قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی جناح در پروسه حمل هوایی به شهر کراچی

قوانین گمرکی کشور پاکستان درباره حمل هوایی به کراچی


از دید ما برای ارسال بار به کراچی در کشور پاکستان بهترین راه استفاده از خدمات حمل هوایی به کراچی است. هرکسی که یک بار امنیت، سرعت و قیمت مقرون‌به‌صرفه حمل هوایی را تجربه کرده باشد این گفته ما را تائید می‌کند. این را تنها مسافرانی می‌دانند که وارد فرایند ارسال بار شده‌اند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اند و در فرودگاه بین‌المللی جناح شهر کراچی پاکستان منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. اینجاست که سرعت بالای حمل هوایی به دلتان می‌نشیند. البته اشراف بر قانون در هر زمینه‌ای لازم است و سبب می‌شود شما با دید بازتری کارهای ارسال و تحویل بارتان را پیش ببرید. حتماً بسیاری از شما می‌پرسید چطور باید به این قوانین دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست‌وجو میان منابع گله می‌کنید؛ اما ما کارتان را آسان کرده ایم و قوانین گمرکی کشور پاکستان را یکجا در اختیارتان می‌گذاریم و صد‌البته که این قوانین در تمام گمرک‌های کشور پاکستان یکسان اعمال می‌شود.

حمل هوایی به کراچی در قوانین گمرکی پاکستان


حالا که بار هوایی شما به فرودگاه بین‌المللی جناح رسیده است نوبت به ترخیص آن از دفتر گمرک فرودگاه که PAKISTAN  CUSTOMS  نام دارد می‌رسد. در این مرحله آشنایی با قوانین گمرکی پاکستان به شما کمک شایانی می‌کند. قانون‌هایی که ممکن است با کشورهای دیگر متفاوت باشد؛ یعنی میزان عوارض و مالیات‌ها متفاوت است. همچنین برخی از کالاها نیز بسته به مورد و شرایط از عوارض و مالیات معاف‌اند. بی‌شک افرادی می‌توانند به‌آسانی مراحل حمل هوایی را طی کنند که به این قوانین آگاهند. خب کسب این اطلاعات کمی وقت‌گیر به نظر می‌رسد. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما به‌صورت خلاصه در متن، به‌صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران اطلاعات جامعی در زمینه قوانین کشور پاکستان در اختیار شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک پاکستان برای مسافران کراچی


در هنگام سفر به شهر کراچی در کشور پاکستان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم شخصی موردنیاز مسافر
 • ۴۰۰ نخ سیگار یا ۵۰ سیگار برگ یا ۲۵۰ گرم توتون پیپ

موارد این بخش فقط برای بار هوایی همراه مسافران کراچی است و برای مرسولات بار هوایی کاربرد ندارد.
خب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می‌شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور پاکستان دریافت کنید. همین‌طور شما با شنیدن این پادکست در‌می‌یابید که کدام مواد غذایی را می‌توانید با خودتان به پاکستان ببرید و کدام‌ها را نمی‌توانید.

کالاهای ممنوع گمرک پاکستان جهت ورود به کراچی


هنگام بستن چمدان‌های سفر به کراچی باید بدانید بردن چه اقلامی شما را به دردسر می‌اندازد. چون اگر کالای ممنوعه‌ای از نظر گمرک پاکستان در بارتان باشد دردسرهای بزرگی در مسیر سفرتان قرار می‌گیرد. از نظر قوانین گمرک کشور پاکستان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • متون عکس‌ها و فیلم‌های مستهجن
 • متون به‌دوراز نزاکت سیاسی
 • مواد مخدر و داروهای ممنوعه
 • ابزار قمار
 • اسلحه و مهمات
 • سلاح‌هایی که دارای تیغ یا لبه تیز باشند.

قوانین گمرک پاکستان جهت مهاجرین کراچی


حال تفاوت بین مسافر و مهاجر چیست؟ حتماً می‌دانید که مهاجر برای اقامت طولانی به شهر کراچی در کشور پاکستان سفر می‌کند. پس در تناسب با مدت سفر، مهاجر به لوازم بیشتری هم نیاز دارد؛ یعنی به‌احتمال‌زیاد مهاجر به شهر کراچی پاکستان با موضوع اضافه‌بار مسافری روبه‌رو می‌شود. در این شرایط همه به بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه می‌اندیشند؛ اما راه بهتر و کم‌هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی‌دردسر از این موضوع است. اگر باری که به کشور پاکستان می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه پاکستان به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور پاکستان سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • افرادی که یکی از ویزاهای ذکرشده در زیر را اخذ کرده باشند می‌توانند تمامی وسایل خود را معاف از پرداخت هرگونه عوارض و مالیات به این کشور وارد نمایند:
 • G9
 • 13G
 • 9D
 • 47A2
 • 13A
 • اگر یکی از ویزاهای ذکرشده را اخذ کرده‌اید ۹۰ روز فرصت دارید تا بعد از رسیدن به پاکستان مرسوله خود را وارد نمایید.
 • در نظر داشته باشید تمامی مرسولات از زمان رسیدن به پاکستان مشمول پرداخت هزینه‌های انبارداری تا زمان ترخیص می‌شوند.

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت پاکستان مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت پاکستان شما را از تمام قوانین آگاه می‌کند و کار بارتان را سامان می‌دهد. اگر می‌خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست پاکستان گوش دهید. موضوعات و قوانین به‌طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین‌طور فرم‌هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بارتان سامان دهید.

آیا می‌توان در مرسوله حمل هوایی به کراچی مواد غذایی قرارداد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به‌صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می‌کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به کراچی در مقصد هم هزینه‌ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به‌صورت کامل در مبدأ دریافت می‌گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به کراچی به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به‌صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی جناح

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور پاکستان ، گمرک Airport Cargo Complex, Customs Office ، واقع در فرودگاه بین‌المللی جناح (Jinnah Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر کراچی فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Airport Cargo Complex, Customs Office

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی جناح (Jinnah Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی جناح ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور پاکستان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور پاکستان در شهر کراچی واقع در فرودگاه Jinnah Intl. Airport (Jinnah Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  پاکستان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور پاکستان جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور پاکستان از طریق Pakistan Customs نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور پاکستان را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به کراچی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار