درباره فرستادن بار به جمهوری چک بیشتر بدانیم

آیا از چگونگی "فریت بار به چک"  باخبر هستید؟  شاید هم در پی یافتن بهترین پرواز به چک  برای ارسال بار به این کشور بوده اید؟ شرکت فریت بار و کارگو سفیران، با تجربه های بی شمار  از سال‌ها تلاش در مسیر حمل و نقل بار مسافری، مهاجری و تجاری، اکنون به یکی از شرکت‌های توانا در امر "ارسال بار به چک" و همچنین فریت بار به چک در بخش‌های مسافری و مهاجری و فریت بار تجاری از مبدا ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی  به تمامی شهرهای کشور جمهوری چک تبدیل شده است. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه فرودگاه‌های چک و نحوه "حمل بار به چک" با مشاوران ما تماس بگیرید. شماره تماس ما: 88830215

کشور توریستی جمهوری چک ( Czech Republic ) ، کشور تاکستان‌ های بی‌نظیر در قلب اروپا و در مرکزی‌ترین قسمت آن، پراگ ،عروس شهرها را در میان گرفته و به همسایگانش آلمان، لهستان، اتریش و اسلواکی فخر می‌فروشد. این کشور ترکیبی است از فرهنگ آلمانی و اسلاوی. امروزه به علت رفت‌وآمد مداوم توریست ها به این کشور، مردم به وجود خارجی ها عادت کرده‌اند. اگر در کریسمس به شهر پراگ بروید متوجه آکواریوم‌هایی خواهید شد که مردم مشغول خرید ماهی کپور تازه از آن‌ها هستند. خوردن ماهی کپور به همراه سالاد سیب‌زمینی و سیب‌زمینی سرخ‌شده از سنت‌های مردم این شهر است. کشور کوچک جمهوری چک، آب و هوایی تا حدودی مرطوب دارد. تنوع آب و هوایی بسیار در وسعتی کم. چک را کوه‌ها احاطه کرده‌اند و دستش از دریا کوتاه است. مردمان مسیحی چک، زبان رسمی‌شان چکی و در برخی مناطق اسلواکی است. اگر قصد مسافرت، ادامه تحصیل،  مهاجرت یا تجارت در عروس شهرهای اروپا را در لیست برنامه‌هایتان قرار داده اید، ما در مجموعه خدمات فریت بار و کارگو سفیران، با ارائه خدماتی مانند حمل هوایی، فریت بار و کارگو، خاطرات خوش‌سفری راحت را برایتان تضمین می‌کنیم.

شرکت فریت بار و کارگو سفیران، متخصص در تمامی امور مربوط به فریت بار از پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی،  بار شما را با مناسب‌ترین قیمت و در سلامت کامل به تمامی شهرهای جمهوری  چک ارسال می‌کند.

 

 هزینه فرستادن بار به جمهوری چک

 

ارسال بار از ایران به چک مانند هرکشور دیگری روش های خودش را دارد. فریت بار مسافری به چک و ارسال لوازم منزل به چک همیشه برای مسافران و مهاجران دغدغه مهمی بوده است. تجار نیز به گونه‌ای در زمینه صادرات به چک، درگیر مسائلی هستند. بی شک همه آنها می‌خواهند هزینه حمل بار به چک را بدانند.  ارسال بارهوایی به چک امروزه در صدر دغدغه‌های روزمره  کسانی قرار دارد که در کسوت تاجر یا مهاجر و مسافر، در صدد فرستادن بار به چک هستند و از میان راه‌های گوناگون، پس از جستجو، مشاوره و تحقیق، مسیر حمل هوایی را انتخاب کرده‌اند.

 قسمت مهمی از مهاجرت  به کشور چک، به حمل بار مربوط است. موضوعی که بسیاری از مسافران و مهاجران به چک را مدت‌ها قبل از سفر به تکاپو و تفکر می‌اندازد تا از هزینه فریت بار به چک آگاهی یابند. البته صادر کنندگان کالا و افرادی که قصد ارسال کارگو به چک برای تجارت را دارند، با موضوعات دیگری مانند رعایت قوانین تجاری و گمرکی کشور مبدأ و مقصد، نحوه انتقال وجه معامله تجاری ، نحوه ترخیص بار در گمرک کشور مقصد و... دست و پنجه نرم می‌کنند. 

 

 حمل هوایی اضافه بار مسافران به جمهوری چک

 

اضافه بار مسافری موضوعی پرچالش برای مسافران پربار است. هزینه اضافه بار هواپیما مسافران را به یافتن راهی جایگزین وا می‌دارد تا بتوانند مایحتاج ضروری خود را به نحوی ارزان تر از ایران به جمهوری چک منتقل کنند، اما باید گفت پرداخت هزینه اضافه بار به چک، در توان بسیاری از مسافران نیست و شاید از بردن بسیاری از وسایلشان منصرف شوند. اگر به دنبال راهی هستید تا هزینه اضافه بار به چک را نپردازید، با کارشناسان شرکت فریت بار سفیران تماس بگیرید تا با خدمات فریت اضافه‌بار مسافری آشنا شوید و اضافه بارتان را با قیمتی منصفانه و بسیار کمتر از جریمه پای کانتر پرواز، به چک ارسال کنید.  

پیش از اینکه به موضوع هزینه فریت بار به چک بپردازیم، باید شما را از روند کاری شرکت فریت بار و کارگو سفیران که یکی از شرکت های فعال درزمینه ارسال بار به چک‌، مستقر در ترمینال بار فرودگاه امام خمینی است،  آگاه کنیم تا شما با نحوه ارسال بار از ایران به چک آشنا شوید:

 

مراحل فریت بار به چک در مجموعه سفیران کارگو

 

االان که در حال مطالعه این مقاله هستید، حتمالا شما یا یکی از نزدیکانتان تجربه مهاجرت به جمهوری چک را داشته  و در این مسیر با شرکت فریت بار و کارگو سفیران آشنا شده‌اید. شاید هم پس از بررسی مسیر زمینی ایران به چک  و حمل دریایی به چک و اطمینان از برتری سیستم حمل هوایی، فریت بار سفیران را برگزیده اید. این شرکت ضمن عقد قرارداد با تمامی شرکت‌های هواپیمایی فعال در کشور می‌کوشد تا نحوه ارائه این سرویس ها به مشتریان و ارسال بار شما به مقصد مورد نظرتان به بهترین شکل انجام پذیرد. اگر هم با سفیران آشنایی چندانی ندارید خوب است که بدانید در صورت همکاری با سفیران کارگو، تمام مراحل ارسال بار از صفر تا صد برعهده این شرکت است. به این ترتیب پس از تماس مشتری و درخواست حمل بار به جمهوری چک‌، مرحله ارائه مشاوره رایگان در منزل شما، بسته بندی و پالت بندی بار مسافری، انبار داری درصورت نیاز شما، انتقال بار به باربری فرودگاه امام خمینی، انجام تشریفات گمرکی و خدمات فرودگاهی جهت خروج قانونی محموله شما از ایران و در نهایت صدوربارنامه هوایی با مناسب ترین نرخ حمل بار هوایی به صورت تخصصی و حرفه ای انجام می‌شود .

 

بازدید رایگان و مشاوره جهت ارسال هوایی بار به چک

 

 یکی از خدمات شرکت سفیران این است که با اعزام کارشناسان خبره بسته بندی و فریت بار به منزلتان، شما را یاری کند تا پیش از هرگونه اقدامی، با قوانین سفر به چک آشنا شوید. بی‌شک این موضوع که چطور بار را بسته بندی کنیم برای فریت بار به جمهوری چک بسیار مهم است.  در پروسه حمل بار به چک  باید دانست از بردن کدام وسایل باید چشم پوشی کنیم یا کدام وسایل را با خود ببریم. مثلا  برخی خانواده ها درباره حمل اثاث و لوازم منزل به چک تردید دارند. گاهی هم مسافران می‌خواهند با  دانستن هزینه ارسال بار به چک، بارهایشان را اولویت بندی نمایند و بعد از محاسبه هزینه ها ، به فرستادن بار با هواپیما به چک اقدام کنند. مشاوران شرکت سفیران، ضمن راهنمایی صادقانه شما درباره انتخاب وسایل ارسالی، شما را از نحوه بسته بندی و هزینه فریت بار به چک آگاه خواهند کرد.  

        

 بسته بندی تخصصی اسباب و اثاثیه و لوازم منزل جهت مهاجرت به جمهوری چک

 

در این بخش از حمل بار به چک، بناست  تا گروه بسته بندی، کالاهایتان را ایمن سازی کنند. متخصصان بسته بندی سفیران با داشتن تجربه کافی برای انجام دقیق و اصولی پکینگ و بسته بندی تخصصی، پس از هماهنگی های قبلی با ابزار های لازم برای یک بسته بندی مطمئن و دقیق در محل مورد نظر مشتری حاضر می شوند. آرم شرکت سفیران بر روی تمامی لوازم بسته بندی ازجمله کارتن ها قابل مشاهده است. گفتنی است این کارتن ها از بهترین متریال و به صورت ده لایه مخصوص حمل هوایی تولید شده اند. مرحله پس از بسته بندی کامل لوازم، قرار دادن آنها در جای مناسب است. در اینجا کارتن ها به صورت تک تک بر روی پالت پلاستیکی جای می گیرند. بارگیری و جابجایی بار هم به دقت بالایی نیاز دارد. پس از جادادن مطمئن بارتان در کامیونت یا ون، بار شما به مقصد انبار این شرکت یا فرودگاه امام خمینی ، بنا به تصمیم و درخواست شما ، حرکت می کند.

 

بیشتر بدانید:  برای فریت بار به پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی مراجعه نکنید!

  

 انبارداری و نگهداری بارهای مشتریان پیش از ارسال به چک

 

گفتیم که مشتری می‌تواند  در زمینه حمل لوازم منزل به چک یا ارسال خرده بار به کشور چک  از شرکت بخواهد تا کالاها در انبار های شرکت فریت بار و کارگو سفیران نگهداری شوند تا در زمان مورد نظر مشتری به هریک از شهرهای چک ارسال شوند. باید گفت هزینه انبار داری نیز تا زمان مشخصی رایگان خواهد بود و پس از آن بر اساس وزن و زمان، هزینه هایی محاسبه خواهد شد.

 

 تشریفات فرودگاهی و گمرکی در فریت بار به چک

 

 پس از فرستادن بار مسافر، مهاجر یا صادر کننده به بخش کارگو فرودگاه، روند قانونی ارسال بار به چک شروع می شود. کارشناسان شرکت سفیران همه کارها را از صفر تا صد انجام می دهند. این کارشناسان با تجربه کافی در این زمینه، مراحل تشریفات گمرکی و فرودگاهی را تا آخرین مرحله یعنی صدور بارنامه ارسال بار به چک، انجام خواهد داد. وقتی بارنامه در پروسه ارسال بار صادر شد باید گفت قسمت عمده کار در فرودگاه مبدأ به خوبی به پایان رسیده و بار آماده ارسال به چک است.

 

صدور  بارنامه جهت ارسال بار به چک با شرکت‌های معتبر هواپیمایی

 

مجموعه فریت بار و کارگو سفیران تعهد دارد تا  برای تمامی محمولات ارسالی به چک، با بهترین نرخ حمل بار هوایی و فقط توسط شرکت های هواپیمایی بین المللی معتبر فعال در ایران، بارنامه صادر و به شهر مورد نظر شما در کشور چک ارسال کند. در وهله اول هزینه حمل هوایی به چک و سپس به سلامت رسیدن بار به چک در تعیین ایرلاینی که بارنامه آن صادر می‌شود اهمیت دارد. سفیران مشاور امین شما در پروسه ارسال بار به جمهوری چک است.

 

انجام امور مالی در پروسه حمل هوایی بار به کشور چک 

 

بعد از صادر شدن بارنامه، زمان پرداخت هزینه ها فرا می‌رسد. فرستنده بار باید قیمت ارسال بار به چک را بر اساس وزن محاسباتی بار ثبت شده در بارنامه شرکت هواپیمایی بپردازد. بدیهی است پس از انجام امور مالی و واریز وجه مورد نظر، بار به شرکت هواپیمایی تحویل داده می‌شود تا  به مقصد چک فرستاده شود.

پس از مرور روند ارسال هوایی بار از پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی به چک، باید به پرسش اصلی مسافران و مهاجران ، یعنی میزان هزینه ها پاسخ دهیم.  در فریت بار به چک قیمت چقدر است؟ هزینه هر کیلو بار به چک چگونه محاسبه خواهد شد؟ این ها همه پرسش‌هایی است که در بخش هزینه ارسال بار از ایران به چک بایستی به آن پاسخ داده شود. میزان هزینه هر کیلو بار به چک  با هواپیما پرسش بسیاری از مسافران یا مهاجرانی است که می خواهند بارشان را با مناسب‌ترین قیمت ممکن به چک بفرستند. 

اکنون زمان آن است که به پرسش اصلی پاسخ دهیم:

 

هزینه فریت بار به چک چگونه محاسبه خواهد شد؟ 

 

 قیمت ارسال بار به چک به موارد گوناگونی بستگی دارد. در این زمینه باید بدانید هزینه ارسال بار به چک بر اساس چند مدل وزنی محاسبه می شود:

 

  • تا چهل و پنج کیلو گرم
  •  از یکصد تا سیصد کیلوگرم
  • از سیصد تا پانصد کیلوگرم
  • از پانصد تا یکهزار کیلو گرم
  • از یکهزار کیلوگرم به بالا

 

 اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه فریت بار به چک یا هزینه ارسال کارگو به چک دارید،  به صفحه راهنمای جامع فریت بار در وب سایت ما مراجعه کنید. 

 

بیشتر بدانید:  نحوه ی محاسبه هزینه ی حمل بار هوایی

 

بهتر است بدانید وضعیت صنعت حمل و نقل هوایی در دنیا و نوسانات سیاسی و اقتصادی تعرفه های  گوناگونی برای حمل و نقل رقم می‌زند. بر این اساس همه ساله از سوی شرکت‌های هواپیمایی، نرخ های متفاوتی جهت قیمت حمل بار هوایی به چک تعیین می شود. گفتنی است هزینه‌های اعلام شده از سوی شرکت فریت بار و کارگو سفیران براساس نرخ های مصوب شده در شرکت های هواپیمایی خواهد بود. در این زمینه همکاران ما در شرکت سفیران می‌توانند شما را از تعرفه‌های به روز شرکت های گوناگون هواپیمایی آگاه کنند.

 

 هزینه ارسال بار به پراگ در کشور جمهوری چک 

 

 هزینه فرستادن بار به پراگ هم مانند موارد دیگر با توجه به در نظر گرفتن عوامل گوناگون فرق می‌کند. نه تنها ایرلاین به ایرلاین بلکه از یک وقت سال به وقتی دیگر نیز، تعرفه‌های گوناگونی را اعلام می‌کنند. مثلا هزینه ارسال بار به پراگ در تابستان و زمان شلوغی پروازها با هزینه ارسال همان بار در بهار که پرواز ها زیاد شلوغ نیست فرق می کند. پیشنهاد می‌کنیم پیش از ارسال بار، با کارشناسان ما در شرکت سفیران تماس بگیرید و اطلاعات کاملی در زمینه نحوه ارسال بار به جمهوری چک کسب کنید.

 

قیمت پست ایران به چک ؛ مقایسه پست با فریت بار به جمهوری چک

 

ارسال کالاها با پست شاید از نخستین گزینه‌های ممکن برای ارسال بار ها وبسته ها، پیش روی فرستندگان است. امکان تحویل بار درب منزل، یکی از امکانات پست به چک به شمار می‌رود، ولی محدودیت وزن و حجم را هرگز نمی‌شود از نظر دور داشت. به گونه‌ای که شاید  ارسال بسته به چک به راحتی صورت گیرد، اما در مورد بارهای با وزن بالای 45 کیلوگرم، محدودیت‌هایی  در پست از ایران به چک وجود دارد. درحالی که شما در پروسه فریت بار به چک، محدودیتی از نظر حجم و وزن نخواهید داشت. همچنین محدودیت‌های بسیاری که  در سیستم پستی بین ایران و چک وجود دارد، در سیستم فریت بار به چک دیده نمی‌شود. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ارسال بسته به چک از طریق سیستم فریت بار‌، با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

حمل اثاثیه منزل به چک برای مهاجران و چند نکته مهم

 

در میان متقاضیان ارسال بار،  مهاجران با دغدغه های دیگری روبرو هستند. مهاجران افزون بر دغدغه دریافت ویزا و پروسه پرپیچ و خم سفر، باید به فکر انتقال لوازم منزلشان نیز باشند. مراحل فریت بار به چک و ارسال بار به چک دو قسمت دارد: اول انجام تشریفات گمرکی و صدور بارنامه هوایی در مبدأ است و بخش دوم تحویل مدارک بار، ترخیص بار از گمرک و حمل بار از فرودگاه به اقامتگاه، دفتر یا انبارتان در کشور مقصد. آگاهی مسافران، مهاجران و صادر کنندگان کالا از قوانین گمرکی کشور مبدأ و مقصد در مورد نوع کالایی که قصد ارسال آن را دارند، ضروری است. این آگاهی به شما کمک می‌کند از دغدغه‌های سفرتان کاسته شود.

 

بیشتر بدانید:  3 نکته کلیدی برای مهاجرت موفق

 

ما برای اطلاع مهاجرین به جمهوری چک جهت ارسال لوازم منزل به این کشور باید این موارد را در نظر گرفت.

در شرایط زیر ورود این لوازم معاف از پرداخت عوارض است:

 

  • شما باید حداقل به مدت 6 ماه مالک وسایل بوده و از آن‌ها استفاده کرده باشید.
  • قبل از ورود به جمهوری چک، شما باید حداقل به مدت 12 ماه پیاپی در کشوری خارج از اتحادیه اروپا اقامت داشته باشید، یا بتوانید ثابت کنید که قصد داشته‌اید حداقل 12 ماه در این کشور سکونت داشته باشید.

 و ...

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به پادکست فریت بار سفیران قسمت چک مراجعه کنید و قوانین گمرکی کشور چک را بشنوید.

هنگام ارسال بار از ایران به کشور چک، مدارکی همچون پکینگ لیست و اینویس به مهاجر، مسافر را یاری می کند تا تشریفات گمرکی در کشور مبدا و مقصد را به راحتی و اصولی بگذراند. در صورت درخواست شما، شرکت سفیران این مدارک را برایتان آماده خواهد کرد و به همراه بارنامه هوایی به کشور مقصد می فرستد. وقتی بار شما مثلاً به چک می رسد، این بار به طور معمول تا چهل و هشت ساعت به صورت رایگان در انبار فرودگاه نگهداری خواهد شد. پس از چهل و هشت ساعت، در صورت مراجعه نکردن صاحب بار، هزینه انبار داری بر اساس وزن و حجم بار فریت شده و مدت زمان نگهداری محاسبه و از گیرنده بار در مقصد دریافت خواهد شد.

البته اگر پس از فریت بار به چک در موعد مقرر به گمرک فرودگاه (قسمت بار گمرک فرودگاه) بروید و بار را تحویل بگیرید باز هم لازم است هزینه‌ای باعنوان قبض انبار بپردازید. این هزینه باید به شرکت هواپیمایی پرداخت شود. گفتنی است این مبلغ ارتباطی به وزن بار ندارد. اگر بار وزین و حجیم باشد، گمرک و قسمت هندلینگ، هزینه‌های حمل و جابجایی محموله (لیفتراک و کارگر و…) را از صاحب بار دریافت می‌کنند.

 

حمل و نقل بار به اقامتگاه نهایی پس از پروسه حمل هوایی بار به کشور چک

 

پس از تحویل گرفتن بار از گمرک چک، شما دو راه پیش رو دارید: استفاده از خودرو شخصی یا اجاره وانت یا ون از شرکت‌های اجاره دهنده مستقر در فرودگاه یا سطح شهر که بدیهی است هزینه‌های آن را باید به شرکت اجاره دهنده پرداخت کنید. شرکت های حمل و نقل، این وانت ها را به صورت روزانه یا ساعتی اجاره می‌دهند که ما در وب سایت سفیران اطلاعات کامل این شرکت ها را در اختیارتان قرارداده ایم. شما با مراجعه به اطلاعات فرودگاه شهر پراگ می توانید ازنحوه کار این شرکت های حمل و نقل مطلع شوید و از خدمات آنها استفاده کنید. 

 

فرستادن کارگو تجاری و انواع بارهای صادراتی به چک

 

 باید گفت حمل بار به چک به دو صورت مسافری یا تجاری صورت می‌پذیرد. امکان ارسال کارگو به چک برای صادر کنندگانی فراهم شده که در پی خرید و فروش کالاها و مبادله با کشورهای گوناگون جهان مشغولند. بدیهی است این کالا ها را نمی‌توان با فریت بار مسافری ارسال کرد و باید از طریق کارگو یا تجاری ارسال شوند. حمل این کالا ها نیز با توجه به حجم بالای بار، با هواپیماهای غول پیکر و در ظروف بار هواپیماهای مدرن پهن پیکر انجام می‌گیرد. شرکت سفیران نیز در زمینه ارسال کارگو به چک ، سال هاست تجربه های بسیاری اندوخته تا در جهت خدمات بهتر به صادر کنندگان گرامی به کار گیرد.

 

اطلاعات بیشتر

به روز ترین نکات درباره ارسال هوایی به چک

نرخ ارز جهت ارسال بار از جمهوری چک به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
تا این تاریخ معتبر می باشد
دوم خرداد 1403

دلار: 418,867 ریال
یورو: 455,607 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,867 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از جمهوری چک به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
بیست و ششم اردیبهشت 1403

دلار: 419,042 ریال
یورو: 450,757 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,532 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از جمهوری چک به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
بیست و ششم اردیبهشت 1403

دلار: 419,042 ریال
یورو: 450,757 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,532 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از جمهوری چک به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
بیست و ششم اردیبهشت 1403

دلار: 419,042 ریال
یورو: 450,757 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,532 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید

فریت بار از فرودگاه امام خمینی به شهر پراگ

محمولات هوایی ارسال شده به چک

ارسال بار هوایی از تمامی شهرهای ایران به جمهوری چک

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به جمهوری چک

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

نقشه کشور چک

سوالات متداول درباره ارسال هوایی بار به جمهوری چک

پس از تحویل محموله بسته بندی شده شما به ترمینال کارگو فرودگاه امام، به صورت معمول فرآیند فریت بار به چک ، به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.
بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل بار هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.
خیر، هزینه حمل بار هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در فرودگاه مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.
مسافرین با در دست داشتن گذرنامه و بلیط سفر ، میتوانند اقدام به فریت بار به جمهوری چک نمایند.

ویدئو های دیدنی فریت بار