قوانین گمرکی فرودگاه بین المللی واتسلاو هاول در پروسه حمل هوایی به شهر پراگ

گمرک کشور جمهوری چک درباره حمل هوایی به پراگ چه قوانینی دارد


فریت بار یا حمل هوایی به پراگ موضوعی است که همه مسافران شهر پراگ کشور جمهوری چک با آن کمابیش آشنا هستند. ویژگی‌های مثبتی مثل سرعت بالا، ایمنی استاندارد و قیمت مناسب مسافران را به استفاده از این خدمات مایل می‌کند و ایشان را وارد فرآیند حمل هوایی به پراگ می‌کند. در این فرایند شما بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل می‌دهید و در انتظار ترخیص آن از دفتر گمرک THE CUSTOMS OFFICE PRAGUE RUZYNE در فرودگاه بین‌المللی واتسلاف هاول پراگ در شهر پراگ کشور جمهوری چک خواهید بود؛ اگر با قوانین گمرکی کشور جمهوری چک آشنا باشید بار هوایی شما به‌آسانی به دستتان خواهد رسید. پس برای دانستن این قوانین با ما همراه باشید. بد نیست بدانید همه گمرک‌های کشور جمهوری چک از قوانین یکسانی پیروی می‌کنند؛ پس فرقی نمی‌کند بارتان در کدام شهر، کدام فرودگاه و کدام گمرک کشور جمهوری چک پذیرش شده است.

قوانین مهم گمرک جمهوری چک مربوط به حمل هوایی به پراگ


پس از رسیدن بار هوایی شما به شهر پراگ، مهم‌ترین موضوع آگاهی از تعرفه‌های گمرکی است. اینکه شما بدانید عوارض و مالیات هر کالا در کشور جمهوری چک چگونه محاسبه می‌شود. همچنین آگاهی از معافیت‌های خاص گمرکی باعث کاهش هزینه‌های ترخیص بارتان خواهد شد؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات موردنیاز شما را در شکل‌های گوناگون به صورت متنی، ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم برای بار هوایی خود را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و پس از تکمیل به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری جمهوری چک برای بار هوایی


در هنگام سفر به کشور جمهوری چک هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • ارزش بار همراه تا 430 یورو برای مسافرین بزرگ‌سال
 • ارزش بار همراه تا 200 یورو برای مسافرین زیر 15 سال
 • همچنین مسافرین بالای 17 سال می‌توانند محصولات دخانی همراه خود داشته باشند و آن‌ها را معاف از عوارض به جمهوری چک وارد کنند، بدین منظور می‌توانید در حجم مشخص شده در زیر دخانیات همراه خود ببرید:
 • 200 نخ سیگار، یا
 • 100 سیگار برگ کوچک، یا
 • 50 سیگار برگ، یا
 • 250 گرم توتون
 • امکان تقسیم کردن این معافیت به صورت درصدی نیز وجود دارد، برای مثال می‌توانید 100 نخ سیگار و 25 سیگار برگ همراه خود داشته باشید.

فراموش نکنید که موارد ذکر شده فقط مربوط به بار همراه مسافر هستند و بار هوایی که به پراگ ارسال می‌کنید، مشمول چنین معافیت‌هایی نمی‌شود.
خوب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می‌شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور جمهوری چک دریافت کنید. همین‌طور شما با شنیدن این پادکست در می یابید که کدام مواد غذایی را می‌توانید با خودتان به جمهوری چک ببرید و کدام ها را نمی‌توانید.

اقلام ممنوعه در بار هوایی از نظر گمرک جمهوری چک


حالا تصور می‌کنیم شما در حال آماده شدن برای سفر به شهر پراگ در جمهوری چک هستید و دارید چمدان‌هایتان را می‌بندید. اکنون بهترین زمانی است که آگاه شوید چه اقلامی را نباید در بار خود قرار دهید. می‌دانید که اگر موقع خروج از گیت بازرسی فرودگاه یکی از اقلام ممنوعه در چمدانتان باشد دچار مشکل می‌شوید. قطعاً هیچ‌کس دوست ندارد در سفر دچار مشکل شود. ولی این اقلام ممنوعه کدام ها هستند؟ ازنظر قوانین گمرک کشور جمهوری چک ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • اسلحه و مهمات
 • گوشت و لبنیات از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا
 • حیوانات و محصولات مربوط به حیوانات درخطر انقراض و محافظت‌شده

قوانین گمرک جمهوری چک جهت بار هوایی مهاجرین شهر پراگ


حال اگر مهاجر شهر پراگ باشید چه موضوعاتی پیش می‌آید؟ یکی از مهم ترین موضوعات این است که با توجه به ماهیت بلندمدت سفر شما حتماً میزان باری که قصد دارید به پراگ ببرید از محدوده تعیین شده در بلیتتان بیشتر خواهد بود و کم یا زیاد اضافه‌بار دارید. جریمه اضافه‌بار مسافری مبلغ سنگینی است که تصمیم‌گیری در مورد بارتان را برایتان دشوار می‌کند؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه تر تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران است. اگر باری که می خواهید به کشور جمهوری چک ببرید بیشتر از مقدار مجاز بلیتتان است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما و یا در فرودگاه تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه بین‌المللی واتسلاف هاول پراگ در شهر پراگ در کشور جمهوری چک تحویلتان می دهند.
اگر برای اقامت به کشور جمهوری چک سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • در شرایط زیر ورود این لوازم معاف از پرداخت عوارض است:
 • شما باید حداقل به مدت 6 ماه مالک وسایل بوده و از آن‌ها استفاده کرده باشید.
 • قبل از ورود به جمهوری چک، شما باید حداقل به مدت 12 ماه پیاپی در کشوری خارج از اتحادیه اروپا اقامت داشته باشید، یا بتوانید ثابت کنید که قصد داشته‌اید حداقل 12 ماه در این کشور سکونت داشته باشید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت جمهوری چک مراجعه کنید.

با گوش دادن به قسمت کشور جمهوری چک پادکست ما برنامه سفرتان را تنظیم کنید و به بارهایتان سر و سامان دهید. همه‌چیز واضح است و پاسخ همه پرسش‌ها مشخص. از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان. حتی شما در خواهید یافت که وضعیت بردن سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل چگونه است. تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات کامل در پادکست برایتان گفته‌ایم. فرم‌های گمرکی موردنیاز در مراحل ترخیص و آدرس صفحات اینترنتی برای اظهار بار در این صفحه در دسترس شماست. شما می‌توانید با دانلود و پرینت فرم ها و تکمیل فرم های آنلاین قبل از سفر و انجام دادن نکات تذکر داده شده در پادکست کارتان را به راحتی به سرانجامی مطلوب برسانید.

برای حمل هوایی به پراگ می‌توانم بسته‌بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به پراگ چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه فریت بار به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

حمل اضافه‌بار مسافری به پراگ چگونه انجام می‌شود؟


اضافه‌بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار فریت بار ارسال می‌شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می‌شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین المللی واتسلاو هاول

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور جمهوری چک ، گمرک The customs office Prague Ruzyne ، واقع در فرودگاه بین المللی واتسلاو هاول (Václav Havel Airport Prague) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر پراگ فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
The customs office Prague Ruzyne

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین المللی واتسلاو هاول (Václav Havel Airport Prague) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین المللی واتسلاو هاول ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور جمهوری چک

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور جمهوری چک در شهر پراگ واقع در فرودگاه Václav Havel Airport Prague (Václav Havel Airport Prague) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  جمهوری چک، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور جمهوری چک جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور جمهوری چک از طریق The customs office Prague Ruzyne نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور جمهوری چک را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به پراگ

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار