قوانین گمرکی فرودگاه بین المللی اوکلند در پروسه حمل هوایی به شهر اوکلند

قوانین گمرکی کشور نیوزلند درباره حمل هوایی به اوکلند


از نظر متخصصین حوزه حمل‌ونقل بار بین‌المللی، استفاده از خدمات فریت بار یا حمل هوایی بهترین راه برای ارسال بار مسافران یا مهاجران به شهر اوکلند در کشور نیوزلند است. این را نه‌تنها متخصصین بلکه تمام مسافرانی می‌گویند که امنیت، مقرون‌به‌صرفه بودن و سرعت حمل هوایی را تجربه کرده‌اند. این را تنها افرادی می‌دانند که وارد فرایند ارسال بار هوایی شده‌اند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اند و پس از طی مراحل حمل هوایی در فرودگاه اوکلند شهر اوکلند در کشور نیوزلند منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. دفتر گمرک این فرودگاه Air Cargo Inspection Facility نام دارد. اینجاست که به ارزش و اهمیت به‌موقع رسیدن بار پی می‌برید. البته که آشنایی با قانون در هر زمینه‌ای لازم است و سبب می شود شما با دید بهتری کارهای ارسال و تحویل بارتان را پیش ببرید. شاید حالا می‌پرسید چگونه به قوانین گمرکی نیوزلند دست پیدا کنیم و از سختی کار جست‌وجو میان منابع گله می‌کنید؛ اما ما کارتان را آسان کرده ایم و قوانین گمرکی کشور نیوزلند را یکجا در اختیارتان می‌گذاریم و صد البته که این قوانین در تمام گمرک‌های کشور نیوزلند یکسان اعمال می شود.

قوانین گمرکی حمل هوایی به اوکلند در کشور نیوزلند


پیرو این اصل که هر کشور قوانین خاص خود را دارد، قوانین گمرکی هم از این اصل مستثنا نیست. بعضی از قوانین گمرکی خیلی سفت سخت و برخی آسان‌تر هستند. مشخص است که شرایط ورود کالاهای مختلف متفاوت است. کشور نیوزلند نیز همین‌گونه است. ورود برخی اقلام مشمول پرداخت مالیات می شود و برخی معاف. برای ورود بعضی از آن‌ها هم باید عوارض گمرکی پرداخت کرد که البته هرکدام تبصره و ماده‌های گوناگونی نیز دارند که گاهی به نفع صاحبان بار است.
چون دستیابی به چنین اطلاعاتی سخت و برای عده کثیری غیرممکن است، پس در این باره بهتر است اطلاعات را از کاردان بخواهید. ما بخشی از مهم‌ترین قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین شهر اوکلند کشور نیوزلند را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار هوایی و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های گمرکی مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری نیوزلند برای بار هوایی


در هنگام سفر به کشور نیوزلند هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • اگر ارزش بار همراه مسافر کمتر از 700 دلار نیوزلند باشد، مالیات و عوارض محاسبه نمی‌گردد.
 • برای واردات بدون عوارض محصولات توتونی باید این حدود را رعایت فرمایید:
 • 50 نخ سیگار، 50 گرم سیگار برگ یا محصولات توتونی
 • ترکیب هر سه مورد نهایتاً به وزن 50 گرم
 • برای میزان بیشتر از موارد ذکرشده، باید عوارض و مالیات پرداخت کنید.

معافیت‌های این بخش صرفاً برای بار همراه مسافران است و برای مرسولات هوای قابل‌تعمیم نیست.
خوب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور نیوزلند دریافت کنید. همین‌طور شما با شنیدن این پادکست در می‌یابید که کدام مواد غذایی را می‌توانید با خودتان به نیوزلند ببرید و کدام ها را نمی‌توانید.

کالاهای ممنوع گمرک نیوزلند جهت ورود به این کشور


در زمان بستن بار سفر و نهایی کردن چمدان‌ها باید حواستان کامل جمع باشد تا چیزی از لیست اقلام ممنوعه در بارتان نگذارید. واجب است بدانید ورود چه اقلامی به کشور نیوزلند مسافر را دچار مشکل می‌کند. برای آگاهی کامل خیلی بهتر است بازهم به پادکست ما مراجعه کنید و ریز و درشت همه ممنوعیت‌های حمل بار به کشور نیوزلند را بشنوید؛ اما به صورت خلاصه از نظر قوانین گمرک کشور نیوزلند ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • محتوای پورنو گرافیک
 • سلاح سرد، مثل چاقو، شمشیر، پنجه‌بوکس و هر سلاحی که به شکل وسیله‌ای دیگر باشد.
 • عاج، لاک لاک‌پشت و هر کالایی مربوط به گونه‌های درخطر
 • گوشت و محصولات گوشتی، عسل، تخم‌مرغ و محصولات تخم‌مرغ و محصولات لبنی و پاپ کورن

قوانین گمرک نیوزلند جهت بار هوایی مهاجرین اوکلند


حال شرایط برای مهاجر به چه شکل در می‌آید؟ مهاجری که به دلیل قصد اقامت بلندمدتی که دارد به وسایل زیادی نیاز دارد و می‌داند پرداخت جریمه سنگین اضافه‌بار تمام برنامه‌ریزی‌های سفرش را به هم می‌ریزد. در این موارد همه به بهترین و مقرون‌به‌صرفه ترین راه می‌اندیشند؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی دردسر از این موضوع است. اگر بار هوایی که به شهر اوکلند می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف جریمه اضافه‌بار بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه اوکلند به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور نیوزلند سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • ورود امتیازی (معاف از عوارض و / یا مالیات) برای لوازم‌خانگی و شخصی به‌تمامی افرادی که واجد تمامی شرایط زیر باشند، تعلق می‌گیرد:
 • به نیوزلند آمده باشند و در تاریخی که لوازم به نیوزلند وارد می‌شود با مدارک و مجوز اقامت خود در نیوزلند در محل حاضر باشند؛ و
 • قبل از آمدن به نیوزلند به مدت 21 ماه خارج از کشور اقامت داشته و به نیوزلند نیامده باشند؛ و
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت نیوزلند مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت نیوزلند شما را از تمام قوانین آگاه می‌کند و کار بار هوایی‌تان را سامان می‌دهد. اگر می‌خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست نیوزلند گوش دهید. موضوعات و قوانین به طور کامل با جزییات مشخص‌شده است. همین‌طور فرم‌هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بار هوایی خود سامان دهید.

حمل هوایی به اوکلند به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به پنج تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

ارزان‌ترین روش ارسال خرده بار به اوکلند چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان‌ترین و سریع‌ترین گزینه است.

حمل اضافه‌بار مسافری به اوکلند چگونه انجام می شود؟


اضافه‌بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به‌واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین المللی اوکلند

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور نیوزلند ، گمرک Air Cargo Inspection Facility ، واقع در فرودگاه بین المللی اوکلند (Auckland Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر اوکلند فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Air Cargo Inspection Facility

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین المللی اوکلند (Auckland Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین المللی اوکلند ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور نیوزلند

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور نیوزلند در شهر اوکلند واقع در فرودگاه Auckland Airport (Auckland Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  نیوزلند، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی (قسمت اول)

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  نیوزلند، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی (قسمت دوم)

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور نیوزلند جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور نیوزلند از طریق Air Cargo Inspection Facility نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور نیوزلند را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به اوکلند

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای نیوزلند

ویدئو های دیدنی فریت بار