قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی ادیسوسیپتو در پروسه حمل هوایی به شهر یوگیاکارتا

حمل هوایی به یوگیاکارتا و ترخیص کالا در گمرک اندونزی


ارسال بار به شهر یوگیاکارتا در کشور اندونزی در برنامه‌هایتان است؟ بدون تردید استفاده از خدمات حمل هوایی بهترین راه رساندن خرده بار به شهر یوگیاکارتا است. از ویژگی‌های اصلی حمل هوایی می توان به امنیت بالا، قیمت مقرون به صرفه و سرعت بالای آن اشاره نمود. این ویژگی ها شما را هم ترغیب کرده اند؟ به این ترتیب ورودتان را به فرآیند ارسال بار تبریک می گوییم. حالا در فرودگاه بین‌المللی ادیسوسیپتو شهر یوگیاکارتا در کشور اندونزی منتظر رسیدن کالاهایتان باشید. فقط یادتان باشد گمرک کشور اندونزی هم قوانینی دارد که بی‌شک در مورد بار شما هم اعمال خواهد شد. به نفع شماست که با این قوانین آشنا باشید. البته قانون در همه بخش های گمرکی کشور اندونزی یکسان است. برخی قانون‌ها را پیش از سفر و برخی را هنگام تحویل بار باید اعمال کنید.

مقررات گمرک کشور اندونزی برای حمل هوایی به یوگیاکارتا


اکنون که بار هوایی شما به فرودگاه بین‌المللی ادیسوسیپتو در شهر یوگیاکارتا رسیده است؛ اگر با قوانین گمرکی اندونزی در ارتباط با حمل هوایی به این کشور آشنا باشید به خودتان خدمت بزرگی کرده اید. دانستن میزان عوارض و مالیات و نکات ریز و درشت، شما را از گرفتاری‌های گمرکی نجات خواهد داد. همچنین با آشنایی با این قوانین می توانید از معافیت‌هایی که برای شرایط خاص در نظر گرفته شده نیز بهره‌مند شوید. ما مسیر کسب این اطلاعات را برایتان هموار کرده‌ایم. همه قوانین گمرکی مربوط به بار هوایی مسافرین و مهاجرین به کشور اندونزی را در قالب متن، ویدیو و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان نهاده‌ایم. شما در این مسیر به فرم‌هایی نیاز خواهید داشت تا ترخیص کالاها آسان باشد. این فرم‌ها نیز در سایت ما برایتان مهیاست.

قوانین گمرک مسافری اندونزی برای مسافر یوگیاکارتا


وقت سفر به شهر یوگیاکارتا فرا رسیده است. لازم است بدانید در هنگام سفر به کشور اندونزی هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • تا 200 نخ سیگار، یا 25 سیگار برگ یا 100 گرم توتون
 • میزان معقول عطر و ادوکلن
 • لوازم شخصی تا ارزش 250 دلار آمریکا برای هر مسافر یا 1000 دلار برای هر خانوار

فقط فراموش نکنید که این معافیت‌ها برای بار هوایی همراه مسافر منظور می‌گردند و مرسولات بار هوایی که به شهر یوگیاکارتا ارسال می‌کنید را شامل نمی‌شوند.
در پادکست ما میزان عوارض گمرکی و مالیات‌ها مشخص شده و شما می‌توانید از میزان آن مطلع شوید. همین‌طور خواهید دانست چه مواد غذایی از نظر گمرک اندونزی مجاز است. هر آنچه که مهاجران و مسافران باید درباره حمل بار بدانند را ما در این پادکست گنجانده ایم. پس مسافران کشور اندونزی شنیدن این پادکست را از دست ندهند.

ورود کدام کالاها به یوگیاکارتا از نظر گمرک اندونزی ممنوع است


قبل از بستن بار سفر به شهر یوگیاکارتا در اندونزی قوانین گمرکی این کشور را ملاحظه کنید. با مطالعه قوانین گمرکی کشور اندونزی در‌می‌یابید که حمل برخی کالاها مجاز نیست؛ یعنی اگر در بارتان این کالاها دیده شود شما به دردسر می‌افتید. از نظر قوانین گمرک کشور اندونزی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مجسمه سر بودا که از سنگ ساخته شده باشد. (در این مورد سخت گیری زیادی وجود دارد.)
 • اسلحه و مهمات و گازهای انفجاری
 • موتور سیکلت
 • محتوای مستهجن
 • محتوای حساس سیاسی
 • گونه‌های درخطر انقراض و محصولات مربوط به آن‌ها

قوانین گمرک اندونزی برای مهاجرین یوگیاکارتا


هرچه تا حالا گفته شد مربوط به بار مسافران بود و اما اگر قصدتان مهاجرت است و به ماندن در شهر یوگیاکارتا کشور اندونزی برای مدتی طولانی فکر می‌کنید بی‌شک حجم بارتان نیز بیشتر می شود. بار هوایی بیشتر به معنی مواجه شدن با جریمه سنگین اضافه بار مسافری مربوط به شرکت‌های هواپیمایی است؛ اما جای نگرانی نیست. کاهش هزینه‌هایتان با ما. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور اندونزی به شما تحویل می دهیم.
اگر برای اقامت به کشور اندونزی سفر می‌کنید و قصد وارد کردن لوازم شخصی و خانگی خود به این کشور را دارید به قوانین زیر توجه نمایید:
برای ورود معاف از عوارض این لوازم باید دارای شرایط زیر باشید:

 • مجوز کار و مجوز سکونت شما حداقل 12 ماه اعتبار داشته باشد.
 • مرسوله لوازم خانگی خود را حداکثر تا سه ماه بعد از ورود به کشور اندونزی به این کشور وارد کنید.
 • لوازمی که به این کشور وارد می‌کنید به مدت بیش از 12 ماه قبل از ارسال مورد استفاده شما بوده اند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

هدف ما از تهیه پادکست، آشنا شدن شما با ریز و درشت قوانین گمرکی کشور اندونزی است. شاید به بردن حیوان خانگی فکر کرده اید یا در حال ارسال هدیه برای دوستتان هستید. یا تازه عروس و دامادید و تکلیف بردن جهیزیه‌هایتان معلوم نیست. شاید هم به رسم همه ایرانی‌ها دارید سوغاتی‌های منحصر به فرد ایرانی مثل لواشک و آجیل را برای بردن به اندونزی بسته‌بندی می‌کنید. شاید خبر نداشته باشید که اصلاً این کالاها را می‌توانید با خودتان حمل کنید یا خیر. یا اگر می‌توانید چقدر و به چه شکل. ما به همه این موارد در پادکستمان اشاره کرده‌ایم. امکان دسترسی به فرم‌های مخصوص گمرک کشور اندونزی نیز در سایت ما وجود دارد. پس با خیال راحت به پادکست ما گوش کنید و با آمادگی کامل از سفر یا مهاجرت لذت ببرید.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به یوگیاکارتا مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به یوگیاکارتا در مقصد هم هزینه‌ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید

حمل هوایی به یوگیاکارتا به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی ادیسوسیپتو

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور اندونزی ، گمرک KPPBC Type Madya B Yogyakarta ، واقع در فرودگاه بین‌المللی ادیسوسیپتو (Adisutjipto Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر یوگیاکارتا فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
KPPBC Type Madya B Yogyakarta

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی ادیسوسیپتو (Adisutjipto Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی ادیسوسیپتو ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور اندونزی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور اندونزی در شهر یوگیاکارتا واقع در فرودگاه Adisutjipto Intl. Airport (Adisutjipto Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  اندونزی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور اندونزی جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور اندونزی از طریق نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور اندونزی را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به یوگیاکارتا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار