هر آنچه باید در باره ارسال هوایی بار به کوبا بدانیم

ما برای شما مسافران کوبا ارمغانی داریم. شرکت فریت بار و کارگو سفیران، سال‌ها تجربه خود را در زمینه ارسال بار به کوبا و همچنین فریت بار مسافری و فریت بار تجاری به تمامی شهرهای کوبا، در اختیار شما می‌گذارد. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه فریت بار و کارگو به کشور کوبا با مشاوران ما تماس بگیرید. شماره تماس ما : 88830215
 
کوبا (  Cuba  )  کشوری که نامش با کریستف کلمب گره ‌خورده، جزیره‌ای که در میان دریای کارائیب و اقیانوس آتلانتیک شمالی واقع‌شده است. هاوانا پایتخت این کشور بزرگ‌ ترین بندر، بزرگ ‌ترین و پرجمعیت‌ ترین شهر و عمده‌ ترین مرکز اقتصادی کوبا ست. دو شخصیت برجسته و نمادین قرن بیست و یکم در کوبا به نام های ارنستوچگوارا و فیدل کاسترو از رهبران کوبا بوده‌اند و شهرت جهانی دارند. زبان رسمی این کشور اسپانیایی، زبان دومشان انگلیسی و واحد پول این کشور پزو است. برخی شهرهای معروف کوبا عبارت‌اند از هاوانا، وردرو، سیفو ئگوس، گوانتانامو و سانتا کلارا. کوبا آب و هوای نیمه گرمسیری دارد. فرهنگ این کشور بر پایه‌ی مذهب کاتولیک است و جامعه‌ای مذهبی به شمار می‌رود. مهم‌ترین ماده معدنی کوبا نیکل است و بعد از روسیه دومین منبع بزرگ نیکل در جهان را دار است. اقتصاد این کشور بر پایه‌ کشاورزی و معدن است. عمده صادرات آن مثل شکر، قهوه و تنباکو به اروپا و آمریکای شمالی است. یکی از جاذبه‌های کوبا را می‌توان ساحل وردرو دانست که در میان کل سواحل کارائیب، بهترین به شمار می‌رود. گواردالاواکا در استان هولگین با سواحل پر زرق و برقش، هاوانای قدیمی محله‌ای تاریخی در کوبا که در یونسکو نیز ثبت‌شده و پارک ملی وینیالس با یک دره‌ زیبا و شاداب، از جاذبه‌های توریستی کوبا هستند. چنانچه قصد مسافرت، مهاجرت یا تجارت در کوبا را دارید، ما در مجموعه خدمات فریت بار و کارگو سفیران، با ارائه خدماتی مانند حمل هوایی، فریت بار و کارگو ، امکان سفری لذت‌بخش‌تر را برایتان مهیا می‌کنیم.
 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران، بار شما را با مناسب‌ترین قیمت و در سلامت کامل به تمامی شهرهای کوبا ارسال خواهد کرد.
 

هزینه‌های ارسال بار به کوبا

 
مسافران و مهاجران کوبا، همواره با موضوع مهمی به نام اضافه‌بار دست‌وپنجه نرم می‌کنند. تجار کوبا نیز دغدغه‌های دیگری دارند. آن‌ها می‌خواهند هزینه ارسال بار به کوبا و ارسال کارگو به کوبا را بدانند. پیش از اینکه به موضوع هزینه فریت بار به کوبا بپردازیم، لازم است، روند کاری شرکت سفیران را با یکدیگر مرور کنیم.
 

مراحل فریت بار به کوبا در شرکت فریت بار و کارگو سفیران

 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران مدت‌هاست در بخش فریت بار به کوبا و کارگو از طریق هوایی در خدمت ایرانیان عزیز است. در همین راستا به‌منظور ارسال بار و فریت بار به کوبا با تمامی شرکت‌های هواپیمایی فعال در کشور قرارداد همکاری بسته تا ارسال بار به بهترین شکل و بالاترین کیفیت صورت گیرد. گفتنی است شرکت سفیران تمام مراحل ارسال بار به کوبا را بر عهده خواهد گرفت. به‌گونه‌ای که پس از تماس مشتری و درخواست ارسال بار به کوبا، مرحله بسته‌بندی و پالت بندی بار مسافری به شکل تخصصی و حرفه‌ای آغاز می‌شود:
 

بسته‌بندی تخصصی اسباب و اثاثیه و لوازم منزل جهت ارسال بار و فریت بار به کوبا

 
این یک بسته‌بندی خوب و استاندارد است که ضامن آسودگی خیال شما در سفر به کوبا است. این یک اصل مهم در ارسال بار به کوبا به شمار می‌رود. تیم بسته‌بندی سفیران با داشتن تخصص و تجربه کافی برای انجام دقیق و اصولی پکینگ و بسته‌بندی تخصصی، پس از هماهنگی‌های قبلی برای ارسال بار به کوبا با تمام ابزار لازم برای یک بسته‌بندی مطمئن به محل مورد نظر مشتری می‌رود. شما آرم شرکت سفیران را بر روی تمامی لوازم بسته‌بندی جهت فریت بار به کوبا ازجمله کارتن‌ها مشاهده خواهید کرد. باید گفت این کارتن‌ها را از بهترین متریال و به‌صورت ده لایه مخصوص حمل هوایی تولید کرده‌اند. پس از بسته‌بندی کامل لوازم و قرار دادن در جای مناسب، کارتن‌ها به‌صورت تک تک بر روی پالت پلاستیکی قرار خواهند گرفت. حالا وقت بارگیری و جابجایی برای ارسال بار به کوبا است که در این مرحله نیز باید دقت زیادی لحاظ شود. پس از جا دادن مطمئن بارهای کوبا در کامیونت یا ون، بار شما به مقصد انبار این شرکت یا فرودگاه امام خمینی حرکت می کند.
 

انبارداری و نگهداری بارهای مشتریان

 
کالاهایی که قرار است از فرودگاه امام خمینی به مقاصد گوناگونی مانند کوبا ارسال شوند تازمان ارسال در انبار های شرکت فریت بار و کارگو سفیران نگهداری خواهند شد. این بارها بر اساس تصمیم مشتریان در زمان مقرر به هریک از شهرهای کوبا فرستاده می‌شوند. باید گفت هزینه انبارداری نیز تا زمان مشخصی رایگان است و پس از آن بر اساس وزن و زمان، هزینه‌هایی محاسبه خواهد شد.
 

تشریفات فرودگاهی و گمرکی در فریت بار به کوبا

 
حالا دیگر بار مسافر، مهاجر یا صادرکننده به کوبا جهت فریت بار به کوبا باید به بخش کارگو فرودگاه انتقال یابد و روند قانونی ارسال بار به کوبا شروع گردد. در این مرحله، کارشناس باتجربه شرکت، مراحل تشریفات گمرکی و فرودگاهی را تا آخرین مرحله یعنی صدور بارنامه ارسال بار به کوبا، یکی پس از دیگری انجام خواهد داد. بارنامه کشور کوبا که صادر شود یعنی پروسه ارسال بار به کوبا در فرودگاه مبدأ به‌خوبی پایان یافته و بار آماده ارسال به کوبا است.
 

انجام امور مالی در پروسه ارسال بار به کوبا

 
با صدور بارنامه در فریت بار به کوبا مسافر می‌داند که زمان پرداخت هزینه ارسال بار بر اساس وزن بار ثبت شده در بارنامه شرکت هواپیمایی است. پس از انجام امور مالی و واریز وجه مورد نظر، بار به مقصد کوبا ارسال می‌شود.
خوب حالا باید به پرسش اصلی پاسخ دهیم هزینه‌های ارسال بار به کوبا و فریت بار به کوبا چگونه محاسبه می‌شود؟
در این زمینه باید گفت این هزینه‌ها در فریت بار به کوبا بر اساس چند مدل وزنی محاسبه خواهد شد:
 
  • تا چهل‌وپنج کیلوگرم
  • از یک‌صد تا سیصد کیلوگرم
  • از سیصد تا پانصد کیلوگرم
  • از پانصد تا یک هزار کیلوگرم
  • از یک هزار کیلوگرم به بالا
 
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فریت بار به کوبا به صفحه راهنمای جامع فریت بار در وب‌سایت ما مراجعه کنید.
 
هر کدام از بخش های گفته شده درباره کوبا، تعرفه حمل هوایی جداگانه‌ای دارند که بنا بر نوسانات صنعت حمل و نقل هوایی در دنیا و همچنین نوسانات سیاسی و اقتصادی در کشور، همه ساله از سوی شرکت‌های هواپیمایی تعیین می‌شود. ناگفته پیداست که هزینه‌های اعلام شده از سوی شرکت فریت بار و کارگو سفیران بر اساس نرخ‌های مصوب شده در شرکت‌های هواپیمایی خواهد بود. در این زمینه همکاران ما در شرکت سفیران می‌توانند شما را از تعرفه‌های به‌روز شرکت‌های گوناگون هواپیمایی در فریت بار به کوبا آگاه کنند.
 

هزینه ارسال بار به هریک از شهرهای کوبا چه تفاوت‌هایی دارد؟

 
هزینه ارسال بار به کوبا هم مثل موارد دیگر با توجه به در نظر گرفتن عوامل گوناگون تفاوت دارد. نه تنها شهر به شهر بلکه شرکت‌های هواپیمایی نیز تعرفه‌های گوناگونی را در فریت بار به کوبا اعلام می‌کنند. پیشنهاد می کنیم پیش از ارسال بار، با کارشناسان ما در شرکت سفیران تماس بگیرید و اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید.
 

رعایت نکات مهم در ارسال بار به کوبا

 
مسافران یا مهاجران کوبا پس از دریافت اجازه ورود، بی‌شک در ابتدا به انتقال لوازم منزل و لوازم شخصی‌شان به کشور کوبا فکر می‌کنند. اینجاست که لازم است از شرکت‌های فریت بار (شرکت‌های ارسال بار به کوبا) کمک بخواهید تا تمام مراحل کار را به‌صورت اصولی و البته قانونی به انجام برسانند. برای ارسال کالاها باید به این نکات توجه کنید:
 
  • درصورتی‌که کالاها لوازم خانگی استفاده شده‌ای باشند که به مدت یک سال قبل از ارسال تحت استفاده و مالکیت فرد بوده باشند و به‌منظور استفاده شخصی در محل زندگی جدید وارد شده باشند، معاف از عوارض خواهند بود.
 
شما با شنیدن پادکست راهنمای قوانین گمرکی کوبا می‌توانید میزان عوارض گمرکی را بدانید. همینطور از مواد غذایی مجاز در گمرک کوبا نیز مطلع خواهید شد.
 
پروسه فریت بار به کوبا به دو قسمت تقسیم می‌شود. بخش اول فریت بار به کوبا شامل بسته‌بندی، انجام تشریفات گمرکی و صدور بارنامه هوایی در مبدأ است و قسمت دوم تحویل مدارک بار، ترخیص بار از گمرک و حمل بار از فرودگاه به اقامتگاه، دفتر یا انبار شما در کشور مقصد را شامل می‌شود. بدیهی است که مسافران، مهاجران و صادرکنندگان کالا قبل از اقدام به فریت بار به کوبا باید از قوانین گمرکی کشور مبدأ و مقصد در مورد کالای مورد نظر به‌صورت مهاجری یا مسافری یا تجاری آگاهی داشته باشند و پس از اطمینان از قوانین به پروسه ارسال بار به کوبا اقدام کنند.
 
تشریفات گمرکی هم در فریت بار به کوبا داستان دیگری دارد. هنگام ارسال بار از ایران به کشور کوبا، مدارکی مانند پکینگ لیست و اینویس به مهاجر یا مسافر کمک خواهد کرد که تشریفات گمرکی در کشور مبدأ و مقصد را به‌راحتی و اصولی طی کند. شرکت سفیران این مدارک را بنا به درخواست مشتری برایشان آماده خواهد کرد و به همراه بارنامه هوایی به کشور کوبا می‌فرستد. هنگامی‌که بار شما مثلاً به کوبا وارد می‌شود این بار به‌طورمعمول تا چهل‌وهشت ساعت به‌صورت رایگان و بدون نیاز به پرداخت پول در انبار فرودگاه نگهداری خواهد شد. پس از چهل‌وهشت ساعت، در صورت مراجعه نکردن صاحب بار، هزینه انبارداری بر اساس وزن و حجم بار فریت شده و مدت‌زمان نگهداری محاسبه و از گیرنده بار در مقصد دریافت خواهد شد.
 
البته اگر صاحب بار طبق مقررات سروقت هم به گمرک فرودگاه کوبا (قسمت بار گمرک فرودگاه) مراجعه کند بازهم مشمول پرداخت هزینه‌ای با عنوان قبض انبار خواهد شد که این هزینه باید به شرکت هواپیمایی پرداخت شود. گفتنی است این مبلغ ارتباطی به وزن بار ندارد. در صورت وزین و حجیم بودن بار، گمرک و قسمت هندلینگ، مبالغی را برای حمل و جابجایی محموله (لیفتراک و کارگر و…) از صاحب بار دریافت خواهند کرد.
 

حمل و نقل بار به اقامتگاه نهایی پس از رسیدن به مقصد

 
کالاهای به مقصد کوبا رسیده چه سرانجامی خواهند داشت؟ چگونه باید کالا را از فرودگاه مقصد به اقامتگاه نهایی در کوبا منتقل کنید؟ شما دو راه پیش رو دارید: استفاده از خودرو شخصی خودتان در کوبا یا اجاره کردن وانت یا ون از شرکت‌های اجاره دهنده مستقر در فرودگاه یا سطح شهر که طبیعتاً هزینه‌های آن را باید به شرکت اجاره دهنده بپردازید. شرکت‌های حمل و نقل در کوبا، این وانت‌ها را به‌صورت روزانه یا ساعتی اجاره می دهند که ما در وب‌سایت سفیران اطلاعات کاملی در زمینه این شرکت‌ها در اختیارتان قرارداده ایم. شما با مراجعه به اطلاعات فرودگاه‌های هرکدام از شهرهای کوبا می‌توانید از نحوه کار این شرکت‌های حمل و نقل مطلع شوید و از خدمات آن‌ها استفاده کنید.
 

فریت بار تجاری (کارگو) به کوبا

 
باید گفت بار به دو صورت مسافری یا تجاری به کوبا فریت می‌شود. امکان ارسال کارگو برای صادرکنندگانی فراهم شده که به تجارت و خریدوفروش کالاها و مبادله با کشورهای گوناگون جهان مشغول هستند. بدیهی است این کالاها را نمی‌توان با فریت بار مسافری فرستاد و باید از طریق کارگو یا تجاری ارسال شوند. حمل این کالاها نیز با توجه به حجم بالای بار، با هواپیماهای مخصوص حمل بار صورت می‌پذیرد. شرکت سفیران نیز در زمینه ارسال بار تجاری (کارگو)، سال‌هاست تجربه‌های بسیاری گردآورده تا در جهت خدمات بهتر به صادرکنندگان گرامی به کار گیرد.
 
 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران بار شما را با مناسب‌ترین قیمت و در سلامت کامل به تمامی شهرهای کوبا ارسال خواهد کرد. ارسال بارتان را با خیال راحت به سفیران بسپارید. 88830215
 
 
 
اطلاعات بیشتر

به روز ترین نکات درباره ارسال بار به کوبا

نرخ ارز جهت ارسال بار از کوبا به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
تا این تاریخ معتبر می باشد
بیست و سوم خرداد 1403

دلار: 425,167 ریال
دلار: 425,167 ریال
یورو: 457,485 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 423,201 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از کوبا به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
شانزدهم خرداد 1403

دلار: 422,784 ریال
دلار: 422,784 ریال
یورو: 457,142 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 421,275 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از کوبا به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
نهم خرداد 1403

دلار: 0 ریال
دلار: 420,432 ریال
یورو: 454,294 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,650 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از کوبا به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
دوم خرداد 1403

دلار: 0 ریال
دلار: 418,867 ریال
یورو: 455,607 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,867 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید

فریت بار از ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی به شهر هاوانا در کوبا

محمولات هوایی ارسال شده به کوبا

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به کوبا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

نقشه کشور کوبا

سئوالات متداول در باره فرستادن بار با هواپیما به کوبا

بعد از اینکه بار خود را به فرودگاه مبدأ تحویل دهید، معمولاً بار شما پس از چهار تا هفت روز به مقصد خواهد رسید.
از آنجایی که فریت بار دریایی با کانتینر انجام می‌شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل بار هوایی ارزان‌ترین و سریع‌ترین گزینه است.

ویدئو های دیدنی فریت بار