قوانین گمرکی فرودگاه بین المللی هلسینکی در پروسه حمل هوایی به شهر هلسینکی

قوانین گمرکی کشور فنلاند درباره حمل هوایی به هلسینکی


اگر قصد ارسال بار به کشور فنلاند را دارید، از دید ما انتخاب خدمات حمل هوایی یا فریت بار به فنلاند بهترین گزینه پیش روی شما است. این را نه تنها ما بلکه تمام مسافرانی می‌گویند که امنیت، مقرون به صرفه بودن و سرعت حمل هوایی را تجربه کرده‌اند. این را تنها مسافرانی می‌دانند که وارد فرایند ارسال بار هوایی شده‌اند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اند و پس از طی مراحل حمل هوایی در فرودگاه هلسینکی-وانتا شهر هلسینکی در کشور فنلاند منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. دفتر گمرک این فرودگاه Flygtullen نام دارد. در این شرایط است که به ارزش و اهمیت به موقع رسیدن بار پی می‌برید. البته اشراف بر قانون در هر زمینه‌ای لازم است و سبب می‌شود شما با دید بازتری کارهای ارسال و تحویل بارتان را پیش ببرید. حتماً بسیاری از شما می‌پرسید چطور باید به این قوانین دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست و جو میان منابع گله می‌کنید؛ اما ما کارتان را آسان کرده ایم و قوانین گمرکی کشور فنلاند را یکجا در اختیارتان می‌گذاریم و صد البته که این قوانین در تمام گمرک‌های کشور فنلاند یکسان اعمال می‌شود.

قوانین گمرکی حمل هوایی به هلسینکی در کشور فنلاند


هر کشوری قوانین خاص خود را دارد و قوانین گمرکی نیز از قاعده مستثنا نیستند. برخی قوانین، بسیار سخت‌گیرانه طراحی شده‌اند و برخی نرمش بیشتری دارند. ورود کالاهای مختلف شرایط متفاوتی دارد. کشور فنلاند نیز همین گونه است. ورود برخی اقلام شامل پرداخت مالیات است و برخی معاف. برای ورود برخی هم باید عوارض گمرکی پرداخت کرد که البته هرکدام تبصره و ماده‌های گوناگونی نیز دارند که گاهی به نفع صاحبان بار است.
بی تردید آگاهی از چنین موضوعاتی برای مسافرین و مهاجرین بسیار مفید است، اما کسب این اطلاعات کمی دشوار و وقت‌گیر به نظر می‌رسد. پس در این باره بهتر است اطلاعات را از کاردان بخواهید. ما بخشی از مهم ترین قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین شهر هلسینکی را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار هوایی و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های گمرکی مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری فنلاند


در هنگام سفر به کشور فنلاند هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. این معافیت برابر با:

 • 430 یورو برای سفرهای هوایی و دریایی و
 • 300 یورو برای سفرهای زمینی است.
 • همچنین می‌توانید به‌اندازه مشخص‌شده در زیر دخانیات و توتون همراه خود داشته باشید:
 • 200 نخ سیگار یا
 • 100 سیگار برگ کوچک یا
 • 50 سیگار برگ یا
 • 250 گرم توتون

معافیت‌هایی که در این بخش گفتیم، فقط برای بار همراه مسافرین هستند و مرسولات حمل هوایی را شامل نمی‌شوند. اگر می‌خواهید از میزان عوارض گمرکی با خبر شوید و پاسخ پرسش‌هایتان درباره مواد غذایی مجاز در گمرک فنلاند را بگیرید، حتماً پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور فنلاند را بشنوید. در این پادکست، همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری فنلاند را برایتان شرح داده‌ایم. پس شنیدن پادکست کشور فنلاند را حتماً در برنامه پیش از سفر به هلسینکی قرار دهید.

اقلام ممنوعه در بار هوایی از نظر گمرک فنلاند


حالا تصور می‌کنیم شما در حال آماده شدن برای سفر به شهر هلسینکی در فنلاند هستید و دارید چمدان‌هایتان را می‌بندید. حالا بهترین موقع برای تصمیم‌گیری درباره این است که چه چیزهایی را نباید در بار هوایی همراه یا ارسالی خود قرار بدهید. می‌دانید که اگر موقع خروج از گیت بازرسی فرودگاه یکی از اقلام ممنوعه در چمدانتان باشد دچار مشکل می‌شوید. قطعاً هیچ‌کس دوست ندارد در سفر دچار مشکل شود. ولی این اقلام ممنوعه کدام ها هستند؟ ازنظر قوانین گمرک کشور فنلاند ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر و داروهای غیرمجاز
 • اسلحه و مهمات
 • محتوای مستهجن و به‌دوراز نزاکت
 • مواد منفجره
 • محصولات مربوط به گونه‌های گیاهی و جانوری محافظت‌شده و درخطر

قوانین حمل هوایی به هلسینکی فنلاند درباره مهاجرین


بحث مهاجرین با مسافرین تفاوت عمده‌ای دارد. مهاجر کسی است که قصد اقامت بلندمدت در کشور فنلاند را دارد و بدیهی است که به وسایل بیشتری هم احتیاج خواهد داشت. پس ما با باری حجیم تر و سنگین‌تر نسبت به بار مسافر روبه‌روییم. از آنجایی که جریمه اضافه‌بار مسافری بسیار سنگین است، حمل بار به این شکل منطقی به نظر نمی‌رسد. راه‌حل اینجاست. با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و از طریق پروسه فریت بار یا حمل هوایی، با هزینه‌ای بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، در فرودگاه هلسینکی-وانتا شهر هلسینکی کشور فنلاند به شما تحویل می‌دهیم. البته باری صحیح و سالم.
اگر به‌قصد اقامت به کشور فنلاند سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را به این کشور وارد نمایید، به قوانین زیر توجه کنید:

 • برای واردات معاف از عوارض و مالیات بایستی حائز شرایط زیر باشید:
 • محل اقامت دائم شما به مدت 12 ماه پیاپی بایستی خارج از اتحادیه اروپا بوده باشد.
 • اقلام که وارد می‌کنید به حداقل به مدت 6 ماه تحت مالکیت و مورداستفاده شما یا اعضای خانواده اتان بوده‌اند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

اگر می‌توانید اندکی وقت بگذارید، پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت فنلاند را گوش کنید تا به صورت کامل با قوانین گمرکی کشور فنلاند آشنا شوید. از سیر تا پیاز قوانین حمل هوایی به هلسینکی؛ از قوانین بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌ها تا قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل را در این پادکست عنوان کرده‌ایم. به علاوه موارد دیگری که به نفعتان است از آن‌ها مطلع باشید. همچنین توصیه‌های ارزشمندی در محتوای ویدیویی فریت بار به فنلاند نیز وجود دارد. فرم‌های گمرکی ضروری برای ارسال و ترخیص هم درسایت ما در دسترس شماست. فرم‌ها را دانلود و از پیش آماده کنید تا در هیچ‌یک از مراحل ارسال بار معطل نشوید. آرزوی ما آسایش کامل شما در سفر است.

برای حمل هوایی به هلسینکی می‌توانم بسته‌بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به هلسینکی چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه فریت بار به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

حمل اضافه‌بار مسافری به هلسینکی چگونه انجام می‌شود؟


اضافه‌بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار فریت بار ارسال می‌شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می‌شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین المللی هلسینکی

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور فنلاند ، گمرک Flygtullen ، واقع در فرودگاه بین المللی هلسینکی (Helsinki-Vantaa Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر هلسینکی فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Flygtullen

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین المللی هلسینکی (Helsinki-Vantaa Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین المللی هلسینکی ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور فنلاند

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور فنلاند در شهر هلسینکی واقع در فرودگاه Helsinki-Vantaa Airport (Helsinki-Vantaa Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  فنلاند، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور فنلاند جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور فنلاند از طریق Flygtullen نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور فنلاند را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به هلسینکی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار