خدمات ارسال کارگو به فرودگاه منطقه ای شاهزاده نایف بن عبدالعزیز شهر قصیم

ارسال کارگو به قصیم؛ یک داستان پرفراز و نشیب

 
زمانی هیچکس به فکرش نمی رسید که روزی فاصله بین دو کشور را در کمتر از چند ساعت در یک روز بپیماید و خودش را در قصیم ببیند. حالا قصه حمل هوایی به قصیم به کالا ها نیز رسیده و حمل هوایی بار نیز پایش به میان آمده. امروز واژه نامه جهان لحظه به لحظه عبارات تازه ای را به خود می بیند و این نشانه نوآوری های اساسی در گوشه گوشه دنیا و شهرهایی مثل قصیم است. فرودگاه قصیم شاید یکی از نوآوری های انسان است که تحولات عمده ای را در زندگی ها ایجاد کرده است. بهتر است بگوییم ایجاد فرودگاه قصیم از پر ارزش ترین زیر ساخت های جوامع به شمار می رود و به دلیل بهره‌مندی از پتانسیل های گوناگون در رشد اقتصادی کشورها و کمک به ایجاد توسعه پایدار نقش پررنگی دارد. بیراه نگفته ایم اگر فرودگاه قصیم را شاهراه اقتصادی بدانیم. فرودگاه‌های کارآمد را عامل رشد اقتصادی و توسعه‌ پایدار شهرهایی مثل قصیم برمی شمارند که یکی از نمود های آن رونق ارسال کارگو به قصیم است.
در مورد شهرهای کوچکی مثل قصیم نیز چنین است. بی شک باید گفت اختراع هواپیما یکی از مهم‌ترین نوآوری های قرن بیستم بود که صنعت حمل‌ونقل را متحول کرد. به‌مرور نیز به سبب گسترش و رشد و پیشرفت فنون در صنعت حمل‌ هوایی به قصیم، این قسمت از حمل‌ونقل، در جابه‌جایی مسافر و بار در جهان بسیار سهیم بود.
 مجموع این ویژگی ها هر مسافر قصیم را مجاب می کند که هواپیما را به تمام وسایل حمل‌ونقل ترجیح دهد. علاوه بر این، صادرکنندگان به قصیم نیز در این سال ها علاقه بسیاری به ارسال کارگو به قصیم و شهرهای دیگر جهان پیدا کرده اند. اکنون فرودگاه قصیم نوع تجارت را نیز تغییر داده است. امروزه دیگر هواپیماها و فرودگاه‌ها به طور محسوسی در زندگی مردم قصیم نقش دارند.
 

فرودگاه قصیم چگونه ارسال کارگو به قصیم را تسهیل می کند؟

 
 ابتدا باید گفت فریت بار به قصیم به دو شکل مسافری یا تجاری صورت می گیرد. امکان ارسال کارگو به قصیم برای تاجرانی فراهم شده که به تجارت و خرید و فروش کالا ها و مبادله با کشورهای گوناگون جهان دست می زنند. بدیهی است این کالا ها را نمی توان با فریت بار مسافری به قصیم فرستاد و باید به شکل کارگو یا تجاری فرستاده شوند. حمل این کالا ها به قصیم نیز با توجه به بالا بودن حجم بار، با هواپیماهای بسیار بزرگ انجام می گیرد. بخش باربری فرودگاه قصیم این امکانات را ایجاد کرده اند و هواپیماهای ویژه ای به این منظور اختصاص یافته اند.
 قسمت مهمی از بار تجاری که در حال حاضر به صورت فریت بار به قصیم، صادر می شود، شامل مواد غذایی مانند زعفران و خشکبار و فرش دستباف، لوازم منزل و صنایع دستی است. شرکت فریت بار و کارگو سفیران، سابقه ارسال ماهیانه چندین محموله مواد غذایی، فرش دست بافت ایرانی، لوازم منزل و صنایع دستی را به قصیم دارد. در صورتی که قصد ارسال بار تجاری به قصیم را دارید ضمن تماس با ما، از خدمات حمل زمینی بار خود به باربری فرودگاه امام از هر نقطه شهر ها یا شهرستان‌ها، انجام امور گمرکی در گمرک فرودگاه امام در اسرع وقت و همچنین استفاده از مناسب‌ترین نرخ حمل بار به قصیم بهره مند شوید.
امروزه فرودگاه در نقش پایگاه حمل هوایی به قصیم ظاهر شده‌ و تحولات اقتصادی آن نیز تحت تأثیر ارسال کارگو متحول شده است. به طوری که هیچ جایگزین مناسب تری برای آن نمی‌یابیم. بیراه نیست که فرودگاه‌ها را رونق دهنده اقتصاد هر شهر و کشور نام‌گذاری کنیم؛ زیرا رونق تجارت زمانی پرشتاب شد که صادرکنندگان با خیال راحت توانستند هر نوع کالایی را از هرکجای دنیا با دست آوردی به نام کارگو به دور ترین کشورها و شهرها بفرستند.
امروزه حتی میوه‌جات و سبزی‌های فاسد شدنی به کمک فرودگاه‌ها در کمترین زمان و با امکانات بالای نگهداری در هواپیما به قصیم می رسد تا به واسطه ارسال کارگو به قصیم، تجارت موفق همچنان بین شهرهای جهان نیز فعال و برقرار بماند. باید گفت این را باید فرهنگ تجارت از کالاهای خشک به تجارت کالاهای تر نیز نامید. فرودگاه‌ها با کوتاه کردن مسیرها این امکان را فراهم کرده اند.
 

گمرک فرودگاه، ناظران حمل هوایی به قصیم و ارسال کارگو به قصیم

 
ناگفته پیداست هر پیشرفتی در قصیم و هر جای دیگر، با کاستی همراه است؛ یعنی امکاناتی مثل حمل هوایی به قصیم و ارسال کارگو به قصیم ممکن است در بخش هایی برای هر شهر و کشور ضررهایی نیز در پی داشته باشد. نگران نباشید؛ چراکه با هر توسعه ای در جهان قوانین محکمی به وجود آمده که در گمرک های فرودگاه هایی مثل قصیم اعمال می شود. گمرک ها فیلترهایی هستند که مراقب‌اند تا در روند ارسال کارگو به قصیم، تخلفی به زیان شهر رخ ندهد.
قوانین گمرکی، وارد کردن برخی کالا ها را از طریق حمل هوایی به قصیم ممنوع می دانند که البته آگاهی از این قوانین برای مسافران و مهاجرانی که از طریق حمل هوایی به قصیم می آیند ضرورت دارد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت سفیران و شنیدن پادکست ها و دیدن ویدئو های ما، از قوانین گمرک فرودگاه های شهرهای جهان آگاه شوید.
 شرکت فریت بار و کارگو سفیران، مجری حمل هوایی انواع بار، به عنوان مرکزی برای سهولت ثبت درخواست ارسال کارگو به قصیم راه اندازی شده و شما را در ارسال کالاهایتان از طریق حمل هوایی به قصیم یاری می کند. این مجموعه می تواند پس از تحویل گرفتن انواع بار در محل منزل و انبار یا دفتر شما و اعمال بسته‌بندی حرفه ای بر روی بار شما جهت به سلامت رسیدن آن به قصیم، امور گمرکی در گمرکات کشور مبدأ را انجام دهد. پس از آن بار شما با بهترین نرخ حمل بار هوایی به قصیم صادر خواهد شد. خدمات بار مجموعه ما چنین است:
 
  • بسته‌بندی تخصصی بار جهت فریت بار به شهر قصیم؛
  • حمل اضافه بار مسافری به قصیم؛
  • ارسال لوازم منزل به شهر قصیم؛
  • فریت بار تجاری به قصیم.
 
گفتنی است امکانات دیگری نیز برای صادرکنندگان به قصیم فراهم است که می تواند در روند ارسال کارگو به قصیم، صادرکنندگان را یاری کند. در صورتی که تاجر قصیم هستید و کارت بازرگانی شما آماده نیست یا فروشنده ای هستید که کارت بازرگانی ندارد، شرکت فریت بار و کارگو سفیران، با تجربه امور گمرکی در زمینه حمل بار به قصیم این امکان را دارد که از کارت بازرگانی همکاران جهت ارسال هوایی بار شما به شهر قصیم نیز استفاده کند. حضور ارسال کننده بار در بیشتر مواقع در گمرک الزامی نیست.
 

ارسال کارگو به قصیم و نقش آن در رشد این شهر

 
 البته خدمات حمل هوایی به قصیم تنها در دست آوردهای اقتصادی خلاصه نمی شود. امروزه تقریباً در همه شهرها یا نزدیک به شهرها فرودگاه وجود دارد. گستره فرودگاهی در جهان چنان توسعه یافته که دسترسی به دورافتاده ترین مکان ها را در زمانی کم امکان پذیر کرده است. پس برای دیدن هیچ کجای دنیا و شهر زیبایی مثل قصیم کسی آرزو به دل نمی ماند.
دید و بازدیدها در دنیا نیز خودش قصه مفصلی است که آن هم به لطف حمل هوایی به قصیم امروزه به یک صنعت تبدیل شده. صنعت گردشگری در وسعت جهانی. هرساله تعداد بسیاری مسافر و مهاجر به واسطه امکان حمل هوایی به قصیم، از این شهر دیدن می کنند که این هر ساعت و هر روز در حال تکرار است. این مراودات هم فرهنگی است و هم اقتصادی. شاید همین حالا هم تعدادی مسافر و مهاجر پیش از اینکه به چگونه رفتن فکر کنند، برنامه‌های خودشان را برای به کجا رفتن تنظیم می‌کنند. دقیقاً همین تحولی است که فرودگاه ها در زندگی بشر و به ویژه در صنعت گردشگری ایجاد کرده اند؛ حذف دغدغه چگونه رفتن.
این موضوع سبب شده تا شهرهایی مانند قصیم و همین‌طور کشورهایی با درآمد کم که منابعشان اندک است به یافتن راه کارهایی برای جذب توریسم و نیروی انسانی فکر کنند. به گونه ای که امروزه به کمک حمل هوایی به قصیم، بخش قابل توجهی از درآمد این شهر و شهرهای دیگر از مهاجرت تأمین می شود. ناگفته نماند که همین صنعت است که کارکردهای فرهنگی بسیاری دارد. آشنایی با فرهنگ‌ها بی شک سبب توسعه فرهنگی جوامع است که این خود به دلیل رفت و آمدهای جهانی امکان پذیر شده است.
افزون بر این، سهولت امکان حمل هوایی به قصیم سبب شده تا بازار تحصیل در این شهر و شهرهای دیگر جهان رونق بگیرد. رفت و آمد های علمی اساتید و پژوهشگران به نقاط مختلف کشورها و جهان برای برگزاری سمینارها و شرکت در هم اندیشی های علمی نیز به کمک فرودگاه‌هایی مانند قصیم، امکان پذیر شده است. پس باید گفت فرودگاه به گسترش دانش و علم نیز کمک فراوانی کرده است. سالانه تعداد بسیاری از دانشجویان یا نیروهای علمی و تخصصی از کشورهایی مانند ایران برای تحصیل و فعالیت‌های دیگر به شهرهایی مانند قصیم می روند که از خدمات حمل بار شرکت سفیران در بخش های حمل هوایی به قصیم بهره‌مند می شوند.
و اما مهاجران قصیم هم امروزه با وجود فرودگاه‌ها خیلی راحت تر به آرزوهایشان می رسند. تا آنجا که امکان انتقال تمام وسایل زندگی نیز با حمل هوایی به قصیم برایشان فراهم شده؛ خوب این طبیعی است که خیلی‌ها با وسایل قدیمی خاطراتی دارند که بسیار بسیار مایه آرامش است. در بخش حمل بار مسافری، شرکت سفیران به روند آسان سفرهای فرودگاهی کمک می کند. به گونه ای که ضمن آگاه کردن مسافر از قوانین حمل بار در سفر از طریق وب سایت، آمادگی خود را برای انجام امور ارسال بار از ابتدا تا انتها اعلام می کند.
 شرکت خدمات فریت بار و کارگو سفیران، بار شما را از درب منزل، دفتر و انبار تحویل می گیرد و سپس حمل زمینی آن را به قسمت باربری فرودگاه امام خمینی انجام می دهد و به امور گمرکی جهت ارسال بار و حمل هوایی آن خواهد پرداخت. در صورتی که شما مسافر نیستید و مایل به ارسال بار یا سوغات برای عزیزان خود هستید، شرکت فریت بار و کارگو سفیران، با تحویل گرفتن بار از درب منزل، آن را برای شما به شهر قصیم فریت می نماید و کماکان نیازی به حضور شما در فرودگاه نیست. شرکت فریت بار و کارگو سفیران، پس از صدور بارنامه هوایی با مناسب‌ترین نرخ ارسال بار به قصیم، رزرو کتبی بار شما را از شرکت هواپیمایی دریافت و همراه بارنامه به شما تقدیم خواهد کرد.
 

 ارسال کارگو به قصیم در مرکزی به نام فرودگاه

 
اینطور که پیداست فرودگاه قصیم را باید قلب این شهر دانست. شاید مرکزی به نام فرودگاه را باید به تنهایی یک شهر در نظر گرفت. شهری که در کنار شهر قصیم قد برافراشته و قرار است امور اقتصادی و حتی سیاسی و فرهنگی را سامان دهد. همه این موارد در زیر سایه شهری به نام فرودگاه روز به روز بیشتر جان می گیرند. در این میان، شرکت های گوناگونی نیز در این فرودگاه‌ها به روند حمل هوایی به قصیم یا حمل هوایی از قصیم کمک می‌کنند.
 
 به سبب حجم بالای تبادل کالا از طریق حمل هوایی به قصیم، تعدادی از شرکت ها در فرودگاه متصدی حمل بار هوایی هستند. دفتر شرکت فریت بار و کارگو سفیران نیز در فرودگاه امام خمینی مستقر و آماده خدمت رسانی به مسافران، مهاجران و صادرکنندگان عزیز به قصیم است تا روند ارسال بار مسافری یا احتمالا ارسال کارگو به قصیم با مشکلی مواجه نشود و در کوتاه ترین زمان و منصفانه ترین قیمت بارشان به مقصد برسد.
 
اگر مسافر، مهاجر یا صادرکننده به قصیم هستید می توانید امور ارسال بارتان را به ما بسپارید و در اسرع وقت با خیالی آسوده بارتان را در مقصد قصیم به سلامت کامل تحویل بگیرید. در دفتر شرکت خدمات فریت بار و کارگو سفیران واقع در فرودگاه امام خمینی، ترمینال بار (کارگو) منتظر شما هستیم. گفتنی است در وب سایت سفیران صفحه ای با مضمون قوانین گمرکی تمامی کشورها قرار دارد. مطالعه این صفحه به شما کمک خواهد کرد تا با معافیت های عوارض و مالیات و تعرفه های اضافی آشنا شوید. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید:88830215
 

حمل هوایی به قصیم به چه میزان زمان نیاز دارد؟

 
پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به دو تا چهار روز کاری زمان نیاز دارد.
 

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به قصیم چیست؟

 
از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.
 

حمل اضافه بار مسافری به قصیم چگونه انجام می شود؟

 
اضافه بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.
 
اطلاعات بیشتر

ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﻓﺮﻭﺩگاﻩ منطقه ای شاهزاده نایف بن عبدالعزیز ﺷﻬﺮ قصیم

 به طرف دفتر شرکت های فریت بار! تا به حال این تابلو را در فرودگاهی دیده اید؟ شاید دیده باشید، اما توجه تان را جلب نکرده باشد، اما وقتی بار سفرتان بر زمین مانده باشد، سراغش را خواهید گرفت.بله. درباره سفر حرف می زنیم، ولی نه چیزهایی که تا حالا  در سایت ها خوانده اید و از دیگران شنیده اید؛ درباره خدمات  حمل بار هوایی، آن هم  در فرودگاه ها ؛ یعنی دروازه های مدرن اقتصاد شهرها. این بار به سراغ فرودگاه  بین المللی امیرنایف بن عبدالعزیز شهر بریده کشور عربستان می رویم که نقش اقتصادی  در خور توجهی در شهر ایفا می کند. فرودگاه بین المللی امیر نایف بن عبدالعزیز که در گذشته فرودگاه بین المللی قسیم نام داشت، فرودگاهی در منطقه الملیدا در غرب شهر بریدة در عربستان سعودی است. این فرودگاه در سال 1964 میلادی ساخته شد و مالکیت و اداره آن در اختیار اداره کل هواپیمایی مدنی است. نام این فرودگاه در سال 2012 طی یک حکم سلطنتی توسط ملک عبدالله به عنوان یادبود امیر نایف، به نام فعلی اش تغییر کرد.اگر در پی کسب  اطلاعات در باره چند و چون  انتقال کالا و بار در فرودگاه ها هستید، بی شک گذرتان به دفاتر بار شرکت های هواپیمایی، مراکز گمرکی مستقر در فرودگاه، شرکت های ارائه دهنده خدمات ترخیص بار  و شرکت های حمل و نقل زمینی ، مراکز فریت بار و کارگو، خواهد افتاد.  پیش از انجام هرگونه کاری در مورد بارتان  در فرودگاه امیرنایف بن عبدالعزیز در شهر بریده عربستان ، این صفحه را بخوانید  تا در عرض چند دقیقه اطلاعات مفیدی درباره خدمات مربوط به نقل و انتقال ، ترخیص کالا و فریت بار در این فرود گاه به دست آورید.

ایرلاین های ارسال کننده کارگو به فرودگاه منطقه ای شاهزاده نایف بن عبدالعزیز در شهر قصیم

در این قسمت نام و مشخصات دفتر هواپیمایی که قادر به انجام ارسال بار به قصیم می باشند را به طور کامل ذکر کردیم. لازم به ذکر است که در شرایط خاص بعضی از شرکت های هواپیمایی قادر به ارائه سرویس نخواهند بود. پس از انجام پروسه ارسال بار به قصیم از طریق فرودگاه Prince Nayef bin Abdulaziz Regional Airport جهت اطلاع از رسیدن بارتان و حصول اطمینان می توانید با دفتر خدمات بار ایر لاین حمل کننده بارتان به مقصد از طریق اطلاعات زیر تماس حاصل کنید، و جهت دریافت مدارک بارتان به دفتر خدمات بار این شرکت و یا محلی که ایشان شما را راهنمایی می کنند مراجعه نمایید.

اطلاعات دفتر کارگو ایرلاین ها در شهر قصیم

اطلاعات فرودگاه منطقه ای شاهزاده نایف بن عبدالعزیز

Saudi Arabia
Prince Nayef bin Abdulaziz Regional Airport

تلفن فرودگاه
Saudi Arabia
Prince Nayef bin Abdulaziz Regional Airport

ترمینال های کارگو در فرودگاه منطقه ای شاهزاده نایف بن عبدالعزیز

پس از رسیدن بار شما از فرودگاه مبدا به فرودگاه Prince Nayef bin Abdulaziz Regional Airport شما می توانید پس از دریافت بار خود از دفتر شرکت هواپیمایی در شهر قصیم با مراجعه به انبار ورودی مورد نظر خود واقع در این فرودگاه نسبت به ترخیص و تحویل بار خود اقدام نمایید.

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه منطقه ای شاهزاده نایف بن عبدالعزیز

ورود و خروج تمامی محمولات هوایی اعم از مسافری، مهاجری و تجاری، به هر کشور، مستلزم رعایت قوانین گمرکی ان کشور و پرداخت عوارض و حقوق گمرکی می باشد. ورود بار شما به فرودگاه Prince Nayef bin Abdulaziz Regional Airport هم از این قاعده مستثنی نمیباشد. ما تمامی قوانین گمرکی مقصد مورد نظرتان را در صفحه گمرک Customs Prince Nayef bin Abdul Aziz Airport برای شما به تفصیل توضیح داده ایم.

شرکت های اجاره وانت و کامیونت

پس از اینکه بار شما از گمرک Customs Prince Nayef bin Abdul Aziz Airport در فرودگاه Prince Nayef bin Abdulaziz Regional Airport توسط خودتان و یا یکی از شرکت های ترخیص کار معرفی شده در سایت سفیران بطور قطعی ترخیص کردید، شما می توانید با استفاده از سرویس های ارائه شده توسط یکی از شرکت های زیر ماشین حمل بار (ون، وانت، کامیونت) بطور روزانه اجاره نموده و بار خود را به منزل و یا مقصد نهایی برسانید.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به قصیم

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

نقشه فرودگاه منطقه ای شاهزاده نایف بن عبدالعزیز
QASSIM WEATHER
ویدئو های دیدنی فریت بار