قوانین گمرکی فرودگاه هواری بومدین در پروسه حمل هوایی به شهر الجزائر

قوانین گمرکی کشور الجزایر درباره حمل هوایی به الجزائر


وقتی به ارسال بار مسافری و مهاجری به الجزائر فکر می کنیم به این نتیجه میرسیم که استفاده از فریت بار و حمل هوایی بهترین راه برای ارسال این چنین بارهایی است. این را تنها مسافرانی می دانند که وارد فرایند ارسال بار هوایی شده اند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده اند و پس از طی مراحل حمل هوایی در فرودگاه هواری بومدین شهر الجزائر در کشور الجزایر منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. دفتر گمرک این فرودگاه Algerian customs نام دارد. اینجاست که به ارزش و اهمیت به موقع رسیدن بار پی می برید. البته اشراف بر قانون در هر زمینه ای لازم است و سبب می شود شما با دید بازتری کارهای ارسال و تحویل بارتان را پیش ببرید. حتماً بسیاری از شما می پرسید چطور باید به این قوانین دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست‌وجو میان منابع گله می کنید؛ اما ما کارتان را آسان کرده ایم و قوانین گمرکی کشور الجزایر را یکجا در اختیارتان می گذاریم و صد البته که این قوانین در تمام گمرک های کشور الجزایر یکسان اعمال می شود.

قوانین حمل هوایی به شهر الجزائر در گمرک الجزایر


در این بخش درباره قوانین گمرکی کشور الجزایر در شهر الجزائر، فرودگاه هواری بومدین صحبت می‌کنیم. تمامی کشورهای دنیا، برای خودشان قوانین خاص خود را دارند. دولت‌ها نیز هنگام ورود اقلام مختلف از فرد واردکننده عوارض ورود و انواع مالیات‌های مربوط به واردات را دریافت می‌کنند. البته این قوانین همواره دارای استثنا، تبصره و معافیت‌های گوناگون بسته به مورد هستند. کشور الجزایر نیز از این قاعده مستثنا نیست و قوانین سفت‌وسخت گمرکی خود را دارد.
برای یافتن این اطلاعات و آگاهی از آن‌ها باید وقت بسیار زیادی بگذارید، اما ازآنجایی‌که انجام این پروسه برای اکثریت افراد تقریباً غیرممکن است، در اینجا ما بخشی از قوانین گمرکی مربوط به بار هوایی مسافرین و مهاجرین به شهر الجزائر در این کشور را به‌صورت خلاصه در متن، به ‌صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص بار هوایی جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر، آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

قوانین گمرک مسافری الجزایر برای بار هوایی


در هنگام سفر به کشور الجزایر هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

  • 200 نخ سیگار یا 50 سیگار برگ یا 400 گرم توتون
  • لوازم شخصی موردنیاز مسافر
  • 500 میلی‌لیتر عطر و ادوکلن

بندهای معافیتی که در این بخش به آن‌ها اشاره شد فقط برای بار همراه مسافر هستند.
خب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور الجزایر دریافت کنید. همین طور شما با شنیدن این پادکست در می یابید که کدام مواد غذایی را می توانید با خودتان به الجزایر ببرید و کدام ها را نمی توانید.

اقلام ممنوعه در بار هوایی از نظر گمرک الجزایر


حالا تصور می‌کنیم شما در حال آماده شدن برای سفر به شهر الجزائر در الجزایر هستید و در حال آماده سازی چمدان‌هایتان هستید. بهترین وقت برای آشنایی با اقلام ممنوعه در گمرک الجزایر همین حالا است. می‌دانید که اگر موقع خروج از گیت بازرسی فرودگاه یکی از اقلام ممنوعه در چمدانتان باشد دچار مشکل می‌شوید. بی تردید هیچ‌کس دوست ندارد در سفر دچار مشکل شود. ولی این اقلام ممنوعه کدام ها هستند؟ ازنظر قوانین گمرک کشور الجزایر ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

  • گیاهان زنده
  • محتوای مستهجن
  • اسلحه و مهمات
  • تجهیزات رادیویی مثل بی سیم
  • مواد مخدر
  • محتوای سیاسی

قوانین گمرک الجزایر جهت بار هوایی مهاجرین الجزائر


بیایید کمی به مسافرین و مهاجرین و تفاوت‌هایشان فکر کنیم. حتماً می دانید که مهاجر برای اقامت طولانی به الجزائر سفر می کند. پس بار هوایی او هم باید متناسب با این زمان اقامت باشد و تصدیق می کنید که بار مورد نیاز مهاجر چندین برابر میزان بار مجاز همراه مسافر خواهد بود؛ یعنی مهاجر به کشور الجزایر با موضوع اضافه بار مسافری رو به روست. در این موارد همه به بهترین و مقرون به صرفه ترین راه می اندیشند؛ اما راه آسان تر و کم هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی دردسر از این موضوع است. اگر بار هوایی که به شهر الجزائر می برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف جریمه اضافه بار بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه هواری بومدین به شما تحویل می دهند.
اگر به‌قصد اقامت به کشور الجزایر سفر می‌کنید، می‌توانید با پرداخت عوارض گمرکی لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید. در نظر داشته باشید که هر فرد فقط یک مرسوله می‌تواند به این کشور وارد نماید و تمامی مرسولات به‌صورت کامل بازرسی می‌گردد. همچنین مدارک مختلفی برای ورود مرسوله لوازم‌خانگی خود به این کشور نیاز دارید که برای آگاه شدن از آن‌ها دعوت می‌کنیم تا به پادکست الجزایر گوش بدهید.
شنیدن پادکست ما در قسمت الجزایر شما را از تمام قوانین آگاه می کند و کار بار هوایی‌تان را سامان می دهد. اگر می خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست الجزایر گوش دهید. موضوعات و قوانین به طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین طور فرم هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بار هوایی خود سامان دهید.

هزینه حمل هوایی به الجزائر چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به الجزائر در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به الجزائر به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه هواری بومدین

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور الجزائر ، گمرک Douanes Algériennes ، واقع در فرودگاه هواری بومدین (Houari Boumediene Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر الجزائر فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Douanes Algériennes

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه هواری بومدین (Houari Boumediene Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه هواری بومدین ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور الجزائر

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور الجزائر در شهر الجزائر واقع در فرودگاه Houari Boumediene Airport (Houari Boumediene Airport) صحبت خواهیم کرد.

فرم های گمرکی کشور الجزائر جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور الجزائر از طریق Algerian customs نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور الجزائر را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به الجزائر

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار