قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی ابراهیم نصیر در پروسه حمل هوایی به شهر ماله

قوانین گمرکی کشور مالدیو درباره حمل هوایی به ماله


حمل هوایی یا همان فریت بار محبوب‌ترین و بهترین روش حمل بار به شهر ماله در کشور مالدیو، در سال‌های اخیر بوده است. امنیت، سرعت و هزینه مناسب، دلایل اصلی اقبال روزافزون فریت بار است. فرآیند حمل هوایی شامل ورود و عبور بار شما از گمرک کشور مبدأ و عبور و ترخیص آن از دفتر گمرک Maldives Customs Service در فرودگاه بین‌المللی ولانا در شهر ماله کشور مالدیو می‌شود؛ پس آشنایی با قوانین گمرکی دو کشور به تسهیل فرآیند فریت بار شما کمک شایانی خواهد کرد. در این مجال، قصد داریم تا نکاتی درباره مقررات گمرکی مالدیو در اختیار شما قرار دهیم. لازم است در نظر داشته باشید که گمرکات مختلف در کشور مالدیو همگی تابع قوانین گمرک کشور مالدیو هستند؛ لذا قوانین ذکرشده در این مطلب در تمامی گمرکات کشور مالدیو صادق است.

حمل هوایی به ماله از منظر قوانین گمرکی مالدیو


می‌خواهیم در رابطه با قوانین گمرکی کشور مالدیو در شهر ماله، فرودگاه بین‌المللی ولانا صحبت نماییم. هر کشوری قوانین گمرکی مختص خود را داراست. دولت‌ها هنگام ورود هر کالایی از فرد واردکننده عوارض ورود و انواع مالیات‌های مربوط به واردات را اخذ می کنند. البته این قوانین دارای استثنا، تبصره و معافیت‌های گوناگون بسته به مورد نیز هستند. کشور مالدیو نیز از این قاعده مستثنا نیست و قوانین سفت‌وسخت گمرکی خود را دارد.
آگاهی از این اطلاعات برای هر ارسال کننده بار هوایی بسیار مفید است، اما دسترسی به اطلاعات این‌چنین دشوار و وقت‌گیر است. لذا در اینجا ما بخشی از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به این کشور را به‌صورت خلاصه در متن، به‌صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر، آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

قوانین گمرک مسافری مالدیو برای مسافرین ماله


اکنون که تصمیم به سفر به شهر ماله را گرفته‌اید باید بدانید، در هنگام سفر به کشور مالدیو هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. معافیت اقلام همراه مسافر به این اندازه است:

 • 200 نخ سیگار، یا 25 سیگار برگ، یا 250 گرم توتون
 • اندازه معقول لباس، زیورآلات، لوازم‌آرایش، کتاب و مجله، لوازم برقی مثل گوشی موبایل و لپ‌تاپ برای استفاده شخصی
 • دیگر لوازم شخصی تا ارزش 6000 روپیه مالدیو (تقریباً معادل ۴۰۰ دلار آمریکا)

تنها موردی که لازم است دوباره ذکر کنیم، این است که این معافیت ها فقط برای بار هوایی همراه مسافرین منظور می گردند و بار هوایی که به شهر ماله ارسال می کنید از این معافیت ها محروم است.
برای کسب اطلاعات کامل درباره میزان عوارض پرداختی و همچنین آشنایی با مواد غذایی مجاز ازنظر گمرک کشور مالدیو، حتماً به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت مالدیو گوش دهید. در این پادکست سعی کرده‌ایم همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری مالدیو را با شما در میان بگذاریم، پس به‌هیچ‌عنوان شنیدن پادکست را از دست ندهید.

اقلام ممنوعه گمرک مالدیو جهت ورود به ماله


حالا تصور می‌کنیم زمان سفر شما به شهر ماله کشور مالدیو فرا رسیده دارید چمدان‌هایتان جمع و جور می کنید. اکنون بهترین زمانی است که فکر کنید چه چیزهایی را نباید در بار هوایی خود بگذارید. اگر موقع خروج از گیت بازرسی فرودگاه یکی از اقلام ممنوعه در چمدانتان باشد دچار مشکلات مختلفی می‌شوید. قطعاً هیچ‌کس دوست ندارد در سفر دچار دردسر شود. ولی این اقلام ممنوعه کدام ها هستند؟ ازنظر قوانین گمرک کشور مالدیو ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • محتوای مذهبی در مخ
 • الفت با اسلام
 • بت برای پرستش
 • محتوای مستهجن
 • مواد مخدر و داروهای روان‌گردان

قوانین گمرک مالدیو جهت مهاجرین ماله


اگر قصد مهاجرت به شهر ماله در کشور مالدیو را دارید، شرایط شما متفاوت است. معمولاً بار همراه مهاجر به چند چمدان محدود نمی‌شود و مهاجرین به دلیل بلند مدت بودن سفرشان، حتماً مایل اند بار هوایی بیشتری همراه خودشان داشته باشند. مقررات گمرکی مربوط به مهاجرین نیز متفاوت است. اول بگوییم که اگر باری که به کشور مالدیو می‌برید بیشتر از مقدار مشخص‌شده توسط شرکت هواپیمایی است، دردسر اضافه‌بار و هزینه گزاف مربوط به آن را به جان نخرید. در این شرایط فریت بار به مالدیو از همه نظر منطقی‌تر به نظر می‌رسد. کافی است با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید تا بارتان را از در منزل شما تحویل بگیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه مقصد تحویلتان دهند.
اگر به‌قصد اقامت به کشور مالدیو سفر می‌کنید و می‌خواهید حیوان خانگی خود را همراهتان به این کشور وارد کنید، باید بدانید که سگ‌ها اجازه ورود به این کشور را ندارند. اگر حیوان خانگی به‌جز سگ نگهداری می‌کنید قبل از ارسال حیوان به این کشور باید از یک مرکز دامپزشکی معتبر برای حیوان خود گواهی سلامت دامپزشکی تهیه نمایید.
یادآوری می‌کنیم که در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت مالدیو، تمامی موارد مربوط به مسافرت و مهاجرت به این کشور را با جزییات کامل بیان کرده‌ایم. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به این کشور ببرید، یا برای یکی از بستگان خود در این کشور هدیه‌ای ارسال کنید یا اگر به دلیل ازدواج اخیر خود به این کشور سفر می‌کنید و قصد دارید جهیزیه خود را به آن کشور ببرید یا حتی اگر در حال سفر به این کشور هستید و دوست دارید بدانید که آیا می‌توانید برای آشنایانتان در مالدیو سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل ببرید یا خیر، تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات در پادکست برایتان گفته‌ایم. پس شنیدن این پادکست برای مسافران مالدیو ضروری است. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

حمل هوایی به ماله به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

ارزان‌ترین روش ارسال خرده بار به ماله چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان‌ترین و سریع‌ترین گزینه است.

حمل اضافه بار مسافری به ماله چگونه انجام می شود؟


اضافه بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی ابراهیم نصیر

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور مالدیو ، گمرک Maldives Customs Service ، واقع در فرودگاه بین‌المللی ابراهیم نصیر (Velana Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر ماله فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Maldives Customs Service

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی ابراهیم نصیر (Velana Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی ابراهیم نصیر ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور مالدیو

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور مالدیو در شهر ماله واقع در فرودگاه Velana Intl. Airport (Velana Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  مالدیو، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور مالدیو جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور مالدیو از طریق Maldives Customs Service نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور مالدیو را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به ماله

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار