قوانین گمرکی فرودگاه بین المللی زاگرب در پروسه حمل هوایی به شهر زاگرب

قانون‌های گمرکی حمل هوایی به زاگرب در کشور کرواسی


اگر بخواهید باری به شهر زاگرب کشور کرواسی ارسال کنید بهترین انتخاب شما کدام روش ارسال بار است؟ فریت بار و حمل هوایی. این جواب را اکثر افرادی که با این خدمات آشنا هستند به شما می دهند. این مسافران کاملاً آگاهند که از این طریق، بارشان با بالاترین امنیت ممکن به مقصد می‌رسد و از نظر هزینه هم صرفه جویی می کنند و صد‌البته سریع ترین راه ممکن را انتخاب کرده‌اند. با انتخاب گزینه فریت بار، شما در مسیر حمل هوایی قرارگرفته‌اید، اما این آغاز راهی است که قوانین خاص خودش را دارد و شما لازم است با قوانین گمرکی کشور کرواسی آشنا باشید تا دچار گرفت و گیرهای گمرکی نشوید. اطلاعات مورد نیازتان را ما در اختیارتان می‌گذاریم. پس بامطالعه این قوانین، دیگر دغدغهی جریمه شدن و دردسر نخواهید داشت.
حال فرض می کنیم که بارتان را در مبدا تحویل داده‌اید و بعد از انجام تشریفات حمل هوایی به زاگرب در فرودگاه زاگرب منتظر رسیدن بار خود هستید تا با مراجعه به دفتر گمرک فرودگاه با نام THE CUSTOMS OFFICE IN ZAGREB - CUSTOMS OFFICE ZITNJAK تشریفات گمرکی بار را انجام دهید؛ خوب است بدانید تمامی گمرک‌های کشور کرواسی از قانونی واحد پیروی می‌کنند و اینکه بار را به چه ایالتی ارسال می کنید تفاوتی در قوانین گمرکی ایجاد نمی نماید.

قوانین مهم گمرک کرواسی درباره حمل هوایی به زاگرب


حالا بار هوایی شما به فرودگاه‌ زاگرب در شهر زاگرب کشور کرواسی رسیده است. از حالا به بعد تمامی مقررات گمرکی کرواسی برای بارتان لازم‌الاجراست. شما باید از عوارض گمرکی ورود و مالیات‌هایی که طبق قانون گمرکی کشور کرواسی محاسبه می‌شود، مطلع باشید. همین‌طور باید بدانید در این میان معافیت‌ها و استثنائاتی وجود دارد که می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.
حتما موافقید که پیدا کردن اطلاعاتی این چنینی دشوار و زمان بر است، اما جای نگرانی نیست. ما در این مجال، بخشی از قوانین گمرکی مربوط به بار هوایی مسافرین و مهاجرین به شهر زاگرب کشور کرواسی را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان گذاشته‌ایم. برای آسان شدن کارتان نیز فرم‌های مربوط به ترخیص بار هوایی در این سایت قابل دانلود است. برای سرعت بخشیدن به مراحل ترخیص کالا می توانید پیش از سفر، آن‌ها را کامل کنید و به گمرک تحویل دهید.

قوانین گمرک کرواسی مرتبط با بار هوایی همراه مسافران


در هنگام سفر به کشور کرواسی هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 100 سیگار برگ کوچک یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون، همچنین امکان واردات درصدی این موارد وجود دارد یعنی برای مثال می‌توان 100 نخ سیگار و 25 سیگار برگ همراه داشت.
 • دارو برای مصرف شخصی
 • دیگر اقلام تا ارزش 430 یورو (برای مسافرین هوایی)

معافیت هایی که در این بخش مشخص شده اند مختص بار همراه مسافرین هستند و مرسولات بار هوایی را شامل نمی شوند. اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور کرواسی کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور کرواسی همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.

کالاهای ممنوع گمرک کرواسی جهت حمل هوایی به زاگرب


ورود برخی اقلام به کشور کرواسی ممنوع است و بهترین زمان آگاهی از آن‌ها به وقت بستن چمدان‌ها است. چون اگر کالای ممنوعه ای از نظر گمرک کرواسی در بارتان باشد حسابی به دردسر می افتید. از نظر قوانین گمرک کشور کرواسی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه و مهمات
 • حیوانات تاکسیدرمی شده
 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • دخانیات بیش از مقدار مجاز ذکرشده

قوانین گمرک کرواسی برای حمل هوایی مهاجرین به زاگرب


اگر قصد مهاجرت به شهر زاگرب در کشور کرواسی را دارید، داستان کمی متفاوت‌تر می‌شود. بار هوایی مهاجرین معمولا در یک یا دو چمدان نمی گنجد و به دلیل اقامت بلند مدت این افراد در کشور مقصد حجم بارشان نیز بیشتر است. قوانین در این زمینه نیز متفاوت است. اول بگوییم که اگر باری که به کشور کرواسی می‌برید بیشتر از مقدار مشخص‌شده توسط شرکت هواپیمایی است، به خودتان دردسر ندهید و اضافه‌بار و هزینه گزاف مربوط به جریمه آن را به جان نخرید. در این شرایط منطقی‌تر این است که از حمل هوایی به زاگرب استفاده کنید. کافی است با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید تا بارتان را از در منزل شما تحویل بگیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه زاگرب تحویلتان دهند.
اگر به قصد اقامت به کرواسی سفر می‌کنید، می‌توانید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید. برای واردات معاف از عوارض و مالیات گمرکی این اقلام باید دارای شرایط زیر باشید:

 • اقلام قبل از ورود به این کشور حداقل به مدت ۶ ماه تحت مالکیت و مورد استفاده شما بوده باشند.
 • اقلام را برای مصرف شخصی خود و اعضای خانواده‌تان به این کشور وارد نمایید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

یادآوری می‌کنیم که در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت کرواسی، تمامی موارد مربوط به مسافرت و مهاجرت به این کشور را با جزییات کامل بیان کرده‌ایم. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به این کشور ببرید، یا برای یکی از بستگان خود در این کشور هدیه‌ای ارسال کنید یا اگر به دلیل ازدواج اخیر خود به این کشور سفر می‌کنید و قصد دارید جهیزیه خود را به آن کشور ببرید یا حتی اگر در حال سفر به این کشور هستید و دوست دارید بدانید که آیا می‌توانید برای آشنایانتان در کرواسی سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل ببرید یا خیر، تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات در پادکست برایتان گفته‌ایم. پس شنیدن این پادکست برای مسافران کرواسی ضروری است. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص بار هوایی جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

حمل هوایی به زاگرب به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند فریت بار به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

هزینه حمل هوایی به زاگرب چگونه محاسبه می شود؟


هزینه فریت بار به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

برای ارسال بار به زاگرب بسته بندی باید به چه صورت باشد؟


برای اطمینان از سلامت بار بهتر است آن را با مواد استاندارد حمل هوایی بسته بندی نمایید، همچنین در صورت تمایل برای می توانید برای حصول اطمینان از سلامت بار خود از جعبه های چوبی استفاده نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین المللی زاگرب

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور کرواسی ، گمرک The customs office in Zagreb - Customs office Zitnjak ، واقع در فرودگاه بین المللی زاگرب (Zagreb Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر زاگرب فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
The customs office in Zagreb - Customs office Zitnjak

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین المللی زاگرب (Zagreb Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین المللی زاگرب ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور کرواسی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور کرواسی در شهر زاگرب واقع در فرودگاه Zagreb Airport (Zagreb Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  کرواسی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور کرواسی جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور کرواسی از طریق The customs office in Zagreb - Customs office Zitnjak نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور کرواسی را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به زاگرب

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار