قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی دوالا در پروسه حمل هوایی به شهر دوالا

مراحل حمل هوایی به دوالا و ترخیص کالا از گمرک کامرون


فریت بار یا حمل هوایی به دوالا ویژگی‌های مثبتی دارد که توجه هر فردی که قصد ارسال به کامرون را دارد جلب می نماید. هر شخص می خواهد بارش در سلامت کامل و البته به شکلی مقرون‌به‌صرفه و در کمترین زمان ممکن به مقصد برسد که دست یابی به همه این اهداف با حمل هوایی امکان پذیر است. در سفر به کامرون شرکت‌های عامل، بار شما را در فرودگاه مبدأ تحویل می‌گیرند و در فرودگاه بین‌المللی ام‌دی-دوالا در شهر دوالا کشور کامرون به شما تحویل می دهند. در این روند شما وارد فرایند حمل هوایی شده اید. البته این حمل و نقل هم آدابی دارد و قوانینی. گمرک کشور کامرون هم مانند دیگر کشورها قوانینی بر ورود کالا وضع کرده است که دانستن آن‌ها برای صاحبان بار ضروری است. قوانینی که در تمام فرودگاه‌ها و گمرک‌های کشور کامرون یکسان ست.

قوانین مهم گمرک کامرون در حمل هوایی به دوالا


با رسیدن بارتان به فرودگاه بین‌المللی ام‌دی-دوالا در کشور کامرون شما در مسیری قرار می گیرید که قوانین گمرکی کامرون برایتان مشخص نموده‌اند. برای شما مفید است اگر با عوارض گمرکی و مالیات‌های مصوب گمرک کامرون آشنا باشید. اگر کسب این اطلاعات برایتان دشوار به نظر می‌رسد ما همه قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور کامرون را در قالب متن، ویدیوی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان نهاده‌ایم. فرم‌های لازم برای ترخیص کالا هم در سایت ما در دسترستان قرار دارد.

قوانین گمرک مسافری کامرون در سفر به دوالا


در هنگام سفر به شهر دوالا در کشور کامرون هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • دخانیات همراه
 • 400 نخ سیگار، یا 125 سیگار برگ، یا 500 گرم توتون
 • 5 شیشه ادوکلن و عطر
 • لوازم شخصی

این موارد فقط برای بار همراه مسافرین کامرون منظور می شوند و بار هوایی که به دوالا ارسال می کنید از این معافیت‌ها محروم است.
شما با شنیدن پادکست ما می‌توانید میزان عوارض گمرکی را بدانید. همین‌طور از مواد غذایی مجاز در گمرک کامرون نیز مطلع خواهید شد. همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری نیز در این پادکست گنجانده شده که شنیدن آن را برای مسافران کشور کامرون ضروری می دانیم.

ورود کدام کالاها به دوالا، از نظر گمرک کامرون ممنوع است


قبل از بستن بار سفر به دوالا باید کالاهای پر دردسر را بشناسید. کالاهای پر دردسر قاتل زمان و پول شما هستند. اگر شما هم ترجیح می دهید به جای تحمل دردسر سفری آرام داشته باشید نگاهی به لیست زیر بی اندازید. چون وجود اقلام حاضر در این لیست در بار هواییتان شما را حسابی گرفتار خواهد کرد. از نظر قوانین گمرک کشور کامرون ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • اسلحه و مهمات
 • لوازم تقلبی
 • محتوای مستهجن
 • عاج فیل و محصولات مربوط به آن

قوانین مهاجرت به شهر دوالا در کشور کامرون


مهاجرت به شهر دوالا در کشور کامرون مسائل دیگری را با خود همراه دارد. اول بار هوایی مهاجر. بار هوایی مورد نیاز مهاجر بی‌شک از بار هوایی مسافر بیشتر است. مهاجر به قصد اقامت طولانی سفر می کند در حالی که قصد مسافر سیاحت است. داشتن بار بیشتر احتمال به مواجهه شما با جریمه سنگین اضافه بار مسافری را افزایش می دهد؛ اما به توصیه ما توجه کنید. حمل هوایی بهترین راه ارسال بار به کامرون است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور کامرون به شما تحویل می دهیم.
اگر به قصد اقامت به کشور کامرون سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را در نظر داشته باشید:

 • اگر فرم‌ BESC یا ECTN را قبل از رسیدن بار تکمیل نکرده باشید، 200 یورو جریمه خواهید شد.
 • فرایند ترخیص بار شما بین 7 تا 11 روز طول می‌کشد.
 • تمامی اقلام نو و دست‌دومی که مدت استفاده‌شان کمتر از شش ماه بوده است، مشمول پرداخت عوارض می‌شوند که این عوارض معادل 6 چهار تا شش 1 درصد ارزش گمرکی‌شان است.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت کامرون را حتماً بشنوید. با شنیدن این پادکست تکلیفتان را درباره مسائلی مثل بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج کرده‌اند و قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل خواهید دانست. هدف ما آسایش شما در سفر است. به نحوی که هیچ مانعی در ارسال بار پیش رویتان نباشد. زمانتان به هدر نرود و خاطره ای ناخوش برجای نماند. حتی فرم موردنیاز برای انتقال بار به کشور کامرون در سایت ما مهیاست. شنیدن پادکست‌های ما شما را به مسافری آماده تبدیل می‌کند.

برای حمل هوایی به دوالا می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به دوالا چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به دوالا مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی دوالا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور کامرون ، گمرک Douanes Camerounaises ، واقع در فرودگاه بین‌المللی دوالا (Douala Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر دوالا فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Douanes Camerounaises

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی دوالا (Douala Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی دوالا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور کامرون

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور کامرون در شهر دوالا واقع در فرودگاه Douala Intl. Airport (Douala Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  کامرون، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به دوالا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای کامرون

ویدئو های دیدنی فریت بار