قوانین گمرکی فرودگاه بین المللی حامد کرزای در پروسه حمل هوایی به شهر کابل

مراحل حمل هوایی به کابل و ترخیص کالا از گمرک افغانستان


حمل هوایی به کابل ویژگی‌های مثبتی دارد که توجه هر فرد پرباری را به خود جلب می‌کند. همه می خواهند بارشان با بیشترین امنیت و سرعت و با مناسب ترین هزینه به مقصد برسد که دستیابی به همه این ویژگی های مطلوب با انتخاب حمل هوایی ممکن می شود. در فرآیند حمل هوایی به افغانستان شرکت‌های عامل، بار شما را در فرودگاه مبدأ تحویل می‌گیرند و در فرودگاه بین المللی حامد کرزای شهر کابل در کشور افغانستان به شما تحویل می دهند. در این روند شما وارد فرایند حمل هوایی شده اید. البته این حمل و نقل هم آدابی دارد و قوانینی. گمرک کشور افغانستان هم مانند دیگر کشورها قوانینی بر ورود کالا وضع کرده است که دانستن آن‌ها برای صاحبان بار ضروری است. قوانینی که در تمام فرودگاه‌ها و گمرک‌های کشور افغانستان یکسان است.

قوانین مهم گمرک افغانستان در حمل هوایی به کابل


با رسیدن بارتان به فرودگاه بین المللی حامد کرزای در شهر کابل افغانستان شما در مسیر مقررات گمرکی کشور افغانستان قرار می گیرید. شما باید بار هوایی خود را از دفتر گمرک فرودگاه که دپارتمان عمومی گمرکات نام دارد ترخیص کنید و به این منظور بهتر است با عوارض گمرکی و مالیات‌های مصوب گمرک افغانستان آشنا باشید. اگر کسب این اطلاعات برایتان دشوار به نظر می‌رسد ما همه قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور افغانستان را در قالب متن، ویدیو و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان نهاده‌ایم. فرم‌های لازم برای ترخیص کالا هم در سایت ما در دسترستان قرار دارد.

قوانین گمرک مسافری افغانستان برای مسافران کابل


در هنگام سفر به شهر کابل در کشور افغانستان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. تا زمانی که میزان بار همراه شما ازنظر افسر گمرک مطابق با نیازهای شما در سفر به این کشور باشد، هیچ محدودیتی برای بار هوایی همراه مسافر وجود ندارد.
البته منطقی بودن حجم بار در مقایسه با نیازهای مسافر و یا مهاجر در زمان استفاده از خدمات حمل هوایی به کابل منظور نمی شوند و این شیوه فقط برای بار هوایی همراه مسافر است.
شما با شنیدن پادکست ما می‌توانید میزان عوارض گمرکی را بدانید. همین‌طور از مواد غذایی مجاز در گمرک افغانستان نیز مطلع خواهید شد. همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری نیز در این پادکست گنجانده شده که شنیدن آن را برای مسافران کشور افغانستان ضروری می‌دانیم.

ورود کدام کالاها به کابل در گمرک افغانستان ممنوع است


حال که سفرتان به شهر کابل قطعی شده است و باید بار سفر به کشور افغانستان را ببندید، لیست زیر را با دقت نظاره کنید. همراه داشتن یکی از اقلامی که در این لیست ذکر شده اند و ورودشان به کشور افغانستان منع شده است، عامل ایجاد دردسرهای قانونی می گردد. ازنظر قوانین گمرک کشور افغانستان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

  • هر نوع اسلحه
  • محتوای مستهجن
  • مواد مخدر
  • محتوای ضد اسلامی
  • محتوای ضبط‌شده الکترونیکی شامل سی دی و دی‌وی‌دی برای ورود نیازمند مجوز وزارت فرهنگ هستند.

قوانین گمرک افغانستان در مهاجرت به کابل


وقتی هدف از سفر به شهر کابل مهاجرت باشد، شرایط تغییر می کند. حالا که اقامت شما در افغانستان طولانی است، بی شک به وسایل زیادی احتیاج پیدا خواهید کرد و احتمالاً میزان بار هوایی تان از محدوده تعیین شده در بلیتتان بیشتر خواهد شد. در این شرایط مجبور به پرداخت جریمه اضافه بار مسافری می شوید که نرخ آن اصلا منصفانه نیست. حمل هوایی به افغانستان بهترین جایگزین پرداخت جریمه گزاف اضافه بار مسافری است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور افغانستان به شما تحویل می دهیم.
اگر به‌قصد اقامت به کشور افغانستان سفر می‌کنید، می‌توانید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید. ورود معاف از پرداخت عوارض و مالیات این اقلام وابسته به تائید وزارت امور خارجه افغانستان است. در صورت تائید این وزارتخانه می‌توانید لوازم دست‌دوم خود را معاف از پرداخت هرگونه هزینه گمرکی به این کشور وارد نمایید.
پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت افغانستان را حتماً بشنوید. با شنیدن این پادکست تکلیفتان را درباره مسائلی مثل بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج‌کرده‌اند و قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل خواهید دانست. هدف ما آسایش شما در سفر است. به‌نحوی‌که هیچ مانعی در ارسال بار پیش رویتان نباشد. زمانتان به هدر نرود و خاطره‌ای ناخوش برجای نماند. حتی فرم موردنیاز برای انتقال بار به کشور افغانستان در سایت ما مهیاست. شنیدن پادکست‌های ما شمارا به مسافری آماده تبدیل می‌کند.

هزینه حمل هوایی به کابل چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به کابل به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به دو تا چهار روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به کابل می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین المللی حامد کرزای

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور افغانستان ، گمرک Kabul Customs Department ، واقع در فرودگاه بین المللی حامد کرزای (Hamid Karzai Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر کابل فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Kabul Customs Department

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین المللی حامد کرزای (Hamid Karzai Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین المللی حامد کرزای ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور افغانستان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور افغانستان در شهر کابل واقع در فرودگاه Hamid Karzai Intl. Airport (Hamid Karzai Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
  • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

    افغانستان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

    به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به کابل

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای افغانستان

ویدئو های دیدنی فریت بار