قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی وین در پروسه حمل هوایی به شهر وین

مرحله پایانی حمل هوایی به وین، در گمرک اتریش


فریت بار یا همان حمل هوایی به وین ویژگی‌های مثبتی دارد که نظر اشخاص زیادی را به خود جلب می نماید. هر مسافر می‌خواهد بارش در کمال صحت و البته به شکلی مقرون‌به‌صرفه و در کوتاه ترین زمان به مقصد برسد که دست‌یابی به همه این اهداف با فریت بار امکان پذیر است. در سفر به شهر وین در کشور اتریش شرکت های عامل، بار شما را در فرودگاه امام خمینی تحویل می‌گیرند و در فرودگاه بین‌المللی وین در کشور اتریش به شما تحویل می دهند. در این روند شما وارد فرایند حمل هوایی به شهر وین شده‌اید. البته این حمل و نقل هم آدابی دارد و قوانینی. دفتر گمرک این فرودگاه Zollamt Wien نام دارد. گمرک کشور اتریش هم مانند دیگر کشور  ها قوانینی بر ورود کالا وضع کرده است که دانستن آن‌ها برای صاحبان بار ضروری است. قوانینی که در تمام فرودگاه ها و گمرک‌های کشور اتریش یکسان است.

قوانین مهم گمرک اتریش در رابطه با حمل هوایی به وین


با رسیدن بارتان به فرودگاه  بین المللی وین شما در مسیری قرار می گیرید که قوانین گمرکی همان کشور برایتان ایجاد کرده‌اند. اطلاع از نرخ مالیات های ورود و عوارض واردات می تواند برایتان کمک بزرگی باشد. اگر کسب این اطلاعات برایتان دشوار به نظر می‌رسد ما همه قوانین گمرکی مربوط به حمل هوایی مسافرین و مهاجرین به شهر وین در کشور اتریش را در قالب متن، ویدیو و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان نهاده‌ایم. فرم‌های لازم برای ترخیص کالا هم در سایت ما در دسترستان قرار دارد.

قوانین گمرک مسافری اتریش برای حمل هوایی به وین


در هنگام سفر به شهر وین در کشور اتریش هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • برای مسافرینی که از طریق هوایی به اتریش سفر می‌کنند، بار همراه تا ارزش 430 یورو،
 • برای مسافرین زمینی 300 یورو
 • برای مسافرین زیر 15 سال صرف نظر از طریقه سفر به اتریش 150 یورو است.
 • برای محصولات دخانی همراه مسافر نیز معافیت مالیاتی در نظر گرفته می‌شود، در صورتی که حجم مواد دخانی همراه مسافر به این میزان باشد:
  • 200 نخ سیگار یا
  • 100 سیگار برگ کوچک یا
  • 50 سیگار برگ یا
  • 250 گرم توتون

موارد معافیت های این بخش مختص بار همراه مسافران است و این قوانین اصلا برای بار فریت شده صدق نمی کند. شما با شنیدن پادکست ما می‌توانید میزان عوارض گمرکی را بدانید. همین‌طور از مواد غذایی مجاز در گمرک اتریش نیز مطلع خواهید شد. همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری نیز در پادکست فریت بار و کارگوی سفیران گنجانده شده که شنیدن آن را برای مسافران شهر وین در کشور اتریش ضروری می دانیم.

ورود کدام کالاها به عنوان بار هوایی به گمرک اتریش ممنوع است


برای صرفه جویی در زمان و هزینه منطقی است اقلام ممنوعه در بارمان نباشد. اگر دنبال دردسر نیستید پس قوانین گمرک کشور اتریش را پیش از سفر حتماً بخوانید. چون وجود این اقلام در بارتان شما را حسابی گرفتار خواهد کرد. از نظر قوانین گمرک کشور اتریش ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر و داروهای غیرمجاز
 • محتوای مستهجن
 • غذا و نوشیدنی به استثنای بسته های باز نشده غذای نوزاد و غذاهای خاص با مصارف درمانی
 • تفنگ بادی، پنجه بوکس و به‌طور کلی هرگونه سلاح
 • ابزار و لوازم مورد استفاده در تولید

قوانین مهاجرت به شهر وین در کشور اتریش


مهاجرت به شهر وین در کشور اتریش مسائل دیگری در پی دارد. اول بار هوایی مهاجر. حتما تصدیق می کنید که مهاجر به بار بیشتری نسبت به مسافر نیاز خواهد داشت. مهاجر به قصد اقامت می رود و مسافر به قصد سیاحت. در این جا با موضوع اضافه ‌بار هوایی برخورد خواهید کرد. اضافه‌باری که هزینه آن برایتان دغدغه ‌ایجاد می‌کند؛ اما به توصیه ما توجه کنید. حمل هوایی بهترین راه ارسال اضافه‌ بار به اتریش است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه بین‌المللی وین در کشور اتریش به شما تحویل می دهیم.
اگر به قصد اقامت به شهر وین در کشور اتریش سفر می‌کنید، می‌توانید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید. در زیر توجه شما را به قوانین مربوط به این موضوع جلب می‌نماییم:

 • در صورت دارا بودن شرایط زیر از معافیت پرداخت عوارض برای واردات اموال شخصی خود بهره‌مند خواهید شد:
  • شما در حال نقل مکان برای اقامت در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستید.
  • دارایی های در حال انتقال تحت مالکیت شما هستند.
  • اقلام حداقل به مدت شش ماه قبل از جابه‌جایی در کشوری دیگر استفاده شده باشند.
  • اقلام در محل زندگی جدید، همان مصرف قبل از نقل مکان را داشته باشند.
  • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت اتریش را حتماً بشنوید. با شنیدن این پادکست تکلیفتان را درباره مسائلی مثل بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج کرده‌اند و قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل خواهید دانست. هدف ما آسایش شما در سفر است. به نحوی که هیچ مانعی در ارسال بار هوایی پیش رویتان نباشد. زمانتان به هدر نرود و خاطره ای ناخوش برجای نماند. حتی فرم موردنیاز برای حمل هوایی به وین در کشور اتریش در سایت ما مهیاست. شنیدن پادکست های ما شما را به مسافری آماده تبدیل می‌کند.

مدت زمان لازم برای رسیدن بار هوایی به وین چقدر است؟


فرآیند حمل هوایی به شهر وین معمولا چهار تا پنج روز زمان نیاز دارد.

حمل هوایی به وین در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدا دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

کالاهایی که به صورت بار هوایی به وین ارسال می شوند بیمه می شوند؟


طبق قوانین بین المللی تمامی شرکت های هواپیمایی موظف هستند بار هوایی را بیمه نمایند.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی وین

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور اتریش ، گمرک Zollamt Wien ، واقع در فرودگاه بین‌المللی وین (Vienna Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر وین فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Zollamt Wien

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی وین (Vienna Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی وین ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور اتریش

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور اتریش در شهر وین واقع در فرودگاه Vienna Intl. Airport (Vienna Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  اتریش، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور اتریش جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور اتریش از طریق Zollamt Wien نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور اتریش را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به وین

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار