قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی ملک حسین در پروسه حمل هوایی به شهر عقبه

حمل هوایی به عقبه در گمرک اردن


اگر فریت بار یا حمل هوایی به عقبه جزئی از برنامه‌های پیش روی شما است در این مقاله ما را همراهی کنید. قطعا به این فکر کرده اید که بهترین، امن ترین و سریع ترین راه برای حمل بار تان حمل هوایی است؛ چراکه تمام انتظارات شما را برآورده می‌کند؛ از امنیت گرفته تا مقرون‌به‌صرفه بودن و سرعت انتقال بار. با انجام تصمیم گیری به فرآیند حمل هوایی وارد می شوید. حالا در فرودگاه بین المللی شاه حسین در شهر عقبه کشور اردن منتظر رسیدن بار هوایی خود باشید. فقط یادتان باشد گمرک کشور اردن هم قوانینی دارد که بی‌شک در مورد بار شما هم اعمال خواهد شد. دفتر گمرک فرودگاه بین المللی شاه حسین، Jordan Customs نام دارد. قوانین گمرک اردن را باید بدانید. البته قانون در همه استان های کشور اردن یکسان است. برخی قانون ها را پیش از سفر و برخی را هنگام تحویل بار باید اعمال کنید.

گمرک کشور اردن و قوانینش در رابطه با حمل هوایی به عقبه


آگاهی از مقررات گمرکی کشور اردن به شما در همه مراحل حمل هوایی کمک خواهد نمود. دانستن میزان عوارض گمرکی و مالیات بر واردات و نکات مهم، شما را از بخش مهمی از گرفتاری های گمرکی نجات خواهد داد. ما مسیر کسب مهم‌ترین اطلاعات مورد نیازتان را برایتان هموار کرده ایم. همه قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور اردن را به صورت خلاصه در قالب متن، ویدیو و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان نهاده ایم. شما در این مسیر به فرم‌هایی نیاز خواهید داشت تا ترخیص کالاها آسان باشد. این فرم ها نیز در سایت ما برایتان مهیاست.

قوانین گمرک مسافری اردن


در هنگام سفر به شهر عقبه کشور اردن هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم شخصی همراه شما معاف از عوارض هستند.
 • محصولات دخانی همراه شما نیز تا 200 نخ سیگار معاف از عوارض است، در صورتی که:
 • ارزش سیگار همراه شما بیش از 20 دینار اردن (تقریباً 28 دلار) نباشد. یا اگر قصد حمل سیگار برگ دارید، ارزش سیگار برگ همراه شما نباید بیش از 70 دینار اردن (تقریباً 100 دلار) باشد.
 • دیگر اقلام همراه شما (لوازم نو و هدایا) نیز تا ارزش 200 دینار اردن (تقریباً 290 دلار) معاف از عوارض هستند.

در پادکست ما میزان عوارض گمرکی و مالیات‌ها مشخص شده و شما می‌توانید از میزان آن مطلع شوید. همین‌طور خواهید دانست چه مواد غذایی از نظر گمرک اردن مجاز است. هر آنچه که مهاجران و مسافران باید درباره حمل بار بدانند را ما در این پادکست گنجانده ایم. پس مسافران کشور اردن شنیدن این پادکست را از دست ندهند. بهتر است دوباره تذکر بدهیم که معافیت های گفته شده در این بخش فقط مختص بار همراه مسافر است و برای بار ارسالی به عقبه منظور نمی گردد.

ورود کدام کالاها از طریق حمل هوایی به عقبه در گمرک اردن ممنوع است


با مطالعه قوانین گمرکی کشور اردن در‌می‌یابید که حمل برخی کالاها مجاز نیست؛ یعنی اگر در بارتان این کالاها دیده شود شما به دردسر می‌افتید. پس اگر نمی خواهید با تأخیر طولانی، جریمه و یا شاید پیگرد قانونی مواجه شوید، دقت کافی را به کار بگیرید تا این اقلام را در بار همراه یا ارسالی خود قرار ندهید. از نظر قوانین گمرک کشور اردن ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • مواد سمی
 • اسلحه و مهمات
 • محتوای مستهجن و غیر اخلاقی

قوانین مهاجرت به شهر عقبه در گمرک اردن


آنچه تاکنون گفته شد مربوط به بار هوایی مورد نیاز مسافران بود و اما اگر قصد مهاجرت دارید و به ماندن در کشور اردن برای مدتی طولانی تر از یک سفر فکر می‌کنید بی‌شک حجم بار مورد نیازتان نیز خیلی بیشتر خواهد شد. فکر این‌همه بار یا به عبارتی اضافه‌بار و هزینه های آن کمی اوقاتتان را تلخ می‌کند؛ اما جای نگرانی نیست. کاهش هزینه‌هایتان با ما. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور اردن به شما تحویل می دهیم.
در زمان سفر به اردن به قصد اقامت می‌توانید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید. البته برای ورود لوازم خود باید عوارض و مالیات پرداخت کنید. برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ارسال لوازم شخصی و خانگی به این کشور و همچنین میزان عوارض دریافتی توسط گمرک به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت اردن مراجعه کنید.

هدف ما از تهیه پادکست، آشنا شدن شما با ریز و درشت قوانین گمرکی کشور اردن است. شاید به بردن حیوان خانگی فکر کرده اید یا در حال ارسال هدیه برای دوستتان هستید. یا تازه عروس و دامادید و تکلیف بردن جهیزیه هایتان معلوم نیست. شاید هم به رسم همه ایرانی ها دارید سوغاتی های منحصر به فرد ایرانی مثل لواشک و آجیل را برای بردن به اردن بسته‌بندی می‌کنید. شاید خبر نداشته باشید که اصلا این کالاها را می‌توانید با خودتان حمل کنید یا خیر. یا اگر می‌توانید چقدر و به چه شکل. ما به همه این موارد در پادکستمان اشاره کرده ایم. امکان دسترسی به فرم‌های مخصوص گمرک کشور اردن نیز در سایت ما وجود دارد. پس با خیال راحت به پادکست ما گوش کنید و با آمادگی کامل از سفر یا مهاجرت لذت ببرید.

حمل هوایی به عقبه به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به دو تا چهار روز کاری زمان نیاز دارد.

حمل هوایی به عقبه در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

هزینه حمل هوایی به عقبه چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی ملک حسین

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور اردن ، گمرک مديرية جمرك العقبة/ساحة 4 ، واقع در فرودگاه بین‌المللی ملک حسین (King Hussein Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر عقبه فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
مديرية جمرك العقبة/ساحة 4

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی ملک حسین (King Hussein Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی ملک حسین ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور اردن

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور اردن در شهر عقبه واقع در فرودگاه King Hussein Intl. Airport (King Hussein Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  اردن، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به عقبه

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای اردن

ویدئو های دیدنی فریت بار