هر آنچه باید در باره ارسال هوایی بار به پاکستان بدانیم

ما برای شما مسافران پاکستان خبر های خوبی داریم. شرکت فریت بار و کارگو سفیران، سال‌ها تجربه خود را در زمینه ارسال بار به پاکستان و همچنین فریت بار مسافری و فریت بار تجاری به تمامی شهرهای پاکستان، در اختیار شما می‌گذارد. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه فریت بار و کارگو به کشور پاکستان با مشاوران ما تماس بگیرید. شماره تماس ما: 88830215
 
کشور دره‌های سبز ناران و کاغان، پاکستان. کشوری در جنوب غربی قاره آسیا شامل چهار استان مرزی، بلوچستان، سند و پنجاب است. همه شهرها به‌ویژه پایتخت پاکستان یعنی اسلام‌آباد، آثار تاریخی فراوانی در خود جای‌داده که هر سال هزاران گردشگر، کوهنورد و عکاس علاقه‌مند به طبیعت را به این کشور جذب می‌کند. به‌جز پیشاور و کراچی که درگیر حملات تروریستی هستند، امنیت بر دیگر شهرها حکمفرماست. باغ شالیمار از اماکن دیدنی واقع در لاهور، دومین شهر بزرگ پاکستان در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. چهارمین مسجد بزرگ جهان، مسجد پادشاهی با گنجایش صد هزار نمازگزار، یکی دیگر از مناطق دیدنی در لاهور است که در ساختش تنها سنگ مرمر سرخ به‌کاررفته است. قلعه شاهی یا قلعه لاهور، یکی دیگر از اعجوبه‌های بناهای تاریخی است که در لاهور پاکستان قرار دارد. شهر اسرارآمیز موهنجودارو در استان سند که قدمتش به سه هزار سال قبل از میلاد مسیح باز میگردد را باستان‌شناس انگلیسی سر جان مارشال کشف کرده که در نوع خود بی‌نظیر است. پاکستانی‌ها انگلیسی را زبان رسمی و اردو را زبان ملی این کشور می‌دانند. در عالم ورزش نیز پاکستان را با هاکی روی چمن می‌شناسند. اگر قصد مسافرت، ادامه تحصیل، مهاجرت یا تجارت در پاکستان  (  Pakistan  ) را دارید، ما در مجموعه خدمات فریت بار و کارگو سفیران، با ارائه خدماتی مانند حمل هوایی، فریت بار و کارگو، آرزو می‌کنیم سفرتان سرشار از تجربه و هیجان باشد.
 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران، بار شما را با مناسب‌ترین قیمت و در سلامت کامل به تمامی شهرهای پاکستان ارسال خواهد کرد.
 

هزینه‌های ارسال بار به پاکستان

 
مسافران و مهاجران پاکستان، همواره با موضوع مهمی به نام اضافه‌بار دست‌وپنجه نرم می‌کنند. تجار پاکستان نیز دغدغه‌های دیگری دارند. آن‌ها می‌خواهند هزینه ارسال بار به پاکستان  را بدانند. پیش از اینکه به موضوع هزینه فریت بار به پاکستان بپردازیم، لازم است، روند کاری شرکت سفیران را با یکدیگر مرور کنیم.
 

مراحل حمل هوایی بار به پاکستان در شرکت فریت بار و کارگو سفیران

 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران مدت‌هاست در بخش فریت بار به پاکستان و کارگو از طریق هوایی در خدمت ایرانیان عزیز است. در همین راستا به‌منظور  "حمل هوایی بار به پاکستان"  با تمامی شرکت‌های هواپیمایی فعال در کشور قرارداد همکاری بسته تا ارسال بار به بهترین شکل و بالاترین کیفیت صورت گیرد. گفتنی است شرکت سفیران تمام مراحل ارسال بار به پاکستان را بر عهده خواهد گرفت. به‌گونه‌ای که پس از تماس مشتری و درخواست ارسال بار به پاکستان، مرحله بسته‌بندی و پالت بندی بار مسافری به شکل تخصصی و حرفه‌ای آغاز می‌شود:
 

بسته‌بندی تخصصی اسباب و اثاثیه و لوازم منزل جهت فریت بار به پاکستان

 
این یک بسته‌بندی خوب و استاندارد است که ضامن آسودگی خیال شما در سفر به پاکستان است. این یک اصل مهم در "فریت بار به پاکستان" به شمار می‌رود. تیم بسته‌بندی سفیران با داشتن تخصص و تجربه کافی برای انجام دقیق و اصولی پکینگ و بسته‌بندی تخصصی، پس از هماهنگی‌های قبلی برای ارسال بار به پاکستان با تمام ابزار لازم برای یک بسته‌بندی مطمئن به محل موردنظر مشتری می‌رود. شما آرم شرکت سفیران را بر روی تمامی لوازم بسته‌بندی جهت فریت بار به پاکستان ازجمله کارتن‌ها مشاهده خواهید کرد. باید گفت این کارتن‌ها را از بهترین متریال و به‌صورت ده لایه مخصوص حمل هوایی تولید کرده‌اند. پس از بسته‌بندی کامل لوازم و قرار دادن در جای مناسب، کارتن‌ها به‌صورت تک تک بر روی پالت پلاستیکی قرار خواهند گرفت. حالا وقت بارگیری و جابجایی برای ارسال بار به پاکستان است که در این مرحله نیز باید دقت زیادی لحاظ شود. پس از جا دادن مطمئن بارهای پاکستان در کامیونت یا ون، بار شما به مقصد انبار این شرکت یا ترمینال بار فرودگاه امام خمینی حرکت می‌کند.
 

انبارداری و نگهداری بارهای مشتریان

 
کالاهایی که قرار است از پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی به مقاصد گوناگونی مانند پاکستان ارسال شوند تازمان ارسال در انبارهای شرکت فریت بار و کارگو سفیران نگهداری خواهند شد. این بارها بر اساس تصمیم مشتریان در زمان مقرر به هریک از شهرهای پاکستان فرستاده می‌شوند. باید گفت هزینه انبارداری نیز تا زمان مشخصی رایگان است و پس از آن بر اساس وزن و زمان، هزینه‌هایی محاسبه خواهد شد.
 

تشریفات فرودگاهی و گمرکی در ارسال هوایی بار به پاکستان

 
حالا دیگر بار مسافر، مهاجر یا صادرکننده به پاکستان جهت  "ارسال هوایی بار به پاکستان"  باید به بخش کارگو فرودگاه امام خمینی انتقال یابد و روند قانونی ارسال بار به پاکستان شروع گردد. در این مرحله، کارشناس باتجربه شرکت، مراحل تشریفات گمرکی و فرودگاهی را تا آخرین مرحله یعنی صدور بارنامه ارسال بار به پاکستان، یکی پس از دیگری انجام خواهد داد. بارنامه کشور پاکستان که صادر شود یعنی پروسه ارسال بار به پاکستان در فرودگاه مبدأ به‌خوبی پایان‌یافته و بار آماده ارسال به پاکستان است.
 

انجام امور مالی در پروسه ارسال بار به پاکستان

 
با صدور بارنامه در "ارسال بار به پاکستان" مسافر می‌داند که زمان پرداخت هزینه ارسال بار بر اساس وزن بار ثبت‌شده در بارنامه شرکت هواپیمایی است. پس از انجام امور مالی و واریز وجه موردنظر، بار به مقصد پاکستان ارسال می‌شود.
خوب حالا باید به پرسش اصلی پاسخ دهیم هزینه‌های ارسال بار به پاکستان و فریت بار به پاکستان چگونه محاسبه می‌شود؟
در این زمینه باید گفت این هزینه‌ها در فریت بار به پاکستان بر اساس چند مدل وزنی محاسبه خواهد شد:
 
  • تا چهل‌وپنج کیلوگرم
  • از یک‌صد تا سیصد کیلوگرم
  • از سیصدتا پانصد کیلوگرم
  • از پانصد تا یک هزار کیلوگرم
  • از یک هزار کیلوگرم به بالا
 
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فریت بار به پاکستان به صفحه راهنمای جامع فریت بار در وب‌سایت ما مراجعه کنید.
 
هرکدام از بخش‌های گفته‌شده درباره پاکستان، تعرفه حمل هوایی جداگانه‌ای دارند که بنا بر نوسانات صنعت حمل‌ونقل هوایی در دنیا و همچنین نوسانات سیاسی و اقتصادی در کشور، همه‌ساله از سوی شرکت‌های هواپیمایی تعیین می‌شود. ناگفته پیداست که هزینه‌های اعلام‌شده از سوی شرکت فریت بار و کارگو سفیران بر اساس نرخ‌های مصوب شده در شرکت‌های هواپیمایی خواهد بود. در این زمینه همکاران ما در شرکت سفیران می‌توانند شما را از تعرفه‌های به روز شرکت‌های گوناگون هواپیمایی در فریت بار به پاکستان آگاه کنند.
 

هزینه حمل بار به هریک از شهرهای پاکستان چه تفاوت‌هایی دارد؟

 
هزینه ارسال بار به پاکستان هم مثل موارد دیگر با توجه به در نظر گرفتن عوامل گوناگون تفاوت دارد. نه‌تنها شهر به شهر بلکه شرکت‌های هواپیمایی نیز تعرفه‌های گوناگونی را در فریت بار به پاکستان اعلام می‌کنند. پیشنهاد می کنیم پیش از ارسال بار، با کارشناسان ما در شرکت سفیران تماس بگیرید و اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید.
 

رعایت نکات مهم در ارسال هوایی بار به پاکستان

 
مسافران یا مهاجران پاکستان پس از دریافت اجازه ورود، بی‌شک در ابتدا به انتقال لوازم منزل و لوازم شخصی‌شان به کشور پاکستان فکر می‌کنند. اینجاست که لازم است از شرکت‌های فریت بار (شرکت‌های ارسال بار به پاکستان) کمک بخواهید تا تمام مراحل کار را به‌صورت اصولی و البته قانونی به انجام برسانند.
اما برای اطلاع مهاجرین به پاکستان جهت ارسال لوازم منزل به این کشور باید این موارد را در نظر گرفت:
 
  • لوازم‌خانگی و شخصی دست‌دوم را اگر بتوانید ثابت کنید که حداقل به مدت 6 ماه تحت مالکیت و مورد استفاده شما بوده‌اند، ورودشان معاف از پرداخت عوارض گمرکی است.
  • حداکثر میزان ارزش مرسوله باید کمتر از ده هزار دلار آمریکا باشد. مرسولاتی که ارزشی بیش از این دارند مشمول پرداخت دو درصد عوارض می‌شوند.
 
شما با شنیدن پادکست ما در مورد نحوه ارسال هوایی بار به پاکستان و قوانین گمرکی این کشور می‌توانید میزان عوارض گمرکی را بدانید. همین‌طور از مواد غذایی مجاز در گمرک پاکستان نیز مطلع خواهید شد.
 
پروسه فریت بار به پاکستان به دو قسمت تقسیم می‌شود. بخش اول فریت بار به پاکستان شامل بسته‌بندی، انجام تشریفات گمرکی و صدور بارنامه هوایی در مبدأ است و قسمت دوم تحویل مدارک بار، ترخیص بار از گمرک و حمل بار از فرودگاه به اقامتگاه، دفتر یا انبار شما در کشور مقصد را شامل می‌شود. بدیهی است که مسافران، مهاجران و صادرکنندگان کالا قبل از اقدام به فریت بار به پاکستان باید از قوانین گمرکی کشور مبدأ و مقصد در مورد کالای موردنظر به‌صورت مهاجری یا مسافری یا تجاری آگاهی داشته باشند و پس از اطمینان از قوانین به پروسه ارسال بار به پاکستان اقدام کنند.
 
تشریفات گمرکی هم در فریت بار به پاکستان داستان دیگری دارد. هنگام ارسال بار از ایران به کشور پاکستان، مدارکی مانند پکینگ لیست و اینویس به مهاجر یا مسافر کمک خواهد کرد که تشریفات گمرکی در کشور مبدأ و مقصد را به‌راحتی و اصولی طی کند. شرکت سفیران این مدارک را بنا به درخواست مشتری برایشان آماده خواهد کرد و به همراه بارنامه هوایی به کشور پاکستان می‌فرستد. هنگامی‌که بار شما به پاکستان وارد می‌شود این بار به‌طورمعمول تا چهل‌وهشت ساعت به‌صورت رایگان و بدون نیاز به پرداخت پول در انبار فرودگاه نگهداری خواهد شد. پس از چهل‌وهشت ساعت، در صورت مراجعه نکردن صاحب بار، هزینه انبارداری بر اساس وزن و حجم بار فریت شده و مدت‌زمان نگهداری محاسبه و از گیرنده بار در مقصد دریافت خواهد شد.
 
البته اگر صاحب بار طبق مقررات سروقت هم به گمرک فرودگاه پاکستان (قسمت بار گمرک فرودگاه) مراجعه کند بازهم مشمول پرداخت هزینه‌ای با عنوان قبض انبار خواهد شد که این هزینه باید به شرکت هواپیمایی پرداخت شود. گفتنی است این مبلغ ارتباطی به وزن بار ندارد. در صورت وزین و حجیم بودن بار، گمرک و قسمت هندلینگ، مبالغی را برای حمل و جابجایی محموله (لیفتراک و کارگر و…) از صاحب بار دریافت خواهند کرد.
 

حمل‌ونقل بار به اقامتگاه نهایی پس از رسیدن به مقصد

 
کالاهای به مقصد پاکستان رسیده چه سرانجامی خواهند داشت؟ چگونه باید کالا را از فرودگاه مقصد به اقامتگاه نهایی در پاکستان منتقل کنید؟ شما دو راه پیش رو دارید: استفاده از خودرو شخصی خودتان در پاکستان یا اجاره کردن وانت یا ون از شرکت‌های اجاره دهنده مستقر در فرودگاه یا سطح شهر که طبیعتاً هزینه‌های آن را باید به شرکت اجاره دهنده بپردازید. شرکت‌های حمل‌ونقل در پاکستان، این وانت‌ها را به‌صورت روزانه یا ساعتی اجاره می‌دهند که ما در وب‌سایت سفیران اطلاعات کاملی در زمینه این شرکت‌ها در اختیارتان قراردادیم. شما با مراجعه به اطلاعات فرودگاه‌های هرکدام از شهرهای پاکستان می‌توانید از نحوه کار این شرکت‌های حمل‌ونقل مطلع شوید و از خدمات آن‌ها استفاده کنید.
 

ارسال بارهای تجاری و محمولات کارگو صادراتی از فرودگاه امام خمینی به پاکستان

 
باید گفت بار به دو صورت مسافری یا تجاری به پاکستان فریت می‌شود. امکان ارسال کارگو برای صادرکنندگانی فراهم شده که به تجارت و خرید و فروش کالاها و مبادله با کشورهای گوناگون جهان مشغول هستند. بدیهی است این کالاها را نمی‌توان با فریت بار مسافری فرستاد و باید از طریق کارگو یا تجاری ارسال شوند. حمل این کالاها نیز با توجه به حجم بالای بار، با هواپیماهای مخصوص حمل بار صورت می‌پذیرد. شرکت سفیران نیز در زمینه ارسال کارگو به پاکستان ، سال‌هاست تجربه‌های بسیاری گردآورده تا در جهت خدمات بهتر به صادرکنندگان گرامی به کار گیرد.
 
 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران بار شما را با مناسب‌ترین قیمت و در سلامت کامل به تمامی شهرهای پاکستان ارسال خواهد کرد. ارسال بارتان را با خیال راحت به سفیران بسپارید. 88830215
 
 
 
اطلاعات بیشتر

مطالبی در مورد حمل هوایی بار به پاکستان

نرخ ارز جهت ارسال بار از پاکستان به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
تا این تاریخ معتبر می باشد
دوم خرداد 1403

دلار: 418,867 ریال
یورو: 455,607 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,867 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از پاکستان به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
بیست و ششم اردیبهشت 1403

دلار: 419,042 ریال
یورو: 450,757 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,532 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از پاکستان به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
بیست و ششم اردیبهشت 1403

دلار: 419,042 ریال
یورو: 450,757 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,532 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از پاکستان به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
بیست و ششم اردیبهشت 1403

دلار: 419,042 ریال
یورو: 450,757 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,532 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید

کالاهای ارسالی از ایران به پاکستان

ارسال بار از تمامی شهرهای ایران به پاکستان

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به پاکستان

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

نقشه کشور پاکستان

سوالات متداول درباره ارسال هوایی بار به پاکستان

گیرنده بار باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بار ارسالی مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شود.
ارسال اکثر مواد غذایی به‌صورت بار هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می‌کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.
اضافه‌بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به‌واسطه ساز و کار فریت بار ارسال می‌شود و به‌محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می‌شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

ویدئو های دیدنی فریت بار