قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی بوول در پروسه حمل هوایی به شهر ادیس ابابا

مراحل حمل هوایی به ادیس ابابا و ترخیص کالا از گمرک اتیوپی


برای ارسال بار به شهر ادیس ابابا در کشور اتیوپی کدام مسیر بهینه است؟ حمل هوایی. بدون تردید حمل هوایی از نظر سرعت و امنیت و قیمت منصفانه بهترین راه موجود در بین شیوه های مختلف حمل بار به ادیس ابابا است. به‌محض تصمیم‌گیری برای فریت بارتان، شما به فرایند حمل هوایی پیوسته‌اید. بار هوایی را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اید و در انتظار دریافت آن در فرودگاه بین‌المللی بوول در شهر ادیس ابابا کشور اتیوپی نشسته‌اید. دفتر گمرک این فرودگاه ETHIOPIAN CUSTOMS COMMISSION نام دارد. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه را می‌دانید. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور اتیوپی نرفته‌اید با ما همراه باشید. البته قانون گمرکی اتیوپی در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بارتان در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اعمال خواهد شد.

قوانین مهم گمرک اتیوپی در حمل هوایی به ادیس ابابا


پس از رسیدن بار به فرودگاه بین‌المللی بوول در شهر ادیس ابابا، یکی از موضوعات مهم برای شما آگاهی از تعرفه های گمرک اتیوپی است. اینکه شما بدانید عوارض و مالیات هر کالا در کشور اتیوپی چگونه محاسبه می‌شود. خب در این میان معافیت‌هایی هم وجود دارد که بااطلاع از آن می‌توانید در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید. تا همین‌جا ارزش آگاهی از چنین اطلاعاتی مشخص شد؛ اما دسترسی به آن‌ها کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات را در شکل‌های گوناگون ویدیویی و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری اتیوپی برای مسافرین ادیس ابابا


در هنگام سفر به شهر ادیس ابابا در کشور اتیوپی هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 400 نخ سیگار یا 250 گرم توتون
 • 500 میلی‌لیتر عطر
 • لوازم شخصی
 • هدایا و اقلام نو تا ارزش 500 بیر (تقریباً معادل 15 دلار)
 • 100 گرم طلا یا دیگر فلزات ارزشمند
 • 30 گرم سنگ‌های قیمتی
 • 100 گرم سنگ‌های نیمه قیمتی

اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز ازنظر گمرک کشور اتیوپی کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور اتیوپی همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.
فقط یک بار دیگر یاد آوری کنیم که موارد معافیتی که در این بخش گفتیم فقط برای بار هوایی همراه مسافران است و باری که به ادیس ابابا ارسال می کنید را شامل نمی شود.

کالاهای ممنوعه گمرک اتیوپی در سفر به ادیس ابابا


حالا که در حال بستن بار سفر به شهر ادیس ابابا هستید، فراموش نکنید پای قانون در میان است. پای قانون گمرکی که وسط باشد یعنی بازرسی ریز به ریز بار شما، لذا آگاهی از اقلامی که ورودشان به این کشور ممنوع است اهمیت ویژه ای پیدا می کند. اگر شما از این موضوع بی‌خبر باشید و کالایی غیرمجاز حمل کنید به دردسر زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید ازنظر قوانین گمرک کشور اتیوپی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر و داروهای غیرقانونی
 • محتوای مستهجن
 • اسلحه و مهمات
 • سلاح سرد
 • مواد منفجره

قوانین مهاجرت در کشور اتیوپی مربوط به مهاجرین ادیس ابابا


اگر به ماندن طولانی‌مدت در شهر ادیس ابابا کشور اتیوپی می‌اندیشید احتمالاً هدفتان از سفر مهاجرت است. مهاجر بر خلاف مسافر قصد سیاحت چند روزه ندارد و می خواهد زندگی خود را در مقصد از نو بسازد؛ پس به وسایل زیادی نیاز خواهد داشت که اگر بخواهد این وسایل را همراه خود به ادیس ابابا ببرد با جریمه سنگین اضافه بار مسافری رو به رو خواهد شد. اینجاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان اینجاست. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور اتیوپی به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به‌قصد اقامت به کشور اتیوپی سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • افرادی که برای اولین بار برای زندگی به کشور اتیوپی سفر می‌کنند، می‌توانند تا ارزش مشخص لوازم شخصی و خانگی خود را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نمایند. اگر مرسوله ارزشی بیش از میزان ذکرشده داشته باشد، مشمول پرداخت عوارض خواهد شد.
 • تمامی مرسولات به‌صورت کامل بازرسی می‌گردند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و میزان مجاز ارزش مرسوله و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت اتیوپی مراجعه کنید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت اتیوپی را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور اتیوپی آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به اتیوپی ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به اتیوپی را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون نیز شما با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

هزینه حمل هوایی به ادیس ابابا چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به ادیس ابابا به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا شش روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به ادیس ابابا می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی بوول

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور اتیوپی ، گمرک Ethiopian Revenue & Customs Authority ، واقع در فرودگاه بین‌المللی بوول (Bole Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر ادیس ابابا فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Ethiopian Revenue & Customs Authority

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی بوول (Bole Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی بوول ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور اتیوپی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور اتیوپی در شهر ادیس ابابا واقع در فرودگاه Bole Intl. Airport (Bole Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  اتیوپی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به ادیس ابابا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار