هر آنچه باید در باره ارسال هوایی بار به کامبوج بدانیم

ما برای شما مسافران کامبوج ارمغانی داریم. شرکت فریت بار و کارگو سفیران، سال‌ها تجربه خود را در زمینه "ارسال بار به کامبوج" و همچنین فریت بار مسافری و فریت بار تجاری به تمامی شهرهای کامبوج، در اختیار شما می‌گذارد. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه فریت بار و کارگو به کشور کامبوج با مشاوران ما تماس بگیرید. شماره تماس ما : 88830215
 
کامبوج   (   Cambodia   ) ، کشوری پادشاهی در جنوب شرقی آسیا، با پایتختی به نام پنوم پن، ساخته معماران فرانسوی که آن را مروارید آسیا می‌نامند. مردمانش زبان رسمی‌شان خمری و واحد پولشان ریل  است، ولی دلار آمریکا کاربرد زیادی در این کشور دارد. بزرگ‌ترین دریاچه آب شیرین جنوب شرقی آسیا در این کشور در سیم ریپ قرار گرفته است. کامبوجی‌ها بر حفظ آداب و رعایت ادب، بسیار تأکید دارند و ادای احترام به سالمندان را واجب می‌دانند. اقتصادشان بر پایه  تولید البسه و البته جذب توریست است. مذهب رسمی این کشور، هینه یانه، شاخه‌ای از بودیسم است. مسابقه قایق‌ها بانام بون ام تیوک، به‌طور سالانه از پربازدید کننده ترین جشنواره‌های ملی این کشور به شمار می‌آید. بسیاری از گردشگران برای شرکت در بزرگ ‌ترین کارناوال پنوم پن، یعنی جشنواره سه ‌روزه آب به کامبوج می‌روند. پنج میلیون نفر از سراسر کشور و گاهی جای‌جای جهان در جشن آب! مجموعه‌ای کهن از نیایشگاه‌های هندو به نام انگکور وات یا شهر معبد در استان سیه م رئاب از دیدنی‌های این کشور کهن است؛ اما کامبوج هنوز با مشکلاتی همچون مهاجرت شمار زیادی از ویتنامی‌ها به این کشور، گسترش بیماری ایدز، فساد اداری و مین‌های به‌جامانده از جنگ دست‌وپنجه نرم می‌کند. اگر قصد مسافرت یا تجارت در مروارید آسیا را داشتید، همراهی شما افتخار ما در مجموعه خدمات فریت بار و کارگو سفیران، با ارائه خدماتی مانند حمل هوایی، فریت بار و کارگو، خواهد بود.
 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران، بار شما را با مناسب‌ترین قیمت و در سلامت کامل به تمامی شهرهای کامبوج ارسال خواهد کرد.
 

هزینه‌های ارسال بار به کامبوج

 
مسافران و مهاجران کامبوج، همواره با موضوع مهمی به نام اضافه‌بار دست‌وپنجه نرم می‌کنند. تجار کامبوج نیز دغدغه‌های دیگری دارند. آن‌ها می‌خواهند هزینه ارسال بار به کامبوج و ارسال کارگو به کامبوج را بدانند. پیش از اینکه به موضوع هزینه فریت بار به کامبوج بپردازیم، لازم است، روند کاری شرکت سفیران را با یکدیگر مرور کنیم.
 

مراحل ارسال هوایی بار به کامبوج در شرکت فریت بار و کارگو سفیران

 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران مدت‌هاست در بخش فریت بار به کامبوج و کارگو از طریق هوایی در خدمت ایرانیان عزیز است. در همین راستا به‌منظور "ارسال هوایی بار به کامبوج" با تمامی شرکت‌های هواپیمایی فعال در کشور قرارداد همکاری بسته تا ارسال بار به بهترین شکل و بالاترین کیفیت صورت گیرد. گفتنی است شرکت سفیران تمام مراحل ارسال بار به کامبوج را بر عهده خواهد گرفت. به‌گونه‌ای که پس از تماس مشتری و درخواست ارسال بار به کامبوج، مرحله بسته‌بندی و پالت بندی بار مسافری به شکل تخصصی و حرفه‌ای آغاز می‌شود:
 

بسته‌بندی تخصصی اسباب و اثاثیه و لوازم منزل جهت فریت بار به کامبوج

 
این یک بسته‌بندی خوب و استاندارد است که ضامن آسودگی خیال شما در سفر به کامبوج است. این یک اصل مهم در "فریت بار به کامبوج" به شمار می‌رود. تیم بسته‌بندی سفیران با داشتن تخصص و تجربه کافی برای انجام دقیق و اصولی پکینگ و بسته‌بندی تخصصی، پس از هماهنگی‌های قبلی برای ارسال بار به کامبوج با تمام ابزار لازم برای یک بسته‌بندی مطمئن به محل مورد نظر مشتری می‌رود. شما آرم شرکت سفیران را بر روی تمامی لوازم بسته‌بندی جهت فریت بار به کامبوج ازجمله کارتن‌ها مشاهده خواهید کرد. باید گفت این کارتن‌ها را از بهترین متریال و به‌صورت ده لایه مخصوص حمل هوایی تولید کرده‌اند. پس از بسته‌بندی کامل لوازم و قرار دادن در جای مناسب، کارتن‌ها به‌صورت تک تک بر روی پالت پلاستیکی قرار خواهند گرفت. حالا وقت بارگیری و جابجایی برای ارسال بار به کامبوج است که در این مرحله نیز باید دقت زیادی لحاظ شود. پس از جا دادن مطمئن بارهای کامبوج در کامیونت یا ون، بار شما به مقصد انبار این شرکت یا فریت بار فرودگاه امام خمینی حرکت می‌کند.
 

انبارداری و نگهداری بارهای مشتریان

 
کالاهایی که قرار است از ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی به مقاصد گوناگونی مانند کامبوج ارسال شوند تا زمان ارسال در انبارهای شرکت فریت بار و کارگو سفیران نگهداری خواهند شد. این بارها بر اساس تصمیم مشتریان در زمان مقرر به هریک از شهرهای کامبوج فرستاده می‌شوند. باید گفت هزینه انبارداری نیز تا زمان مشخصی رایگان است و پس از آن بر اساس وزن و زمان، هزینه‌هایی محاسبه خواهد شد.
 

تشریفات فرودگاهی و گمرکی در حمل هوایی بار به کامبوج

 
حالا دیگر بار مسافر، مهاجر یا صادرکننده جهت "حمل هوایی بار به کامبوج" باید به بخش کارگو فرودگاه امام انتقال یابد و روند قانونی ارسال بار به کامبوج شروع گردد. در این مرحله، کارشناس باتجربه شرکت، مراحل تشریفات گمرکی و فرودگاهی را تا آخرین مرحله یعنی صدور بارنامه ارسال بار به کامبوج، یکی پس از دیگری انجام خواهد داد. بارنامه کشور کامبوج که صادر شود یعنی پروسه ارسال بار به کامبوج در فرودگاه مبدأ به‌خوبی پایان یافته و بار آماده ارسال به کامبوج است.
 

انجام امور مالی در پروسه ارسال بار به کامبوج

 
با صدور بارنامه در فریت بار به کامبوج مسافر می‌داند که زمان پرداخت هزینه ارسال بار بر اساس وزن بار ثبت شده در بارنامه شرکت هواپیمایی است. پس از انجام امور مالی و واریز وجه مورد نظر، بار به مقصد کامبوج ارسال می‌شود.
خوب حالا باید به پرسش اصلی پاسخ دهیم هزینه‌های ارسال بار به کامبوج و فریت بار به کامبوج چگونه محاسبه می‌شود؟
در این زمینه باید گفت این هزینه‌ها در فریت بار به کامبوج بر اساس چند مدل وزنی محاسبه خواهد شد:
 
  • تا چهل‌وپنج کیلوگرم
  • از یک‌صد تا سیصد کیلوگرم
  • از سیصد تا پانصد کیلوگرم
  • از پانصد تا یک هزار کیلوگرم
  • از یک هزار کیلوگرم به بالا
 
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فریت بار به کامبوج به صفحه راهنمای جامع فریت بار در وب‌سایت ما مراجعه کنید.
 
هر کدام از بخش های گفته شده درباره کامبوج، تعرفه حمل هوایی جداگانه‌ای دارند که بنا بر نوسانات صنعت حمل و نقل هوایی در دنیا و همچنین نوسانات سیاسی و اقتصادی در کشور، همه ساله از سوی شرکت‌های هواپیمایی تعیین می‌شود. ناگفته پیداست که هزینه‌های اعلام شده از سوی شرکت فریت بار و کارگو سفیران بر اساس نرخ‌های مصوب شده در شرکت‌های هواپیمایی خواهد بود. در این زمینه همکاران ما در شرکت سفیران می‌توانند شما را از تعرفه‌های به‌روز شرکت‌های گوناگون هواپیمایی در فریت بار به کامبوج آگاه کنند.
 

هزینه حمل بار به هریک از شهرهای کامبوج چه تفاوت‌هایی دارد؟

 
هزینه "حمل بار به کامبوج" هم مثل موارد دیگر با توجه به در نظر گرفتن عوامل گوناگون تفاوت دارد. نه تنها شهر به شهر بلکه شرکت‌های هواپیمایی نیز تعرفه‌های گوناگونی را در فریت بار به کامبوج اعلام می‌کنند. پیشنهاد می کنیم پیش از ارسال بار، با کارشناسان ما در شرکت سفیران تماس بگیرید و اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید.
 

رعایت نکات مهم در فریت بار به کامبوج 

 
مسافران یا مهاجران کامبوج پس از دریافت اجازه ورود، بی‌شک در ابتدا به انتقال لوازم منزل و لوازم شخصی‌شان به کشور کامبوج فکر می‌کنند. اینجاست که لازم است از شرکت‌های فریت بار (شرکت‌های ارسال بار به کامبوج) کمک بخواهید تا تمام مراحل کار را به‌صورت اصولی و البته قانونی به انجام برسانند. باید بدانید که کشور کامبوج معافیتی برای ورود این لوازم در قوانین گمرکی خود در نظر نگرفته است. ورود معاف از عوارض برای اشخاص زیر منظور می‌گردد:
 
  • افرادی که دارای مأموریت دیپلماتیک هستند یا برای یک ان جی او کار می‌کنند.
  • افرادی که از طریق دریافت نامه‌ای از وزارت امور خارجه کامبوج اجازه ورود معاف از عوارض اقلام خود را دریافت می‌کنند.
 
شما با شنیدن پادکست ما در مورد قوانین فریت بار و گمرک کشور کامبوج می‌توانید میزان عوارض گمرکی را بدانید. همین‌طور از مواد غذایی مجاز در گمرک کامبوج نیز مطلع خواهید شد.
 
پروسه فریت بار به کامبوج به دو قسمت تقسیم می‌شود. بخش اول فریت بار به کامبوج شامل بسته‌بندی، انجام تشریفات گمرکی و صدور بارنامه هوایی در مبدأ است و قسمت دوم تحویل مدارک بار، ترخیص بار از گمرک و حمل بار از فرودگاه به اقامتگاه، دفتر یا انبار شما در کشور مقصد را شامل می‌شود. بدیهی است که مسافران، مهاجران و صادرکنندگان کالا قبل از اقدام به فریت بار به کامبوج باید از قوانین گمرکی کشور مبدأ و مقصد در مورد کالای مورد نظر به‌صورت مهاجری یا مسافری یا تجاری آگاهی داشته باشند و پس از اطمینان از قوانین به پروسه ارسال بار به کامبوج اقدام کنند.
تشریفات گمرکی هم در فریت بار به کامبوج داستان دیگری دارد. هنگام ارسال بار از ایران به کشور کامبوج، مدارکی مانند پکینگ لیست و اینویس به مهاجر یا مسافر کمک خواهد کرد که تشریفات گمرکی در کشور مبدأ و مقصد را به‌راحتی و اصولی طی کند. شرکت سفیران این مدارک را بنا به درخواست شما برایتان آماده خواهد کرد و به همراه بارنامه هوایی به کشور کامبوج می‌فرستد. هنگامی‌که بار شما به کامبوج وارد می‌شود به‌طورمعمول تا چهل‌وهشت ساعت به‌صورت رایگان و بدون نیاز به پرداخت پول در انبار فرودگاه نگهداری خواهد شد. پس از چهل‌وهشت ساعت، در صورت مراجعه نکردن صاحب بار، هزینه انبارداری بر اساس وزن و حجم بار فریت شده و مدت‌زمان نگهداری محاسبه و از گیرنده بار در مقصد دریافت خواهد شد.
البته اگر صاحب بار طبق مقررات سروقت هم به گمرک فرودگاه کامبوج (قسمت بار گمرک فرودگاه) مراجعه کند بازهم مشمول پرداخت هزینه‌ای با عنوان قبض انبار خواهد شد که این هزینه باید به شرکت هواپیمایی پرداخت شود. گفتنی است این مبلغ ارتباطی به وزن بار ندارد. در صورت وزین و حجیم بودن بار، گمرک و قسمت هندلینگ، مبالغی را برای حمل و جابجایی محموله (لیفتراک و کارگر و…) از صاحب بار دریافت خواهند کرد.
 

حمل و نقل بار به اقامتگاه نهایی پس از رسیدن به مقصد

 
کالاهای به مقصد کامبوج رسیده چه سرانجامی خواهند داشت؟ چگونه باید کالا را از فرودگاه مقصد به شهرهای کامبوج منتقل کنید؟ شما دو راه پیش رو دارید: استفاده از خودرو شخصی خودتان در کامبوج یا اجاره کردن وانت یا ون از شرکت‌های اجاره دهنده مستقر در فرودگاه یا سطح شهر که طبیعتاً هزینه‌های آن را باید به شرکت اجاره دهنده بپردازید. شرکت‌های حمل و نقل در کامبوج، این وانت‌ها را به‌صورت روزانه یا ساعتی اجاره می‌دهند که ما در وب‌سایت سفیران اطلاعات کاملی در زمینه این شرکت‌ها در اختیارتان قرارداده ایم. شما با مراجعه به اطلاعات فرودگاه‌های هرکدام از شهرهای کامبوج می‌توانید از نحوه کار این شرکت‌های حمل و نقل مطلع شوید و از خدمات آن‌ها استفاده کنید.
 

حمل هوایی بار صادراتی و ارسال کارگو به کامبوج

 
باید گفت بار به دو صورت مسافری یا تجاری به کامبوج فریت می‌شود. امکان ارسال کارگو برای صادرکنندگانی فراهم شده که به تجارت و خریدوفروش کالاها و مبادله با کشورهای گوناگون جهان مشغول هستند. بدیهی است این کالاها را نمی‌توان با فریت بار مسافری فرستاد و باید از طریق کارگو یا فریت بار تجاری ارسال شوند. حمل این کالاها نیز با توجه به حجم بالای بار، با هواپیماهای مخصوص حمل بار صورت می‌پذیرد. شرکت سفیران نیز در زمینه ارسال کارگو به کامبوج ، سال‌هاست تجربه‌های بسیاری گردآورده تا در جهت ارائه خدمات بهتر به صادرکنندگان گرامی به کار گیرد.
 
 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران بار شما را با مناسب‌ترین قیمت و در سلامت کامل به تمامی شهرهای کامبوج ارسال خواهد کرد. ارسال بارتان را با خیال راحت به سفیران بسپارید. 88830215
 
 
اطلاعات بیشتر

به روز ترین نکات درباره حمل هوایی بار به کامبوج

نرخ ارز جهت ارسال بار از کامبوج به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
تا این تاریخ معتبر می باشد
بیست و سوم خرداد 1403

دلار: 425,167 ریال
دلار: 425,167 ریال
یورو: 457,485 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 423,201 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از کامبوج به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
شانزدهم خرداد 1403

دلار: 422,784 ریال
دلار: 422,784 ریال
یورو: 457,142 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 421,275 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از کامبوج به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
نهم خرداد 1403

دلار: 0 ریال
دلار: 420,432 ریال
یورو: 454,294 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,650 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از کامبوج به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
دوم خرداد 1403

دلار: 0 ریال
دلار: 418,867 ریال
یورو: 455,607 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,867 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید

ارسال بار از ترمینال کارگو فرودگاه امام به شهرهای پنوم پن و سیم ریپ در کامبوج

کالاهای ارسالی از ایران به کامبوج

ارسال بار از تمامی شهرهای ایران به کامبوج

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به کامبوج

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

نقشه کشور کامبوج

سوالات متداول درباره ارسال هوایی بار به کامبوج

بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل بار هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و باتجربه سفیران بسپارید.
هزینه فریت بار به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به‌صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.
از آنجایی که فریت بار دریایی با کانتینر انجام می‌شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل بار هوایی ارزان‌ترین و سریع‌ترین گزینه است.

ویدئو های دیدنی فریت بار