشته باشید. چون اگر در بارتان این کالاها دیده شود شما به دردسر های مختلفی دچار می شوید. از نظر قوانین گمرک کشور لیبی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • کالاهای تقلبی
 • مواد منفجره
 • اسلحه و مهمات

مهاجرت به شهر طرابلس در مقررات گمرکی کشور لیبی


اگر قصد شما از سفر به شهر طرابلس در کشور لیبی، مهاجرت به این شهر باشد، روند پیش روی شرایط برای شما متفاوت خواهد بود. مهاجر کسی است که قصد اقامت بلندمدت در شهر طرابلس کشور لیبی را دارد و بدیهی است که به دلیل ماهیت بلند مدت سفرش وسایل بیشتری هم احتیاج دارد. فکر این‌همه بار هوایی یا به عبارتی اضافه ‌بار و پرداخت جریمه سنگین مربوط به آن کمی اوقاتتان را تلخ می‌کند؛ اما جای هیچ نگرانی نیست. کاهش هزینه‌هایتان با ما. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور لیبی به شما تحویل می دهیم.
اگر برای اقامت به کشور لیبی سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را در نظر داشته باشید:

 • برای کمتر شدن هزینه‌های گمرک مدارک شما باید قبل از رسیدن مرسوله به این کشور آماده باشند.
 • فرایند ترخیص بین 7 تا 10 روز کاری به طول می انجامد.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

هدف ما از تهیه پادکست، آشنا شدن شما با ریزودرشت قوانین گمرکی کشور لیبی است. شاید به بردن حیوان خانگی فکر کرده‌اید یا در حال ارسال هدیه برای دوستتان هستید. یا تازه عروس و دامادید و تکلیف بردن جهیزیه‌هایتان معلوم نیست. شاید هم به رسم همه ایرانی ها دارید سوغاتی‌های منحصر به فرد ایرانی مثل لواشک و آجیل را برای بردن به لیبی بسته‌بندی می‌کنید. شاید خبر نداشته باشید که اصلاً این کالاها را می‌توانید با خودتان حمل کنید یا خیر. یا اگر می‌توانید چقدر و به چه شکل. ما به همه این موارد در پادکستمان اشاره کرده‌ایم. امکان دسترسی به فرم‌های مخصوص گمرک کشور لیبی نیز در سایت ما وجود دارد. پس با خیال راحت به پادکست ما گوش کنید و با آمادگی کامل از سفر یا مهاجرت لذت ببرید.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به طرابلس مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به طرابلس در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به طرابلس به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا شش روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی طرابلس

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور لیبی ، گمرک مصلحة الجمارك ، واقع در فرودگاه بین‌المللی طرابلس (Tripoli Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر طرابلس لیبی فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
مصلحة الجمارك

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی طرابلس (Tripoli Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی طرابلس ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور لیبی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور لیبی در شهر طرابلس لیبی واقع در فرودگاه Tripoli Intl. Airport (Tripoli Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  لیبی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به طرابلس لیبی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار