قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی کوتوکا در پروسه حمل هوایی به شهر اکرا

حمل هوایی به اکرا و قوانین گمرکی کشور غنا


اگر از ما بپرسید برای ارسال بار به شهر اکرا در کشور غنا از کدام روش ارسال بار استفاده کنم، پیشنهاد همیشگی ما به شما استفاده از خدمات حمل هوایی به اکرا است. اگر با یکی از مسافرانی که از خدمات حمل هوایی استفاده کرده است، گفت و گو کنید به شما خواهد گفت که امنیت استاندارد، هزینه مقرون‌به‌صرفه و سرعت بالا ویژگی‌های مهمی است که برای فریت بار می‌شود برشمرد؛ وقتی شما در مسیر فرایند حمل هوایی وارد شوید؛ یعنی بارتان را در مبدأ تحویل داده‌اید و در مقصد در فرودگاه بین‌المللی کوتوکا شهر اکرا منتظر دریافت آن هستید. به‌موقع انجام شدن کارها در سفر و طی مراحل ارسال بار بسیار مهم است. بر این اساس شما باید با قوانین گمرکی کشور غنا آشنا باشید. دفتر گمرک این فرودگاه GHANA REVENUE AUTHORITY نام دارد. نیازی به تهیه جزوه یا کتاب نیست. ما در همین سایت قوانین گمرکی کشور غنا را برایتان شرح داده‌ایم. لازم است بدانید قوانین بیان شده در گمرک های سرتاسر کشور غنا یکسان اجرا می‌شود.

قوانین گمرکی غنا در حمل هوایی به اکرا


حال که بار شما به فرودگاه بین‌المللی کوتوکا رسیده است، نوبت  ترخیص آن از گمرک  است. برخی قوانین، بسیار سختگیرانه اند و برخی نرمش بیشتری دارند. شرایط ورود گروه های کالایی مختلف، متفاوت است. برخی شامل پرداخت مالیاتند و برخی معاف. برای تحویل گرفتن برخی هم باید عوارض پرداخت کرد که البته هرکدام تبصره و ماده های گوناگونی نیز دارند که گاهی به نفع صاحبان بار است.
پیدا کردن این اطلاعات زمان بر است. پس به نفع شماست این اطلاعات را از ما بخواهید. ما بخشی از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به این کشور را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می دهیم. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری غنا برای مسافرین اکرا


در هنگام سفر به شهر اکرا در کشور غنا هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 100 سیگار برگ کوچک یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون
 • 250 سی سی ادوکلن و 60 سی سی عطر
 • لوازم شخصی موردنیاز مسافر
 • دارو برای مصرف شخصی

برای یادآوری مجدد بگوییم این معافیت‌ها فقط برای بار هوایی همراه مسافرین هستند و مرسوله حمل هوایی به اکرا از آن ها محروم است.
خب حالا عوارض گمرکی و مالیات چقدر است؟ این پرسش ها را ما به‌طور کامل در پادکست کشور غنا شرح داده‌ایم. همین‌طور تکلیف مواد غذایی مجاز برای ورود به کشور غنا در همین پادکست مشخص شده است.

کالاهای ممنوع گمرک غنا جهت ورود به شهر اکرا


در حال بستن بار سفر به اکرا هستید؟ باید بدانید بردن کدام کالاها به کشور غنا مسافر را دچار دردسر می‌کند. ما لیستی از اقلام ممنوعه برای ورود به غنا برایتان تهیه کرده ایم. از نظر قوانین گمرک کشور غنا ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • یخچال، فریزر و کولر گازی دست‌دوم
 • اسلحه و مهمات
 • داروهای غیرقانونی
 • مواد مخدر
 • سیگارهای خارجی که دارای علامت خطر نباشد
 • پسماند های سمی
 • خاک
 • محتوای مستهجن
 • چاقو های خطرناک

قوانین گمرک غنا جهت مهاجرین شهر اکرا


اگر قصد شما از سفر به اکرا مهاجرت است شرایط به چه شکل در می آید؟ موضوع نخستی که تغییر می کند حجم بار هوایی شماست. بار هوایی ای که بی‌شک بسیار بیشتر از بار مسافران می باشد و شما را در شمار مسافرانی قرار می دهد که اضافه بار دارند. جریمه اضافه بار مسافری هزینه سنگینی است که شما را برای بردن وسایلتان مردد می کند؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه تر تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران است. اگر باری که به کشور غنا می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه غنا تحویلتان می دهند.
اگر برای اقامت به کشور غنا سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • در صورتی که مجوز سکونت و کار دریافت کرده باشید، می‌توانید اقلام خود را معاف از پرداخت عوارض و مالیات گمرکی به این کشور وارد نمایید.
 • ارزشی که برای مرسوله خود در فرم PUBD مشخص می‌کنید، پایه محاسبات مخارج گمرکی خواهد بود، لذا سعی کنید عدد را تا جایی که باور پذیر باشد، کمتر اعلام کنید. چرا که تمامی مرسولات غیر دیپلماتیک مشمول پرداخت هزینه های دولتی می‌گردد.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و میزان هزینه های دولتی و همچنین مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت غنا مراجعه کنید.

با گوش دادن به پادکست ما در قسمت کشور غنا برنامه سفرتان را تنظیم کنید و به بارهایتان سامان دهید. همه چیز روشن است و پاسخ پرسش ها مشخص. از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان. حتی شما در خواهید یافت که وضعیت بردن سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل چگونه است. تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات در پادکست برایتان گفته‌ایم. فرم‌های مربوط به مراحل ترخیص در این صفحه در دسترس شماست. شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر و انجام دادن نکات تذکر داده شده در پادکست کارتان را به راحتی به سرانجامی مطلوب برسانید.

هزینه حمل هوایی به اکرا چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به اکرا به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا شش روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به اکرا می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی کوتوکا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور غنا ، گمرک Ghana Revenue Authority - Custom Laboratory ، واقع در فرودگاه بین‌المللی کوتوکا (Kotoka Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر اکرا فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Ghana Revenue Authority - Custom Laboratory

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی کوتوکا (Kotoka Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی کوتوکا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور غنا

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور غنا در شهر اکرا واقع در فرودگاه Kotoka Intl. Airport (Kotoka Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  غنا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور غنا جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور غنا از طریق GHANA REVENUE AUTHORITY نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور غنا را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به اکرا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار