قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی بحرین در پروسه حمل هوایی به شهر منامه

قوانین گمرکی بحرین درباره حمل هوایی به منامه


ما به هرکسی که قصد داشته باشد خرده باری به شهر منامه در کشور بحرین ارسال نماید، استفاده از خدمات فریت بار یا همان حمل هوایی را توصیه می‌کنیم، شاید بپرسید چرا؟ اگر با یکی از مسافرانی که از فریت بار استفاده کرده، گفت‌وگو کنید به شما خواهد گفت که امنیت، مقرون‌به‌صرفه بودن و سرعت مهم ترین ویژگی‌های روش حمل هوایی است. وقتی شما در مسیر فرایند حمل هوایی وارد شوید؛ یعنی بارتان را در مبدأ تحویل داده‌اید و در مقصد یعنی در فرودگاه بین المللی بحرین شهر منامه منتظر دریافت آن هستید معنی مقرون به صرفه بودن فریت بار را خوب درک خواهید. به‌موقع انجام شدن کارها در سفر و طی مراحل ارسال بار بسیار مهم است. برای انجام این مراحل شما باید با قوانین گمرکی کشور بحرین آشنا باشید. قبل از هر چیز بدانید که دفتر گمرک فرودگاه بین المللی بحرین BAHRAIN CUSTOMS نام دارد. برای آشنایی با قوانین گمرکی بحرین نیازی به تهیه جزوه یا کتاب نیست. ما در همین سایت قوانین گمرکی کشور بحرین را برایتان شرح داده‌ایم. لازم است بدانید قوانین بیان شده در گمرک‌های سرتاسر کشور بحرین یکسان اجرا می‌شود.

قوانین حمل هوایی به شهر منامه در گمرک بحرین


در این بخش درباره قوانین گمرکی کشور بحرین در شهر منامه، فرودگاه بین المللی بحرین صحبت می‌کنیم. ناگفته پیداست که هر کشوری برای ورود کالاهای مختلف به خاک خود قوانین ویژه‌ای دارد. دولت‌ها نیز هنگام ورود اقلام مختلف از فرد واردکننده عوارض ورود و انواع مالیات‌های مربوط به واردات را دریافت می‌کنند. البته این قوانین همواره دارای استثنا، تبصره و معافیت‌های گوناگون بسته به مورد هستند. کشور بحرین نیز از این قاعده مستثنا نیست و قوانین سفت‌وسخت گمرکی خود را دارد.
جمع‌آوری این قوانین به‌وقت زیادی نیاز دارد که شاید اختصاص این وقت برای همه مقدور نباشد، در اینجا ما بخشی از قوانین گمرکی مربوط به بار هوایی مسافرین و مهاجرین به شهر منامه در این کشور را به‌صورت خلاصه در متن، به ‌صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص بار هوایی جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر، آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

قوانین گمرک مسافری بحرین برای بار هوایی


در هنگام سفر به کشور بحرین هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک و مواد غذایی را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. واردات لوازم زیر توسط مسافر معاف از عوارض است:

 • لوازم شخصی
 • دوربین عکاسی و تصویربرداری و تجهیزات مربوط به آن‌ها
 • پخش‌کننده CD و DVD
 • تلسکوپ
 • گوشی همراه به تعداد منطقی که تجاری محسوب نشود.
 • کامپیوتر و لپ‌تاپ به تعداد منطقی که تجاری محسوب نشود.
 • لوازم ورزشی
 • کالسکه بچه
 • تجهیزات قابل حمل موسیقی
 • ویلچر معلولین
 • همچنین مسافرین مجاز هستند در مقادیر زیر، اقلام ذکرشده را معاف از عوارض وارد کنند:
 • هدایا و لوازم شخصی که ارزششان بیش از 300 دینار بحرین نباشد. (تقریباً معادل 800 دلار)
 • 400 نخ سیگار یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون (فقط برای بزرگ‌سالان)
 • 250 گرم توتون پیپ (فقط بزرگ‌سالان)

فراموش نکنید که موارد ذکر شده فقط مربوط به بار همراه مسافر هستند و بار هوایی که به منامه ارسال می کنید، مشمول چنین معافیت‌هایی نمی‌شود.
خب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می‌شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور بحرین دریافت کنید. همین طور شما با شنیدن این پادکست در می‌یابید که کدام مواد غذایی را می‌توانید با خودتان به بحرین ببرید و کدام ها را نمی‌توانید.

اقلام ممنوعه در بار هوایی از نظر گمرک بحرین


بیایید تصور کنیم شما در حال آماده شدن برای سفر به شهر منامه در بحرین هستید و دارید چمدان‌هایتان را می‌بندید. اکنون بهترین زمانی است که فکر کنید چه چیزهایی را نباید در بار هوایی همراه یا ارسالی خود قرار بدهید. می‌دانید که اگر موقع خروج از گیت بازرسی فرودگاه یکی از اقلام ممنوعه در چمدانتان باشد دچار مشکل می‌شوید. قطعاً هیچ‌کس دوست ندارد در سفر دچار مشکل شود. ولی این اقلام ممنوعه کدام ها هستند؟ ازنظر قوانین گمرک کشور بحرین ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • ناس هندی (پان پراک) و مشتقاتش
 • تایرهای دست‌دوم و بازیافتی
 • محتوای تبلیغاتی برای هر نوع سیگار
 • پهباد های کنترلی
 • سلاح‌های اسباب‌بازی با قابلیت شلیک
 • خوک زنده
 • آزبست و کالاهای دارای آن

قوانین گمرک بحرین جهت بار هوایی مهاجرین شهر منامه


برای مهاجران اوضاع به چه شکل رقم می‌خورد؟ یکی از مهم ترین موضوعات این است که با توجه به ماهیت بلندمدت سفر شما حتماً میزان باری که قصد دارید به منامه ببرید از محدوده تعیین شده در بلیتتان بیشتر خواهد بود و کم یا زیاد اضافه بار دارید. هزینه اضافه بار در اکثر موارد سنگین است و تصمیم‌گیری را کمی دشوار می‌کند؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه تر تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران است. اگر باری که قصد دارید به کشور بحرین ببرید بیشتر از مقدار مجاز مشخص شده در بلیتتان است، لازم نیست هزینه گزاف جریمه اضافه بار بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما و یا در فرودگاه تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه بین المللی بحرین در شهر منامه در کشور بحرین تحویلتان می‌دهند.
اگر در حال نقل‌مکان به بحرین هستید، لوازم شخصی و خانگی خود را می‌توانید معاف از عوارض گمرکی به این کشور وارد کنید. استفاده از این معافیت شرایط زیر را داراست:

 • گمرک بحرین را قانع کنید که:
 • در حال انتقال محل سکونت خود به بحرین هستید.
 • مالک لوازمی که وارد می‌کنید هستید.
 • لوازمی که به این کشور وارد می‌کنید را حداقل به مدت سه ماه است که استفاده می‌کنید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت بحرین، قوانین گمرکی به صورت کامل و شفاف بیان شده است. بردن حیوان خانگی ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج کرده‌اند، قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، موضوعاتی است که ما آن‌ها را با جزئیات در پادکست برایتان گفته‌ایم. بی‌شک شما در ارسال بارهایتان به فرم‌هایی نیز نیاز دارید که مهیاکردن آن شاید برایتان سخت باشد. ما فرم‌های مربوط به انجام ترخیص را برای سهولت و دسترسی آسان، در این صفحه قرار داده‌ایم. پس همه‌چیز برای یک سفر آسان و البته ارسال بار آسان‌تر به کشور بحرین مهیاست. بی‌شک پیش از بستن چمدان‌ها لازم است پادکست ما را بشنوید.

پس از رسیدن بار هوایی به منامه برای دریافت آن هزینه‌ای وجود دارد؟


هزینه حمل هوایی به منامه در مبدأ به صورت کامل تسویه می‌گردد، اما بسته به شرایط ممکن است در مقصد مجبور به پرداخت هزینه گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

آیا بار هوایی در پروازی که خودم در آن حاضر هستم ارسال می‌شود؟


خیر، بار هوایی در پروازی جداگانه ارسال خواهد شد و به صورت معمول دو تا چهار روز زمان می‌برد.

بسته‌بندی بار برای حمل هوایی به منامه را می‌توانم خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است برای سلامت بار هوایی از مواد استاندارد بسته‌بندی بار هوایی استفاده کنید، در صورت تمایل می‌توانید این کار را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.


اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی بحرین

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور بحرین ، گمرک Bahrain Customs ، واقع در فرودگاه بین‌المللی بحرین (Bahrain Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر منامه فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Bahrain Customs

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی بحرین (Bahrain Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی بحرین ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور بحرین

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور بحرین در شهر منامه واقع در فرودگاه Bahrain Intl. Airport (Bahrain Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  بحرین، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به منامه

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار