قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی جیمز آرمسترانگ ریچاردسون در پروسه حمل هوایی به شهر وینیپگ

قوانین گمرکی کشور کانادا در حمل هوایی به وینیپگ 


حمل هوایی به وینیپگ پرطرفدارترین و بهینه‌ترین روش حمل بار به کانادا، در سال‌های اخیر بوده است. امنیت، سرعت و هزینه مناسب، دلایل اصلی اقبال روزافزون ارسال بار هوایی به وینیپگ است. در زمان انجام حمل هوایی، مرسوله از گمرک کشور مبدأ و کشور مقصد عبور خواهد کرد؛ پس آشنایی با قوانین گمرکی دو کشور به تسهیل فرآیند حمل هوایی شما کمک قابل توجهی خواهد کرد. در این مجال، قصد داریم تا نکاتی درباره مقررات گمرکی کانادا در اختیار شما قرار دهیم. لازم است در نظر داشته باشید که گمرکات مختلف در کشور کانادا همگی تابع قوانین گمرک کشور کانادا هستند؛ این به آن معنا است که به ‌عنوان ‌مثال اگر شما بار هوایی خود را به شهر هالیفاکس  وارد کنید، قوانین گمرکی در هالیفاکس در هر شهر دیگر کانادا، مثل تورنتو یا ونکوور یکسان است. لذا قوانین ذکرشده در این مطلب در تمامی گمرکات کشور کانادا صادق است.

قوانین گمرکی کانادا در مورد ترخیص بار هوایی در وینیپگ


می‌خواهیم در رابطه با قوانین گمرکی کشور کانادا در شهر وینیپگ، فرودگاه بین‌المللی جیمز آرم‌استرانگ ریچاردسون وینیپگ، دفتر Canada Border Services Agency (CBSA) به هنگام ترخیص بار هوایی شما صحبت نماییم. تمامی کشورهای دنیا برای ورود اقلام مختلف به مرزهایشان قوانین ویژه‌ای دارند. دولت‌ها نیز هنگام ورود اقلام مختلف از فرد واردکننده عوارض ورود و انواع مالیات‌های مربوط به واردات را دریافت می‌کنند. البته این قوانین همواره دارای استثنا، تبصره و معافیت‌های گوناگون بسته به مورد هستند. کشور کانادا نیز از این قاعده مستثنا نیست و قوانین سفت‌وسخت گمرکی خود را دارد. برای آشنایی با این قوانین شاید لازم باشد مدت زیادی را به جمع‌آوری این اطلاعات اختصاص دهید، اما ازآنجایی‌که انجام این پروسه برای اکثریت افراد تقریباً غیرممکن است، در اینجا ما بخشی از قوانین گمرکی در رابطه با حمل هوایی مسافرین و مهاجرین به این کشور را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر، آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار هوایی خود به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

قوانین گمرک کانادا جهت مسافرین وینیپگ


اکنون باید مقررات مربوط به بار همراه مسافر در این شهر را بدانید. ورود لوازم شخصی شما، شامل البسه، لوازم الکترونیکی، دخانیات و مواد غذایی به کشور کانادا معاف از پرداخت عوارض گمرکی است. البته حد و حدودی نیز برای این معافیت در نظر گرفته‌شده است:

 • میزان دخانیات همراه شما برای ورود معاف از عوارض باید در محدوده زیر باشد:
  • دویست نخ سیگار، یا
  • پنجاه سیگار برگ، یا
  • دویست گرم تنباکو
 • شکل بار همراه شما باید معقول و متناسب باشد. برای مثال اگر در بار همراه خود ده جفت کفش نو قرار داده باشید، ممکن است بار شما تجاری تلقی و معافیت از عوارض شما باطل شود.
 • ارزش بار همراه برای هر نفر نیز نباید بیش از هشت‌صد دلار کانادا باشد. ارزش‌گذاری کالاهای شما توسط گمرک کانادا انجام می‌شود و افسر مربوطه با توجه به فهرستی که در اختیار دارد، ارزش بار همراه شمارا تخمین می‌زند. اگر ارزش بار شما از مبلغ ذکرشده بیشتر باشد باید عوارض گمرکی پرداخت کنید.

دوباره تذکر می دهیم که معافیت های مشخص شده در این بخش فقط برای بار همراه مسافر منظور می گردند. برای کسب اطلاعات لازم درباره میزان عوارض پرداختی و همچنین آشنایی با مواد غذایی مجاز ازنظر گمرک کشور کانادا، حتماً به پادکست فریت بارو کارگو سفیران قسمت کانادا گوش دهید. در این پادکست سعی کرده‌ایم همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری کانادا را با شما در میان بگذاریم، پس به‌هیچ‌عنوان شنیدن پادکست را از دست ندهید.

اقلام ممنوعه در قوانین گمرکی کانادا  به هنگام حمل هوایی به وینیپگ


حالا تصور می‌کنیم شما مسافر وینیپگ هستید و دارید چمدان‌هایتان را می‌بندید. الان بهترین زمان برای آشنایی با لیست اقلام ممنوعه در گمرک کانادا است. می‌دانید که اگر موقع خروج از گیت بازرسی فرودگاه یکی از اقلام ممنوعه در چمدانتان باشد دچار مشکل می‌شوید. قطعاً هیچ‌کس دوست ندارد در سفر دچار مشکل شود. ولی این اقلام ممنوعه کدام ها هستند؟ ازنظر قوانین گمرک کشور کانادا ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه و سلاح گرم (که شامل اسلحه تقلبی، چماق و اسپری فلفل نیز می‌شود.)
 • مواد منفجره (که شامل مهمات و مواد آتش‌بازی نیز می‌شود)
 • محصولات مصرفی که می‌تواند برای عموم خطرناک باشند
 • مواد و لوازم مستهجن، تبلیغات با موضوعات نفرت پراکنی و پورنو گرافی کودکان
 • محصولات درمانی (شامل محصولات درمانی طبیعی، داروهای نسخه‌ای، داروهای کنترل‌شده) مگر در صورت همراه داشتن نسخه پزشک معتبر
 • اقلامی که کاربرد تجاری دارند.

قوانین گمرک کانادا جهت بار هوایی مهاجران به وینیپگ


اگر قصد مهاجرت به شهر وینیپگ کانادا را دارید، داستان کمی متفاوت‌ می‌شود. بی تردید بار موردنیاز مهاجر در یک یا دو چمدان خلاصه نمی شود و نیازهای مهاجرین با مسافرین متفاوت است. قوانین دراین‌باره نیز متفاوت است. اول بگوییم که اگر باری که به شهر وینیپگ در کشور کانادا می‌برید بیشتر از مقدار مشخص‌شده توسط شرکت هواپیمایی است، دردسر اضافه‌بار و هزینه گزاف مربوط به آن را به جان نخرید. در این شرایط حمل هوایی به وینیپگ کانادا از همه نظر منطقی‌تر به نظر می‌رسد. کافی است با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید تا بارتان را از درب منزل شما تحویل بگیرند و با هزینه بسیار کمتر از جریمه اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه مقصد تحویلتان دهند.
در زمان رسیدن به شهر وینیپگ، باید حتماً از طریق فرم‌های مربوطه، به دفتر گمرک مستقر در فرودگاه این شهر اعلام کنید که بار غیرهمراه دارید. این کار از طریق فرم E311 انجام می‌شود که در آن باید بخش مربوط به بار غیرهمراه را علامت بزنید. معافیتی که برای ورود بارهای این‌چنینی به این کشور در نظر گرفته‌شده ازاین‌قرار است:

 • ورود بار مهاجرین معاف از عوارض گمرکی است اگر:
  • بارشان متشکل از لوازم شخصی و لوازم‌خانگی‌ای باشد که حداقل شش ماه قبل از مهاجرت در مالکیت و تحت استفاده ایشان بوده باشند. پس تمامی لوازم‌خانگی و شخصی دست‌دوم خود را می‌توانید ذیل این قانون به‌صورت رایگان به کشور کانادا وارد نمایید.
  • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

یادآوری می‌کنیم که در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت کانادا، تمامی موارد مربوط به مسافرت و مهاجرت به این کشور را با جزییات کامل بیان کرده‌ایم. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به این کشور ببرید، یا برای یکی از بستگان خود در این کشور هدیه‌ای ارسال کنید یا اگر به دلیل ازدواج اخیر خود به این کشور سفر می‌کنید و قصد دارید جهیزیه خود را به آن کشور ببرید یا حتی اگر در حال سفر به این کشور هستید و دوست دارید بدانید که آیا می‌توانید برای آشنایانتان در کانادا سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل ببرید یا خیر، تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات در پادکست برایتان گفته‌ایم. پس شنیدن این پادکست برای مسافران شهر وینیپگ در کشور کانادا ضروری است. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

حمل هوایی به وینیپگ در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

آیا مهاجرین برای ارسال لوازم منزل خود به شهر وینیپگ کانادا می بایست عوارض گمرکی پرداخت کنند؟


مهاجرین در هنگام اولین ورود به کانادا (First Landing) در صورتی که لیست لوازم منزل خود را به گمرک کانادا اعلام نمایند، می توانند اسباب و اثاثیه منزل خود را بدون پرداخت عوارض به کشور کانادا وارد کنند.

واردات مواد غذایی (به صورت تجاری) به شهر وینیپگ کشور کانادا مشمول چه قوانین گمرکی می‌شود؟


واردات مواد غذایی نیازمند ثبت شرکت مرتبط با فروش مواد غذایی در کشور کانادا و همچنین ثبت کالای موردنظر در سیستم نظارتی بهداشت کشور کانادا است.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی جیمز آرمسترانگ ریچاردسون

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور کانادا ، گمرک Canada Border Services Agency ، واقع در فرودگاه بین‌المللی جیمز آرمسترانگ ریچاردسون (Winnipeg James Armstrong Richardson Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر وینیپگ فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Canada Border Services Agency

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی جیمز آرمسترانگ ریچاردسون (Winnipeg James Armstrong Richardson Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی جیمز آرمسترانگ ریچاردسون ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور کانادا

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور کانادا در شهر وینیپگ واقع در فرودگاه Winnipeg James Armstrong Richardson Intl. Airport (Winnipeg James Armstrong Richardson Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  کانادا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی (قسمت اول)

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  کانادا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی (قسمت دوم)

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور کانادا جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور کانادا از طریق Canada Border Services Agency (CBSA) نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور کانادا را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به وینیپگ

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار