قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی واتایی در پروسه حمل هوایی به شهر وینتیان

گمرک لائوس درباره حمل هوایی به وینتیان چه قوانینی دارد


اگر شما هم قصد ارسال بار به شهر وینتیان در کشور لائوس را دارید، به احتمال زیاد با خدمات حمل هوایی آشنا هستید. تردید نکنید که این خدمات بهترین راه ارسال بار به لائوس برای شما هستند؛ چرا که دارای ویژگی‌های مثبتی مثل امنیت بالا، بیشترین سرعت در بین روش‌های ارسال بار و هزینه مقرون به صرفه است. به‌این‌ترتیب شما به فرایند حمل هوایی واردشده‌اید. در این فرایند شما بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل می‌دهید و در انتظار تحویل آن در فرودگاه بین‌المللی واتایی شهر وینتیان در کشور لائوس خواهید بود. دفتر گمرک این فرودگاه Customs Office نام دارد؛ اگر با قوانین گمرکی کشور لائوس آشنا باشید بارتان به‌آسانی به دستتان خواهد رسید. پس برای دانستن این قوانین با ما همراه باشید. بد نیست بدانید همه گمرک‌های کشور لائوس از قوانین یکسانی پیروی می‌کنند؛ پس فرقی نمی‌کند بارتان در کدام شهر، کدام فرودگاه و کدام گمرک کشور لائوس پذیرش شده است.

قوانین مهم گمرک لائوس در حمل هوایی به وینتیان


حالا بارتان به فرودگاه‌ بین‌المللی واتایی شهر وینتیان در کشور لائوس رسیده است. از حالا به بعد باید به صورت کامل تابع قوانین گمرکی لائوس باشید. شما باید از عوارض ورود و مالیات‌هایی که طبق قانون کشور لائوس محاسبه می‌شود، مطلع باشید. همچنین برای شرایط خاص که ممکن است شرایط شما را نیز شامل شود، معافیت‌هایی در نظر گرفته شده است که آگاهی از آن ها به شما در مدیریت هزینه‌های ارسال بارتان کمک می‌کند.
بی تردید دسترسی به چنین اطلاعاتی برای همه مقدور نیست، اما جای نگرانی نیست. ما در این مجال، بخشی از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور لائوس را به‌صورت خلاصه در متن، به‌صورت ویدیویی و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان گذاشته‌ایم. برای آسان شدن کارتان نیز فرم‌های مربوط به ترخیص کالا در این سایت قابل دانلود است. لازم است پیش از سفر، آن‌ها را کامل کنید و برای ترخیص کالا به گمرک تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری لائوس برای مسافرین وینتیان


در هنگام سفر به شهر وینتیان در کشور لائوس هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این صورت است:

 • 200 نخ سیگار یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون
 • 50 میلی‌لیتر عطر و 250 میلی‌لیتر ادوکلن
 • لوازم نو تا ارزش 50 دلار امریکا

دوباره تذکر دهیم که این معافیت ها فقط برای بار هوایی همراه مسافران شهر وینتیان لائوس منظور می گردند و برای مرسولات حمل هوایی نیستند.
اگر می‌خواهید از میزان عوارض گمرکی باخبر شوید و پاسخ پرسش‌هایتان درباره مواد غذایی مجاز در گمرک لائوس را بگیرید، حتماً پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور لائوس را بشنوید. در این پادکست، همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری لائوس را برایتان شرح داده‌ایم. پس شنیدن پادکست کشور لائوس را حتماً در برنامه پیش از سفر قرار دهید.

ورود کدام کالاها به وینتیان در گمرک لائوس ممنوع است


سفرتان به شهر وینتیان قطعی شده است؟ قبل از بستن بار سفر کمی دست نگهدارید. باید بدانید بردن چه کالاهایی برایتان دردسرساز خواهد شد. دردسری که می تواند منجر به تأخیر، جریمه و یا حتی در مواردی پیگرد قانونی شود. بی‌شک کسی دنبال دردسر نیست. پس یادتان باشد این کالاها در گمرک کشور لائوس ممنوع هستند: ازنظر قوانین گمرک کشور لائوس ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اقلامی که به امنیت ملی و به‌سلامت جامعه صدمه بزند
 • مواد مخدر
 • محصولات مربوط به حیات‌وحش
 • محصولات مربوط به گونه‌های درخطر حیوانی و گیاهی
 • محتوای مستهجن
 • اسلحه و مهمات
 • اقلام باارزش تاریخی
 • مواد منفجره
 • گیاه و محصولات گیاهی
 • نوشته‌های ضد کمونیستی

مهاجرت به وینتیان در قوانین گمرکی لائوس


داستان مهاجرت به شهر وینتیان لائوس اما متفاوت است. اولین تفاوت در حجم و وزن بار هوایی مهاجر است که به دلیل ماهیت سفر وی، قطعاً از بار مسافر بیشتر است. اینجاست که پای اضافه‌بار مسافری وسط کشیده می شود که پرداخت جریمه سنگین آن اصلاً مقرون‌به‌صرفه نیست. اگر با این موقعیت روبه‌رو هستید راه بهتری را جایگزین پرداخت اضافه‌بار کنید. حمل هوایی به لائوس راه بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه‌ای است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بار هوایی‌تان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور لائوس به شما تحویل می‌دهیم.

 • اگر برای اقامت به لائوس سفر می‌کنید، می‌توانید با پرداخت هزینه‌های گمرکی مربوطه، لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را به این کشور وارد نمایید. دولت لائوس هیچ معافیتی برای ورود مرسولات لوازم شخصی و خانگی به این کشور در نظر نگرفته است.

در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت لائوس، قوانین گمرکی به‌صورت کامل و شفاف بیان‌شده است. بردن حیوان خانگی ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج‌کرده‌اند، قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، موضوعاتی است که ما آن‌ها را با جزئیات در پادکست برایتان گفته‌ایم. بی‌شک شما در ارسال بارهایتان به فرم‌هایی نیز نیاز دارید که مهیاکردن آن شاید برایتان سخت باشد. ما فرم‌های مربوط به انجام ترخیص را برای سهولت و دسترسی آسان، در این صفحه قرار داده‌ایم. پس همه‌چیز برای یک سفر آسان و البته ارسال بار آسان‌تر به کشور لائوس مهیاست. بی‌شک پیش از بستن چمدان‌ها لازم است پادکست ما را در این صفحه بشنوید.

برای حمل هوایی به وینتیان می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به وینتیان چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به وینتیان مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی واتایی

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور لائوس ، گمرک Customs Department ، واقع در فرودگاه بین‌المللی واتایی (Wattay Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر وینتیان فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Customs Department

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی واتایی (Wattay Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی واتایی ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور لائوس

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور لائوس در شهر وینتیان واقع در فرودگاه Wattay Intl. Airport (Wattay Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به وینتیان

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار