قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی دوموده‌دوو در پروسه حمل هوایی به شهر مسکو

قوانین گمرکی کشور روسیه درباره حمل هوایی به مسکو


از نقطه نظر ما استفاده از امکانات حمل هوایی بهترین راه برای رساندن بار مسافران یا مهاجران به شهر مسکو است. این حقیقت را نه‌تنها متخصصان شرکت سفیران بلکه تمام مسافرینی می‌گویند که هزینه منصفانه، بالا بودن امنیت و سریع بودن حمل هوایی را پیش تر دیده‌اند. این را فقط مسافرانی می‌دانند که به فرایند حمل هوایی وارد شده‌اند؛ به این معنی که بار خود را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اند و در فرودگاه بین‌المللی دوموده‌دوو در شهر مسکو در کشور روسیه به انتظار نشسته اند تا بارشان به دستشان برسد. نام دفتر گمرک این فرودگاه DOMODEDOVSKAYA TAMOZHNYA است. در این شرایط است که به ارزش هرچه سریع تر و به‌موقع رسیدن بار پی می‌برید. بهتر است بدانید که اشراف بر قانون‌های مربوط به حمل بار در زمینه‌های مختلف برای بهتر و روان تر انجام شدن کارها لازم است و کمک می‌کند شما با دید بازتری کارهای ارسال و تحویل بار هوایی خود را پیش ببرید. حتماً بسیاری از شما می‌پرسید چطور باید به مقررات گمرکی کشور روسیه دسترسی پیدا کرد و از دشواری کار جست‌وجو میان منابع روسی گله می‌کنید؛ اما ما کارتان را راحت کرده ایم و قوانین گمرکی کشور روسیه را یکجا و ترجمه شده در اختیارتان می‌گذاریم و صد‌البته که این قوانین در گمرک‌های تمام استان‌های کشور روسیه یکسان اعمال می‌شود.

مقررات گمرکی کشور روسیه در حمل هوایی به مسکو


هنگام نگاه به قوانین که می‌رسد برایمان یاد آوری می‌شود که هر کشوری برای خودش مقرراتی جداگانه و مشخص دارد. قوانینی که امکان دارد با کشورهای دیگر فرق داشته باشد؛ یعنی میزان عوارض ورود گروه‌های متفاوت کالایی و مالیات بر واردات مختلف است. البته برخی اقلام هم در قانون گمرک روسیه از پرداخت عوارض و مالیات معاف‌اند. بدون شک مسافرانی می‌توانند به‌آسانی مرحله‌های حمل هوایی به مسکو را بگذرانند که بر این قوانین و تبصره ها اشراف داشته باشند. خب به دست آوردن این اطلاعات درباره گمرک روسیه دشوار و زمان بر است. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما مقررات گمرک روسیه در مورد حمل هوایی را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در خدمت شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و برگه‌های گمرکی مربوط به ترخیص بار هوایی را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک روسیه برای بار هوایی همراه مسافرین به مسکو


در زمان مسافرت به شهر مسکو در کشور روسیه هر شخص مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • در سفرهای هوایی، واردات محصولات با ارزش کمتر از 10.000 یورو مجاز است، با این پیش‌فرض که وزنشان بیش از 50 کیلوگرم نباشد و برای مصرف شخصی فرد باشند. اگر بار همراه از این حدود بیشتر باشد باید اظهار گردد.
 • می‌توانید تا 200 نخ سیگار، یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون با خود همراه داشته باشید.

این معافیت‌ها فقط برای بار همراه مسافر هستند و برای مرسوله حمل هوایی منظور نمی گردند. حال مقدار عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می‌شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور روسیه دریافت کنید. همچنین با گوش دادن این پادکست در‌می‌یابید که کدام مواد غذایی را می‌توانید با خودتان به روسیه ببرید و کدام ها را نمی‌توانید.

کالاهایی که ورودشان به صورت حمل هوایی به گمرک روسیه ممنوع است


وقت آماده سازی چمدان‌ها باید بدانید وجود چه اقلامی در بار هوایی‌تان شما را در شهر مسکو دچار دردسر خواهد کرد. چون اگر یکی از کالاهای ممنوعه‌ از نظر گمرک روسیه در توشه تان باشد حسابی به دردسر می‌افتید. این دردسر می‌تواند تاخیر طولانی در فرآیند ترخیص بار، یا جریمه و پیگرد قانونی باشد. از نظر قوانین گمرک کشور روسیه ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • هرگونه اسلحه
 • محتوای پورنو گرافیک
 • مواد مخدر
 • مواد سمی و رادیواکتیو
 • اقلام گیاهی و حیوانی
 • دستگاه‌های دریافت امواج و تکنیکی که با فرکانس بیشتر از 9 کیلوهرتز کار می‌کنند.

قوانین گمرک روسیه در حمل هوایی مهاجرین به مسکو


به فرهنگ سفر که نگاهی بی اندازیم، به دو کلمه مهم می‌رسیم که با هم تا حد زیادی متفاوت‌اند؛ مسافر و مهاجر. همه می‌دانیم که مهاجر برای اقامت بلند مدت به مسکو کوچ می‌کند. پس بار مورد نیاز او نیز در تناسب با مدت‌زمان سفرش خواهد بود و تائید می‌کنید که توشه مورد نیاز مهاجر چندین برابر بار لازم برای مسافر خواهد بود؛ یعنی مهاجر به سرزمین روسیه با موضوع اضافه‌بار مسافری روبه‌روست. مبلغ جریمه حمل اضافه‌بار مسافری در شرکت‌های هواپیمایی مختلف با هم متفاوت است، اما به هر شکل هزینه بسیار زیاد و قابل‌توجهی است. در این موارد همه به مناسب‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش فکر می‌کنند؛ اما راه ساده و ارزان چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین مسیر برای گذر بی‌دردسر از این مسئله است. اگر باری که به کشور روسیه می‌برید بیشتر از میزان مجاز است، می‌توانید هزینه گزاف نپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از جریمه اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه روسیه به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور روسیه سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • تمامی مرسولات لوازم‌خانگی ارسالی به روسیه مشمول عوارض گمرکی می‌شوند.
 • میزان این عوارض معادل درصدی از ارزش مرسوله یا مبلغی ثابت به ازای هر کیلوگرم وزن کالا است (عدد بزرگ‌تر به‌عنوان عوارض دریافت می‌گردد).
 • در نظر داشته باشید ارزشی که برای کالا اعلام می‌کنید، نسبت به وزنش منطقی باشد.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و میزان عوارض ذکرشده و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت روسیه مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت روسیه شما را از تمام قوانین آگاه می‌کند و کار بارتان را سامان می‌دهد. اگر می‌خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست روسیه گوش دهید. موضوعات و قوانین به‌طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین‌طور فرم‌هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بارتان سامان دهید.

حمل هوایی به مسکو در مقصد هم هزینه‌ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می‌گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل اضافه‌بار مسافری به مسکو چگونه انجام می‌شود؟


اضافه‌بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می‌شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می‌شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

حمل هوایی به مسکو به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی دوموده‌دوو

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور روسیه ، گمرک Domodedovskaya Tamozhnya ، واقع در فرودگاه بین‌المللی دوموده‌دوو (Domodedovo Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر مسکو فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Domodedovskaya Tamozhnya

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی دوموده‌دوو (Domodedovo Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی دوموده‌دوو ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور روسیه

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور روسیه در شهر مسکو واقع در فرودگاه Domodedovo Airport (Domodedovo Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  روسیه، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور روسیه جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور روسیه از طریق Domodedovskaya Tamozhnya نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور روسیه را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به مسکو

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای روسیه

ویدئو های دیدنی فریت بار