قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی شیخ عبید امانی کارومه در پروسه حمل هوایی به شهر زنگبار

حمل هوایی به زنگبار و ترخیص کالا در گمرک تانزانیا


اگر بنا شده باشد مرسوله بارتان را به شهر زنگبار در کشور تانزانیا ارسال کنید کدام یک از روش های حمل مناسب ترین روش برای شما است؟ فریت بار یا همان حمل هوایی به زنگبار. این پاسخ بسیاری از اشخاصی که از قبل با این خدمت آشنا شده اند و یا تجربه استفاده از آن را دارند. این افراد به خوبی می دانند که با این شیوه، بارشان با امنیت بالا به مقصد می‌رسد و در هزینه‌هایشان هم صرفه‌جویی می‌شود و صد‌البته سرعت انتقال کالا هم در این روش در بیشتر حالت ممکن برای حمل و نقل بار است. با انتخاب گزینه فریت بار، شما در مسیر فرآیند حمل هوایی قرارگرفته‌اید، اما این آغاز راهی است که قوانین خاص خودش را دارد و برای ساده تر طی کردن این مسیر شما لازم است با قوانین گمرکی کشور تانزانیا آشنا باشید تا دچار گرفت و گیرهای گمرکی نشوید. این اطلاعات را ما در اختیارتان می‌گذاریم. پس بامطالعه این قانون‌ها و اجرای آن، دیگر دغدغه‌ای نخواهید داشت. بارتان را به هرکدام از فرودگاه‌های کشور تانزانیا که بفرستید این قوانین به شکل یکسان اعمال می‌شود. بدیهی است که تمام گمرک‌های یک کشور از قانونی واحد پیروی می‌کنند.

داستان حمل هوایی به زنگبار در گمرک کشور تانزانیا


حالا منتظرید تا بارتان را در فرودگاه بین‌المللی عبید امانی کرومی در شهر زنگبار به شما تحویل دهند. دفتر گمرک این فرودگاه Tanzania Revenue Authority نام دارد. قوانین گمرک تانزانیا باید برای همه بارها منظور شوند. چه قوانینی؟ قوانینی مثل محاسبه عوارض ورود کالا و مالیات‌هایی که بر اساس قانون کشور تانزانیا بر مرسوله شما اعمال می شوند. همین‌طور باید توجه کنید که شاید شما بتوانید از امتیازات و معافیت‌هایی که برای شرایط خاص و اقلام خاص در نظر گرفته شده اند، استفاده کنید. خب دستیابی به این موارد شاید کمی دشوار است و ما در سایت سفیران این قوانین را برایتان خواهیم گفت. این اطلاعات را می‌توانید به‌صورت متن، ویدیویی و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران دریافت کنید. باید به فرم های لازم برای ترخیص کالا هم توجه کنید. این فرم‌ها نیز در سایت ما قرار داده‌شده تا شما پس از دانلود آن‌ها را پرکنید و هنگام ترخیص به گمرک مربوط تحویل دهید.

گمرک مسافری تانزانیا و قوانین آن برای مسافرین زنگبار


در هنگام سفر به شهر زنگبار در کشور تانزانیا هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم شخصی
 • 200 نخ سیگار یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون
 • 580 میلی‌لیتر عطر و ادوکلن

به یاد داشته باشید که این موارد فقط مربوط به بار هوایی همراه مسافرین زنگبار است و مرسولات حمل هوایی را شامل نمی شود.
پادکست ما در قسمت کشور تانزانیا به تمام پرسش‌هایتان درباره میزان عوارض گمرکی و همین‌طور مواد غذایی مجاز و غیرمجاز پاسخ می‌دهد... در این پادکست، شما قوانین گمرکی مسافری و مهاجرین را می‌شنوید. پس با شنیدن پادکست کشور تانزانیا، همیشه یک‌قدم جلوتر سفر می‌کنید.

کالاهایی که گمرک تانزانیا ورودشان به زنگبار را ممنوع می‌داند


در زمان بستن بار هوایی و چمدان‌های سفر به زنگبار باید خیلی دقت کنید؛ چون بردن کالاهای ممنوع، شمارا واقعاً توی دردسر می‌اندازد. فقط کافی است مأموران گمرک تانزانیا یکی از اقلام ممنوعه را در بارتان ببینید تا ساعت‌ها معطل شوید و احتمالاً جریمه سنگینی بپردازید. شروع خوبی نیست. پس یادتان باشد ازنظر قوانین گمرک کشور تانزانیا ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه و مهمات
 • داروهای غیرقانونی
 • عاج فیل
 • دانه‌های غلات
 • ابزار ارتباط از راه دور مثل بی‌سیم

قوانین کشور تانزانیا درباره مهاجرین


حتماً تصدیق می‌کنید که اگر هدف از سفر به شهر زنگبار در کشور تانزانیا مهاجرت باشد، شکل سفر به کل تغییر می‌کند. تفاوت در مدت زمان اقامت، بارتان را نیز متفاوت می‌کند.  مهاجر کسی است که قصد اقامت بلندمدت در شهر زنگبار کشور تانزانیا را دارد و بدیهی است که به دلیل ماهیت بلند مدت سفرش وسایل بیشتری هم احتیاج دارد.. پس بار هوایی وی پرتعداد، حجیم و سنگین است. نکته مهم در این شرایط این است که اول شما راهی را پیدا کنید که از دادن هزینه گزاف جریمه اضافه‌بار مسافری که شرکت‌های هواپیمایی تعیین نموده اند، راحت شوید. راه‌حل اینجاست. با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه‌ای بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، در فرودگاه کشور تانزانیا به شما تحویل می‌دهیم. البته باری صحیح و سالم.
اگر به‌قصد اقامت به کشور تانزانیا سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را به این کشور وارد نمایید، به قوانین زیر توجه کنید:

 • برای معافیت از پرداخت عوارض تمامی مدارک شما در زمان رسیدن مرسوله باید آماده باشند.
 • اقلام نو و اقلامی که ماهیت تجاری دارند مشمول پرداخت عوارض می‌شوند. در رابطه با میزان این عوارض در پادکست تانزانیا برایتان توضیح داده‌ایم.
 • تمامی مرسولات به‌صورت کامل مورد بازرسی قرار می‌گیرند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

اگر کمی وقت بگذارید و پادکست ما را بشنوید کاملاً با قوانین گمرکی کشور تانزانیا آشنا خواهید شد. از سیر تا پیاز قوانین حمل هوایی؛ از قوانین بردن حیوان خانگی ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌ها تا قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل را در این پادکست عنوان کرده‌ایم. همین‌طور اطلاعات بسیار دیگری که شما حتماً باید از آن مطلع باشید. فرم‌های ضروری برای ارسال و ترخیص هم درسایت ما در دسترس شماست. فرم‌ها را دانلود و از پیش آماده کنید تا در هیچ‌یک از مراحل ارسال بار معطل نشوید. آرزوی ما آسایش کامل شما در سفر است.

برای حمل هوایی به زنگبار می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به زنگبار چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به زنگبار مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی شیخ عبید امانی کارومه

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور تانزانیا ، گمرک Customs and Immigration ، واقع در فرودگاه بین‌المللی شیخ عبید امانی کارومه (Abeid Amani Karume Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر زنگبار فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Customs and Immigration

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی شیخ عبید امانی کارومه (Abeid Amani Karume Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی شیخ عبید امانی کارومه ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور تانزانیا

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور تانزانیا در شهر زنگبار واقع در فرودگاه Abeid Amani Karume Intl. Airport (Abeid Amani Karume Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  تانزانیا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور تانزانیا جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور تانزانیا از طریق Tanzania Revenue Authority نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور تانزانیا را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به زنگبار

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار