قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی ونوکووا در پروسه حمل هوایی به شهر مسکو

قوانین گمرکی کشور روسیه درباره حمل هوایی به مسکو


از زاویه دید ما به کار گیری خدمات فریت بار یا حمل هوایی بهینه‌ترین راه برای ارسال بار مسافران و مهاجران به شهر مسکو روسیه است. این حقیقت را نه‌تنها ما بلکه همه مسافرانی که قیمت مناسب، ایمنی و سرعت بالای حمل هوایی را درک کرده‌اند، اذعان دارند. این مهم را اشخاصی می‌دانند که وارد فرایند حمل هوایی شده‌اند؛ به این معنی که بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل شرکت عامل داده‌اند و در فرودگاه ونوکووا در شهر مسکو در کشور روسیه منتظرند تا بارشان به ایشان تحویل گردد. نام دفتر گمرک این فرودگاه VNUKOVSKAYA TAMOZHNYA است. در این شرایط که باشید به ارزشمند بودن سریع و سر وقت رسیدن بار پی می‌برید. باید بدانید که اطلاع از قانون در حوزه های مختلف برای بهتر و ساده تر انجام شدن کارها مناسب است و کمک می‌کند شما با دید بازتری کارهای مربوط به ارسال و تحویل بار هوایی خود را پیش ببرید. بی‌شک بسیاری از شما می‌پرسید چطور باید به قوانین پیچیده گمرکی کشور روسیه دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست‌وجو میان منابع روسی گله می‌کنید؛ جدای از بحث یافتن متن قانون، پیدا کردن بخش‌های مربوط به مسافرین و مهاجرین نیز دشوار است؛ اما ما کارتان را آسان کرده ایم و قوانین گمرکی کشور روسیه که به آن‌ها نیاز خواهید داشت را یکجا و ترجمه شده در اختیارتان می‌گذاریم و صد‌البته که این قوانین در گمرک‌های تمام استان‌های کشور روسیه یکسان اعمال می‌شود.

حمل هوایی به مسکو با نظر به قوانین گمرکی روسیه


هنگام بررسی قوانین که می‌شود به یاد می‌آوریم که هر کشوری قوانین خاص خود را دارد. این قوانین ممکن است با مقررات کشورهای دیگر متفاوت باشد؛ بدین منظور که میزان عوارض ورود کالاها و مالیات بر وارداتشان متفاوت است. البته برخی کالاها هم در قانون گمرک روسیه معاف از پرداخت عوارض و مالیات هستند. لذا مسافرانی می‌توانند به‌آسانی مراحل حمل هوایی به مسکو را طی کنند که بر این قوانین و تبصره ها اشراف داشته باشند. خب به دست آوردن این اطلاعات درباره گمرک روسیه شاق و وقت‌گیر است. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما قوانین گمرکی روسیه در رابطه با حمل هوایی را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در خدمت شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های گمرکی مربوط به ترخیص بار هوایی را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک روسیه برای بار هوایی مسافرین به مسکو


در زمان سفر به شهر مسکو در کشور روسیه هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • در سفرهای هوایی، واردات محصولات با ارزش کمتر از 10.000 یورو مجاز است، با این پیش‌فرض که وزنشان بیش از 50 کیلوگرم نباشد و برای مصرف شخصی فرد باشند. اگر بار همراه از این حدود بیشتر باشد باید اظهار گردد.
 • می‌توانید تا 200 نخ سیگار، یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون با خود همراه داشته باشید.

این معافیت‌ها فقط برای بار همراه مسافر هستند و برای مرسوله حمل هوایی منظور نمی‌شوند. خب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات ورود به چه شکل محاسبه می‌شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور روسیه دریافت کنید. همین‌طور شما با شنیدن این پادکست در‌می‌یابید که کدام مواد غذایی را می‌توانید با خودتان به روسیه ببرید و کدام ها را نمی‌توانید.

کالاهایی که ورودشان به صورت حمل هوایی به گمرک روسیه ممنوع است


وقتی چمدان‌ها را می‌بندید، باید بدانید حضور چه اقلامی در مرسوله بار هوایی‌تان شما را در شهر مسکو دچار دردسر خواهد نمود. چون اگر یکی از کالاهای ممنوع‌ از نظر گمرک روسیه در توشه تان باشد به شدت به دردسر می‌افتید. این دردسر می‌تواند تاخیر طولانی در فرآیند ترخیص بار، یا جریمه و پیگرد قانونی باشد. از نظر قوانین گمرک کشور روسیه ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • هرگونه اسلحه
 • محتوای پورنو گرافیک
 • مواد مخدر
 • مواد سمی و رادیواکتیو
 • اقلام گیاهی و حیوانی
 • دستگاه‌های دریافت امواج و تکنیکی که با فرکانس بیشتر از 9 کیلوهرتز کار می‌کنند.

قوانین گمرک روسیه مربوط به حمل هوایی مهاجرین به مسکو


وقتی به فرهنگ سفر بنگریم، به دو واژه مهم و متفاوت بر می‌خوریم؛ مسافر و مهاجر. همه می دانند که مهاجر برای اقامتی طولانی به شهر مسکو سفر می‌کند. پس وسایلی که برای سفر خود نیاز دارد نیز در تناسب با مدت سفرش خواهد بود و حتماً شما هم تائید می‌کنید که بار مورد نیاز مهاجر تا حد قابل‌توجهی بیشتر از بار مورد نیاز مسافر خواهد بود؛ یعنی مهاجر به کشور روسیه باید با موضوع اضافه‌بار مسافری سر و کله بزند. مبلغ جریمه حمل اضافه‌بار مسافری در شرکت‌های هواپیمایی متفاوت است، اما به هر شکل مبلغ زیاد و قابل‌توجهی است. در این موارد افراد باهوش به راهی بهتر و کم هزینه تر فکر می‌کنند؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی‌دردسر از این موضوع است. اگر باری که به کشور روسیه می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه روسیه به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور روسیه سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • تمامی مرسولات لوازم‌خانگی ارسالی به روسیه مشمول عوارض گمرکی می‌شوند.
 • میزان این عوارض معادل درصدی از ارزش مرسوله یا مبلغی ثابت به ازای هر کیلوگرم وزن کالا است (عدد بزرگ‌تر به‌عنوان عوارض دریافت می‌گردد).
 • در نظر داشته باشید ارزشی که برای کالا اعلام می‌کنید، نسبت به وزنش منطقی باشد.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و میزان عوارض ذکرشده و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت روسیه مراجعه کنید.

شنیدن قسمت روسیه پادکست فریت بار و کارگوی سفیران شما را از تمام قوانین آگاه می‌کند و کار بارتان را سامان می‌دهد. اگر می‌خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست روسیه گوش دهید. موضوعات و قوانین به‌طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین‌طور فرم‌هایی که برای ترخیص بار خود لازم خواهید داشت در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بارتان سامان دهید.

آیا می‌توان در مرسوله حمل هوایی به مسکو مواد غذایی قرارداد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می‌کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به مسکو در مقصد هم هزینه‌ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ تسویه می‌شود، اما گیرنده بار در مقصد باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بار مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به مسکو به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی ونوکووا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور روسیه ، گمرک Vnukovskaya Tamozhnya ، واقع در فرودگاه بین‌المللی ونوکووا (Vnukovo Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر مسکو فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Vnukovskaya Tamozhnya

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی ونوکووا (Vnukovo Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی ونوکووا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور روسیه

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور روسیه در شهر مسکو واقع در فرودگاه Vnukovo Airport (Vnukovo Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  روسیه، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور روسیه جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور روسیه از طریق Vnukovskaya Tamozhnya نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور روسیه را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به مسکو

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای روسیه

ویدئو های دیدنی فریت بار