قوانین گمرکی فرودگاه پورتلا در پروسه حمل هوایی به شهر لیسبون

حمل هوایی به لیسبون و ترخیص کالا از گمرک پرتغال


اگر شما هم قصد ارسال بار به شهر لیسبون در کشور پرتغال را دارید، حمل هوایی یا فریت بار بهترین گزینه برای شما است. در هر دوره زمانی سردمداران حوزه‌های مختلف به دنبال یافتن راه‌هایی جدید برای ارائه خدمات بهتر به مشتریانشان هستند که بهتر بودن در حوزه حمل‌ونقل بار بین‌المللی با فاکتورهای ایمنی، هزینه و سرعت تعریف می‌شود که حمل هوایی از این نظرات سرآمد روش‌های موجود حمل بار است. به‌محض تصمیم‌ گرفتن برای فریت بارتان، شما به فرایند حمل هوایی پیوسته‌اید. بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اید و در انتظار دریافت آن در فرودگاه پورتلا نشسته‌اید. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه را می‌دانید. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور پرتغال نرفته اید با ما همراه باشید. نام دفتر گمرک این فرودگاه CPLS - CENTRO DE PRODUÇÃO E LOGÍSTICA DO SUL است. البته که قانون گمرکی پرتغال در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بار هوایی شما در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اعمال خواهد شد.

حمل هوایی به لیسبون با توجه به قوانین گمرکی پرتغال


حالا بارتان به شهر لیسبون در کشور پرتغال رسیده و نوبت به اعمال قوانین گمرکی این کشور برای بار شما رسیده است. قانون‌هایی که ممکن است با کشورهای دیگر متفاوت باشد؛ یعنی میزان عوارض و مالیات‌ها متفاوت است. البته گاهی برخی کالاها در قانون گمرکی کشورها از عوارض و مالیات معاف‌اند. بی‌شک مسافرانی می‌توانند به سادگی مراحل ارسال بار را طی کنند که به این قوانین آگاه‌اند. خب کسب این اطلاعات کمی وقت‌گیر به نظر می‌رسد. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران اطلاعات جامعی در زمینه قوانین کشور پرتغال در رابطه با حمل هوایی به لیسبون در اختیار شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم های مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری پرتغال برای بار هوایی مسافرین لیسبون


حالا که تصمیم به سفر به لیسبون را گرفته‌اید خوب است بدانید در هنگام سفر به کشور پرتغال هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • این معافیت برای مسافرینی که از طریق هوایی به پرتغال سفر می‌کنند برای بار همراه تا ارزش 430 یورو،
 • برای مسافرین زمینی 300 یورو و
 • برای مسافرین زیر 15 سال صرف‌نظر از طریقه سفر به این کشور 150 یورو است.
 • برای محصولات دخانی همراه مسافر نیز معافیت مالیاتی در نظر گرفته می‌شود، درصورتی‌که حجم مواد همراه مسافر به این میزان باشد:
 • 200 نخ سیگار یا
 • 100 سیگار برگ کوچک یا
 • 50 سیگار برگ یا
 • 250 گرم توتون

در نظر داشته باشید که این موارد فقط مربوط به بار همراه مسافرین است و معافیت‌های ذکر شده برای بار هوایی ارسال شده منظور نمی‌گردند.
برای کسب اطلاعات کامل درباره میزان عوارض قابل پرداخت و همچنین آشنایی با مواد غذایی مجاز ازنظر گمرک کشور پرتغال، حتماً به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت پرتغال گوش دهید. در این پادکست کوشیده‌ایم همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری پرتغال را با شما در میان بگذاریم، پس شنیدن پادکست را از دست ندهید.

کالاهای ممنوع گمرک پرتغال جهت ورود به این کشور


نکته دیگری که در سفر و در حمل هوایی به لیسبون باید به آن توجه داشته باشید، اقلامی است که ورودشان به کشور پرتغال ممنوع شده است. خب پس دقت در زمان بستن چمدان‌ها بسیار مهم است. لازم است بدانید ورود چه اقلامی به کشور پرتغال مسافر را دچار مشکل می‌کند. برای آگاهی کامل خیلی بهتر است بازهم به پادکست ما مراجعه کنید و ریز و درشت همه ممنوعیت‌های حمل بار به کشور پرتغال را بشنوید؛ اما به صورت خلاصه از نظر قوانین گمرک کشور پرتغال ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر و داروهای غیرقانونی
 • محتوای مستهجن
 • اسلحه و مهمات
 • مواد منفجره
 • حیوانات درخطر انقراض
 • شمش طلا

قوانین حمل هوایی به لیسبون پرتغال درباره مهاجرین


اگر هدف شما از سفر به لیسبون مهاجرت است، پس بد نیست کمی در رابطه با قوانین مربوط به مهاجرین نیز اطلاعات کسب کنید. مهاجر کسی است که قصد اقامت بلندمدت در کشور پرتغال را دارد و بدیهی است که به وسایل بیشتری هم احتیاج خواهد داشت. پس ما با باری حجیم تر و سنگین‌تر نسبت به بار مسافر روبه‌روییم. از آنجایی که جریمه اضافه‌بار مسافری بسیار گزاف است، حمل بار به این شکل منطقی به نظر نمی‌رسد. راه‌حل اینجاست. با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و از طریق پروسه فریت بار یا حمل هوایی، با هزینه‌ای بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، در فرودگاه پورتلا شهر لیسبون کشور پرتغال به شما تحویل می‌دهیم. البته باری صحیح و سالم.
اگر به قصد اقامت به کشور پرتغال سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • برای واردات معاف از عوارض و مالیات باید حائز شرایط زیر باشید:
 • محل اقامت دائم شما به مدت 12 ماه پیاپی باید خارج از اتحادیه اروپا بوده باشد.
 • اقلامی که وارد می‌کنید حداقل به مدت 6 ماه تحت مالکیت و مورداستفاده شما یا اعضای خانواده اتان بوده‌اند.
 • بعد از واردات قصد دارید از این لوازم همان استفاده‌ای را بکنید که در کشور مبدأ می‌کردید.
 • معافیت از عوارض و مالیات تنها به اقلامی تعلق می‌گیرد که نهایتاً تا 12 ماه بعد از رسیدن شما به پرتغال، ترخیص شوند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت پرتغال مراجعه کنید.

اگر می‌توانید کمی وقت بگذارید، پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت پرتغال را گوش کنید تا به صورت کامل با قوانین گمرکی کشور پرتغال آشنا شوید. از سیر تا پیاز قوانین حمل هوایی به لیسبون؛ از قوانین بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از آشنایان، بردن جهیزیه زوج‌ها تا قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل را در این پادکست عنوان کرده‌ایم. به علاوه موارد دیگری که به نفعتان است از آن‌ها مطلع باشید. همچنین توصیه‌های ارزشمندی در محتوای ویدیویی فریت بار به پرتغال نیز وجود دارد. فرم‌های گمرکی ضروری برای ارسال و ترخیص هم درسایت ما در دسترس شماست. فرم‌ها را دانلود و از پیش آماده کنید تا در هیچ‌یک از مراحل ارسال بار معطل نشوید. آرزوی ما آسایش کامل شما در سفر است.

ارسال بار به لیسبون چند روز طول می‌کشد؟


بعد از اینکه بار خود را به فرودگاه مبدأ تحویل دهید، معمولاً بار شما پس از سه تا پنج روز به مقصد خواهد رسید.

حمل اضافه‌بار مسافری به لیسبون چگونه انجام می‌شود؟


اضافه‌بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان از طریق ساز و کار فریت بار ارسال می‌شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می‌شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

ارزان‌ترین روش ارسال خرده بار به لیسبون چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می‌شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان‌ترین و سریع‌ترین گزینه است.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه پورتلا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور پرتغال ، گمرک CPLS - Centro de Produção e Logística do Sul ، واقع در فرودگاه پورتلا (Lisbon Portela Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر لیسبون فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
CPLS - Centro de Produção e Logística do Sul

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه پورتلا (Lisbon Portela Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه پورتلا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور پرتغال

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور پرتغال در شهر لیسبون واقع در فرودگاه Lisbon Portela Airport (Lisbon Portela Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  پرتغال، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور پرتغال جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور پرتغال از طریق CPLS - Centro de Produção e Logística do Sul نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور پرتغال را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به لیسبون

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار