قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی ال آلتو در پروسه حمل هوایی به شهر لاپاز

مراحل حمل هوایی به لاپاز و ترخیص کالا از گمرک بولیوی


حمل هوایی به لاپاز ویژگی‌های مثبتی دارد که نظر هر شخصی که بخواهد به کشور بولیوی بار ارسال کند را به خود جلب می‌کند. مهم‌ترین ویژگی‌های حمل هوایی، امنیت استاندارد، سرعت فوق‌العاده و قیمت مقرون‌به‌صرفه است. در فرآیند حمل هوایی به بولیوی شرکت‌های عامل، بار شما را در فرودگاه مبدأ تحویل می‌گیرند و در فرودگاه بین‌المللی ال آلتو شهر لاپاز به شما تحویل می‌دهند. در این روند شما وارد فرایند حمل هوایی شده‌اید. البته این حمل‌ونقل هم آدابی دارد و قوانینی. گمرک کشور بولیوی هم مانند دیگر کشورها قوانینی بر ورود کالا وضع کرده است که دانستن آن‌ها برای صاحبان بار ضروری است. قوانینی که در تمام فرودگاه‌ها و گمرک‌های کشور بولیوی یکسان ست. دفتر گمرک این فرودگاه BOLIVIAN CUSTOMS SERVICE نام دارد.

قوانین مهم گمرک بولیوی در حمل هوایی به لاپاز


با رسیدن بارتان به فرودگاه بین‌المللی ال آلتو در شهر لاپاز شما در مسیر مشخص شده توسط قوانین گمرکی بولیوی برای ترخیص بار هوایی‌تان قرار می‌گیرید. چقدر برایتان خوب می‌شود اگر با عوارض گمرکی و مالیات‌های مصوب گمرک بولیوی آشنا باشید. همچنین آگاهی از معافیت‌ها و امتیازات گمرکی که برای شرایط خاص تعریف شده‌اند می‌تواند به کاهش هزینه‌های حمل هوایی شما به شهر لاپاز بیانجامد. اگر کسب این اطلاعات برایتان دشوار به نظر می‌رسد ما همه قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور بولیوی را در قالب متن، ویدیوی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان نهاده‌ایم. فرم‌های لازم برای ترخیص کالا هم در سایت ما در دسترستان قرار دارد.

قوانین گمرک مسافری بولیوی برای مسافرین لاپاز


در هنگام سفر به شهر لاپاز در کشور بولیوی هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 400 نخ سیگار یا 50 سیگار برگ یا 500 گرم توتون
 • اقلام دست‌دوم زیر برای استفاده شخصی:
 • یک دستگاه دوربین عکاسی
 • یک کامپیوتر شخصی قابل حمل
 • یک دوربین فیلم‌برداری غیرحرفه‌ای
 • یک دستگاه ضبط صدا
 • یک تلفن همراه
 • لوازم ورزشی
 • یک ساز موسیقی
 • ویلچر و واکر
 • همچنین می‌توانید تا ارزش 1000 دلار امریکا اقلام نو همراه خود داشته باشید.

تذکری دوباره لازم است که این معافیت‌ها فقط برای بار هوایی همراه مسافر است. مرسولات حمل هوایی به لاپاز نمی‌توانند از معافیت‌های ذکر شده در این بخش بهره ببرند.
شما با شنیدن پادکست ما می‌توانید میزان عوارض گمرکی را بدانید. همین‌طور از مواد غذایی مجاز در گمرک بولیوی نیز مطلع خواهید شد. همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری نیز در این پادکست گنجانده شده که شنیدن آن را برای مسافران کشور بولیوی ضروری می‌دانیم.

ورود کدام کالاها به لاپاز در گمرک بولیوی ممنوع است


لازم است وقتی بار سفر به شهر لاپاز کشور بولیوی را می‌بندید دقت کافی را به خرج دهید. در قوانین گمرکی کشور بولیوی ورود برخی کالاها به خاک این کشور ممنوع اعلام‌شده است. همراه داشتن این اقلام یا وجودشان در مرسوله بار هوایی شما، می‌تواند ایجاد دردسرهای بیشماری برایتان بکند. از نظر قوانین گمرک کشور بولیوی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر و داروهای غیرمجاز
 • مواد منفجره
 • محتوای مستهجن
 • یخچال‌های دارای گاز فریون
 • چای
 • شامپو
 • کرم
 • اسلحه و مهمات
 • ادویه

مهاجرت به لاپاز از منظر قوانین گمرکی بولیوی


مهاجرت به شهر لاپاز در کشور بولیوی متغیرهای سفر را متفاوت می‌کند. اول ‌لوازمی است که مهاجر به آن‌ها نیاز دارد. بار هوایی مهاجر بی‌شک از بار هوایی مسافر بیشتر است. دلیل این امر مشخص است. مهاجر به ‌قصد اقامت بلند مدت می‌رود. به همین دلیل معمولاً مهاجرین با مشکل جریمه اضافه‌بار مسافری رو به رو می‌شوند. جریمه ای که پرداختش برای مهاجرین دغدغه ایجاد می‌کند؛ اما به توصیه ما توجه کنید. حمل هوایی بهترین راه ارسال بار به بولیوی است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور بولیوی به شما تحویل می‌دهیم.
اگر به قصد اقامت به بولیوی سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید در نظر داشته باشید که مرسولاتی که ارزششان تا ۳۵ هزار دلار امریکا باشد، معاف از پرداخت عوارض گمرکی و مالیات هستند. واضح هست مرسولاتی که ارزششان از رقم ذکرشده بیشتر باشد مستلزم پرداخت عوارض و مالیات هستند. به علاوه برای ورود مرسولات لوازم‌خانگی خود به این کشور باید مدارکی به گمرک بولیوی تحویل دهید که در پادکست بولیوی به صورت کامل برای شما توضیحشان داده‌ایم.
پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت بولیوی را حتماً بشنوید. با شنیدن این پادکست تکلیفتان را درباره مسائلی مثل بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج کرده‌اند و قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل خواهید دانست. هدف ما آسایش شما در سفر است. به نحوی که هیچ مانعی در ارسال بار پیش رویتان نباشد. زمانتان به هدر نرود و خاطره‌ای ناخوش برجای نماند. حتی فرم موردنیاز برای انتقال بار به کشور بولیوی در سایت ما مهیاست. شنیدن پادکست‌های ما شما را به مسافری آماده تبدیل می‌کند.

آیا می‌توان در مرسوله حمل هوایی به لاپاز مواد غذایی قرارداد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می‌کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به لاپاز به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به پنج تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

هزینه حمل هوایی به لاپاز به چه شکل محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی ال آلتو

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور بولیوی ، گمرک Estudio Juridico de Aduanas ، واقع در فرودگاه بین‌المللی ال آلتو (El Alto Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر لاپاز فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Estudio Juridico de Aduanas

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی ال آلتو (El Alto Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی ال آلتو ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور بولیوی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور بولیوی در شهر لاپاز واقع در فرودگاه El Alto Intl. Airport (El Alto Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  بولیوی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور بولیوی جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور بولیوی از طریق BOLIVIAN CUSTOMS SERVICE نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور بولیوی را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به لاپاز

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار