قوانین گمرکی فرودگاه زوریخ در پروسه حمل هوایی به شهر زوریخ

قانون‌های گمرکی حمل هوایی به زوریخ در کشور سوئیس


اگر بخواهید باری به شهر زوریخ کشور سوئیس ارسال کنید بهترین انتخاب شما کدام روش ارسال بار است؟ فریت بار و حمل هوایی. این پاسخ بسیاری از مسافرانی است که با این خدمات آشنا هستند. این مسافران کاملا آگاهند که از این طریق، بارشان با بالاترین امنیت ممکن به مقصد می‌رسد و از نظر هزینه هم صرفه جویی می کنند و صد‌البته سریع‌ترین راه ممکن را انتخاب کرده‌اند. با انتخاب گزینه فریت بار، شما در مسیر حمل هوایی قرارگرفته‌اید، اما این آغاز راهی است که قوانین خاص خودش را دارد و شما لازم است با قوانین گمرکی کشور سوئیس آشنا باشید تا دچار گرفت و گیرهای گمرکی نشوید. اطلاعات موردنیازتان را ما در اختیارتان می‌گذاریم. پس بامطالعه این قوانین، دیگر دغدغه‌ی جریمه شدن و دردسر نخواهید داشت.
حال فرض می کنیم که بارتان را در مبدأ تحویل داده‌اید و بعد از انجام تشریفات حمل هوایی به زوریخ در فرودگاه زوریخ منتظر رسیدن بار خود هستید تا با مراجعه به دفتر گمرک فرودگاه با نام BUREAU DE DOUANE تشریفات گمرکی بار را انجام دهید؛ خوب است بدانید تمامی گمرک‌های کشور سوئیس از قانونی واحد پیروی می‌کنند و اینکه بار را به چه ایالتی ارسال می کنید تفاوتی در قوانین گمرکی ایجاد نمی‌نماید.

قوانین مهم گمرک سوئیس درباره حمل هوایی به زوریخ


حالا بار هوایی شما به فرودگاه‌ زوریخ در شهر زوریخ کشور سوئیس رسیده است. از این مرحله شما باید تابع قوانین ورود کالا به این کشور باشید. شما باید از عوارض گمرکی ورود و مالیات‌هایی که طبق قانون گمرکی کشور سوئیس محاسبه می‌شود، مطلع باشید. همین‌طور باید بدانید در این میان معافیت‌ها و استثنائاتی وجود دارد که می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.
ناگفته پیداست که دسترسی به این اطلاعات شاید برای همه مسافران ممکن نباشد، اما جای نگرانی نیست. ما در این مجال، بخشی از قوانین گمرکی مربوط به بار هوایی مسافرین و مهاجرین به شهر زوریخ کشور سوئیس را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان گذاشته‌ایم. برای آسان شدن کارتان نیز فرم‌های مربوط به ترخیص بار هوایی در این سایت قابل دانلود است. برای سرعت بخشیدن به مراحل ترخیص کالا می‌توانید پیش از سفر، آن‌ها را کامل کنید و به گمرک تحویل دهید.

قوانین گمرک سوئیس مرتبط با بار هوایی همراه مسافران زوریخ


در هنگام سفر به شهر زوریخ در کشور سوئیس هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم موردنیاز سفر و سوخت موجود در باک ماشین (در صورت سفر با ماشین) همگی معاف از عوارض و مالیات بر ارزش افزوده هستند.
 • دیگر اقلام همراه مسافر نیز تا سقف 300 فرانک سوئیس (تقریباً 280 یورو) معاف از پرداخت عوارض و مالیات هستند.
 • همچنین معافیت برای همراه داشتن مواد دخانی در نظر گرفته شده است که این معافیت برای همراه داشتن:
  • 250 نخ سیگار، یا
  • 250 گرم توتون است.

باز تاکید کنیم که موارد ذکر شده فقط و فقط مربوط به بار همراه مسافر است و برای فریت بار نیستند. اطلاع از عوارض گمرکی ، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور سوئیس کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور سوئیس همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.

کالاهای ممنوع گمرک سوئیس جهت ورود به شهر زوریخ


وقتی بار سفر به زوریخ را می بندید، باید بدانید بردن چه کالاهایی به سوئیس ممنوع اعلام شده است. خب پس دقت در زمان بستن چمدان‌ها بسیار مهم است. واجب است بدانید ورود چه اقلامی به کشور سوئیس مسافر را دچار مشکل می‌کند. برای آگاهی کامل خیلی بهتر است بازهم به پادکست ما مراجعه کنید و ریز و درشت همه ممنوعیت‌های حمل بار به کشور سوئیس را بشنوید؛ اما به صورت خلاصه از نظر قوانین گمرک کشور سوئیس ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر و روان گردان
 • اسلحه
 • مهمات
 • لوازم ضد رادار
 • محصولات تولید شده از حیوانات در خطر انقراض
 • کالاهای تقلبی

قوانین گمرک سوئیس جهت بار هوایی مهاجرین زوریخ


حال برای افرادی که به قصد مهاجرت به شهر زوریخ سفر می کنند شرایط به چه صورت می‌شود؟ اول اینکه به احتمال بیشتر میزان لوازمی که دوست دارند همراه خود ببرند بیشتر از میزان باری است که مسافر مجاز است همراه خود داشته باشد؛ یعنی مهاجر به کشور سوئیس با موضوع اضافه‌بار مسافری رو به روست. در این موارد همه به بهترین و مقرون به صرفه ترین راه می‌اندیشند؛ اما راه آسان تر و کم هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی‌دردسر از این موضوع است. اگر بار هوایی که به شهر زوریخ می برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف جریمه اضافه‌بار بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه زوریخ به شما تحویل می دهند.

 • اگر به قصد اقامت به کشور سوئیس سفر می کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:
  • در صورتی که به دلیل مهاجرت یا برای شغلتان در حال انتقال محل زندگی خود به سوئیس هستید می‌توانید لوازم‌خانگی و شخصی دست‌دوم و همچنین حیوانات خانگی خود را معاف از عوارض به سوئیس وارد کنید.
  • لوازم شخصی و خانگی شما بایستی حداقل به مدت 6 ماه قبل از سفر به سوئیس تحت مالکیت و مورداستفاده شما بوده باشند و بعد از ورودشان به سوئیس نیز از آن‌ها استفاده شخصی بکنید.
  • مدت‌زمانی که برای واردات کالاها به این کشور دارید تا 2 سال بعد از آغاز اقامت شما در سوئیس است.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت سوئیس مراجعه کنید.


شنیدن پادکست ما در قسمت سوئیس شما را از تمام قوانین آگاه می‌کند و کار بار هوایی‌تان را سامان می‌دهد. اگر می‌خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست سوئیس گوش دهید. موضوعات و قوانین به طور کامل با جزییات مشخص‌شده است. همین‌طور فرم‌هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده‌شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بار هوایی خود سامان دهید.

حمل هوایی به زوریخ چند روز طول می‌کشد؟


بعدازاینکه بار خود را به فرودگاه مبدأ تحویل دهید، معمولا بار شما پس از چهار تا پنجروز به مقصد خواهد رسید.

هزینه حمل هوایی به زوریخ چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

برای حمل هوایی به زوریخ می‌توانم بسته‌بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه حمل هوایی بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه زوریخ

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور سوئیس ، گمرک Zollstelle Zürich-Flughafen ، واقع در فرودگاه زوریخ (Zürich Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر زوریخ فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Zollstelle Zürich-Flughafen

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه زوریخ (Zürich Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه زوریخ ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور سوئیس

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور سوئیس در شهر زوریخ واقع در فرودگاه Zürich Airport (Zürich Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  سوئیس، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور سوئیس جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور سوئیس از طریق Bureau de douane نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور سوئیس را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به زوریخ

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار