قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی یانگون در پروسه حمل هوایی به شهر یانگون

مراحل حمل هوایی به یانگون و ترخیص کالا از گمرک میانمار


حمل هوایی به یانگون همان چیزی است که مسافران و مهاجران کشور میانمار به آن احتیاج دارند. در هر دوره متولیان رشته‌های مختلف به دنبال ایجاد راه‌هایی هستند که ساده تر از راه‌های موجود به مشتریانشان خدماتی ارزان‌تر، امن‌تر و سریع‌تر ارائه دهند. در رشته حمل بار هم باکمی پرس ‌و جو به سخن آغازین ما می رسید. حمل هوایی بهترین راه برای شماست. به‌محض تصمیم‌گیری برای فریت بارتان، شما به فرایند حمل هوایی پیوسته‌اید. بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اید و در انتظار دریافت آن در فرودگاه بین‌المللی یانگون شهر یانگون در کشور میانمار نشسته‌اید. دفتر گمرک این فرودگاه Myanmar Customs نام دارد. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه را می‌دانید. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور میانمار نرفته‌اید با ما همراه باشید. البته قانون گمرکی میانمار در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بارتان در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اعمال خواهد شد.

قوانین مهم گمرک میانمار در حمل هوایی به یانگون


پس از رسیدن بار هوایی به شهر یانگون، مهم‌ترین موضوع اطلاع از تعرفه‌های گمرکی است. اینکه شما بدانید عوارض و مالیات هر گروه کالایی در کشور میانمار چگونه محاسبه می‌شود به انجام مراحل مختلف تشریفات گمرکی کمک خواهد کرد. همچنین اطلاع از معافیت‌هایی که برای شرایط خاص در نظر گرفته شده اند می‌تواند به کاهش هزینه های گمرکی بار هوایی شما بیانجامد. می‌بینید که اطلاعات در این زمینه ارزش بسیار زیادی دارد؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات را در شکل‌های گوناگون ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری میانمار برای مسافر یانگون


در هنگام سفر به شهر یانگون در کشور میانمار هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 400 نخ سیگار یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون
 • 150 میلی‌لیتر عطر و ادوکلن
 • لوازم شخصی تا ارزش 500 دلار امریکا
 • لوازم برقی تا ارزش 500 دلار امریکا
 • دوربین فیلم‌برداری و دوربین عکاسی به همراه یک ست باتری یدکی
 • کامپیوتر قابل‌حمل
 • میزان منطقی دارو برای مصرف شخصی
 • تمامی جواهر و زیورآلات همراه مسافر در زمان ورود باید اظهار شوند.

فقط به یاد داشته باشید که این معافیت ها صرفا برای بار هوایی همراه مسافرین یانگون است و مرسولات حمل هوایی به یانگون را شامل نمی‌شود.
اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور میانمار کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور میانمار همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.

ورود کدام کالاها به شهر یانگون در گمرک میانمار ممنوع است


داشتن دقت کافی در زمان بستن بار سفر به شهر یانگون شرط عقل است. در قوانین گمرکی میانمار ورود برخی کالاها به خاک این کشور ممنوع اعلام شده است. همراه داشتن این کالاها در بار هوایی یا وجود داشتنشان در مرسوله بار هوایی شما، پیگرد قانونی در پی دارد. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک کشور میانمار ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر و داروهای کنترل‌شده
 • اقلامی که دارای حساسیت سیاسی هستند
 • اسلحه
 • ماشین دورنگار
 • دستگاه بی‌سیم
 • لوازم ارتباطی
 • آنتن ماهواره
 • محتوای مستهجن
 • نشریاتی که دارای حق کپی‌رایت هستند.

گمرک میانمار درباره مهاجرت به شهر یانگون


حال اگر قصد مهاجرت به شهر یانگون را داشته باشید شرایط به چه شکل پیش می رود؟ طبق تجربه ما، مهاجرین کشور میانمار معمولا اضافه بار دارند. به این دلیل که مدت اقامتشان در کشور میانمار طولانی است و به همین دلیل به وسایل بیشتری نسبت به مسافرین نیاز پیدا می کنند. جریمه همراه داشتن اضافه بار مسافری، مبلغ سنگینی است. اینجاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان اینجاست. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از جریمه اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور میانمار به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور میانمار سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • مرسولات کوچک لوازم‌خانگی که شامل مبلمان و لوازم چوبی نشوند معاف از پرداخت عوارض خواهند بود.
 • در غیر این صورت تمامی مرسولات مشمول پرداخت عوارض هستند مگر در شرایطی که به صورت موقتی وارد شوند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت میانمار مراجعه کنید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت میانمار را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور میانمار آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به میانمار ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به میانمار را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون نیز شما با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

هزینه حمل هوایی به یانگون چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

حمل هوایی به یانگون به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به یانگون می‌توانم بسته‌بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی یانگون

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور میانمار ، گمرک CUSTOMS DEPARTMENT (Cargo Terminal) ، واقع در فرودگاه بین‌المللی یانگون (Yangon Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر یانگون فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
CUSTOMS DEPARTMENT (Cargo Terminal)

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی یانگون (Yangon Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی یانگون ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور میانمار

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور میانمار در شهر یانگون واقع در فرودگاه Yangon Intl. Airport (Yangon Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  میانمار، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور میانمار جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور میانمار از طریق نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور میانمار را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به یانگون

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار