قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی مالام آمینو در پروسه حمل هوایی به شهر کانو

قانون‌های حمل هوایی به کانو و ترخیص کالا از گمرک نیجریه


اگر بنا باشد باری به شهر کانو در کشور نیجریه بفرستید، توصیه می‌کنیم خدمات حمل هوایی به کانو را انتخاب نمایید. اکثریت افرادی که حمل با هوایی آشنا هستند همین پاسخ را می دهند. این اشخاص آگاهی کامل دارند که با این شیوه، بارشان با بیشترین سرعت و امنیت و با مقرون به صرفه ترین هزینه به مقصد می رسد. با انتخاب گزینه فریت بار، شما در مسیر حمل هوایی قرارگرفته‌اید، اما این آغاز راهی است که قوانین خاص خودش را دارد و شما لازم است با قوانین گمرکی کشور نیجریه آشنا باشید تا دچار گرفت و گیرهای گمرکی نشوید. این اطلاعات را ما در اختیارتان می‌گذاریم. پس بامطالعه این قانون‌ها و اجرای آن، دیگر دغدغه‌ای نخواهید داشت. بارتان را به هرکدام از فرودگاه‌های کشور نیجریه که بفرستید این قوانین به شکل یکسان اعمال می‌شود. بدیهی است که تمام گمرک‌های یک کشور از قانونی واحد پیروی می‌کنند.

داستان حمل هوایی به کانو در گمرک کشور نیجریه


حالا منتظرید تا بارتان را در فرودگاه مالام آمینو شهر کانو نیجریه به شما تحویل دهند. دفتر گمرک این فرودگاه Nigeria Customs Service نام دارد. قوانین گمرکی باید درباره همه بارها اعمال شود. چه قوانینی؟ مقرراتی مثل محاسبه عوارض و مالیات ورود کالاهای مختلف. همین‌طور باید توجه کنید که شاید شما بتوانید از معافیت‌هایی که بسته به شرایط برای فرد وارد کننده اقلام در نظر گرفته شده است استفاده کنید. خب دستیابی به این اطلاعات شاید کمی دشوار است و ما در سایت سفیران این قوانین را برایتان خواهیم گفت. این اطلاعات را می‌توانید به‌صورت متن، ویدیویی و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران دریافت کنید. باید به فرم های لازم برای ترخیص کالا هم توجه کنید. این فرم‌ها نیز در سایت ما قرار داده‌شده تا شما پس از دانلود آن‌ها را پرکنید و هنگام ترخیص به گمرک مربوط تحویل دهید.

گمرک مسافری نیجریه و قوانین آن برای مسافرین کانو


در هنگام سفر به شهر کانو در کشور نیجریه هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 50 سیگار برگ یا 200 گرم توتون
 • 2.8 لیتر ادوکلن و عطر
 • لوازم شخصی
 • هدایا و لوازم نو تا ارزش 50.000 نایرا نیجریه تقریباً معادل 135 دلار امریکا

فقط به یاد داشته باشید که این معافیت ها فقط برای بار هوایی همراه مسافرین کانو است و مرسولات حمل هوایی به کانو را شامل نمی‌شود.
پادکست ما در قسمت کشور نیجریه به تمام پرسش‌هایتان درباره میزان عوارض گمرکی و همین‌طور مواد غذایی مجاز و غیرمجاز پاسخ می‌دهد... در این پادکست، شما قوانین گمرکی مسافری و مهاجرین را می‌شنوید. پس با شنیدن پادکست کشور نیجریه، همیشه یک‌قدم جلوتر سفر می‌کنید.

کالاهایی که گمرک نیجریه ورودشان به کانو را ممنوع می‌داند


با آگاهی از اینکه ورود برخی کالاها به کشور نیجریه ممنوع اعلام شده است در زمان بستن بار سفر به کانو، باید دقت مضاعفی به خرج دهید؛ چون بردن کالاهای ممنوع، شمارا واقعاً توی دردسر می‌اندازد. فقط کافی است مأموران گمرک نیجریه یکی از اقلام ممنوعه را در بارتان ببینید تا ساعت‌ها معطل شوید و احتمالاً جریمه سنگینی بپردازید. شروع خوبی نیست. پس یادتان باشد ازنظر قوانین گمرک کشور نیجریه ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه و مهمات
 • میوه و سبزی‌ها
 • تخم پرنده
 • آب‌معدنی و نوشابه
 • فلزات گران‌بها
 • اثاثیه نو؛ اگر در مرسوله لوازم‌خانگی شما اثاثیه نو وجود داشته باشد ممکن است با جریمه مواجه شوید، همچنین امکان دارد کل بار ارسالی شما ضبط گردد.

قوانین گمرک نیجریه درباره مهاجرین کانو


حتماً تصدیق می‌کنید که اگر هدف از سفر به شهر کانو در کشور نیجریه مهاجرت باشد، شکل سفر به کل تغییر می‌کند. اگر از دید حمل هوایی به مهاجرت به کانو نگاه کنیم، مهاجر کسی است که به دلیل ماهیت بلند مدت سفر خود به وسایل زیادی برای شروع زندگی جدید خود در مقصد نیاز دارد. پس ما با باری پرتعداد، حجیم و سنگین روبه‌رو می شویم. نکته مهم این است که اول شما راهی را پیدا کنید که از دادن هزینه سنگین جریمه اضافه‌بار مسافری راحت شوید. راه‌حل اینجاست. با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه‌ای بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، در فرودگاه کشور نیجریه به شما تحویل می‌دهیم. البته باری صحیح و سالم.
اگر به‌قصد اقامت به کشور نیجریه سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را به این کشور وارد نمایید، به قوانین زیر توجه کنید:

 • اگر به‌قصد اقامت به نیجریه سفر می‌کنید، می‌توانید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید،
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

اگر کمی وقت بگذارید و پادکست ما را بشنوید کاملاً با قوانین گمرکی کشور نیجریه آشنا خواهید شد. از سیر تا پیاز قوانین حمل بار هوایی؛ از قوانین بردن حیوان خانگی ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌ها تا قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل را در این پادکست عنوان کرده‌ایم. همین‌طور اطلاعات بسیار دیگری که شما حتماً باید از آن مطلع باشید. فرم‌های ضروری برای ارسال و ترخیص هم درسایت ما در دسترس شماست. فرم‌ها را دانلود و از پیش آماده کنید تا در هیچ‌یک از مراحل ارسال بار معطل نشوید. آرزوی ما آسایش کامل شما در سفر است.

هزینه حمل هوایی به کانو چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

حمل هوایی به کانو به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به کانو می‌توانم بسته‌بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی مالام آمینو

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور نیجریه ، گمرک Nigeria Customs Service ، واقع در فرودگاه بین‌المللی مالام آمینو (Mallam Aminu Kano Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر کانو فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Nigeria Customs Service

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی مالام آمینو (Mallam Aminu Kano Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی مالام آمینو ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور نیجریه

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور نیجریه در شهر کانو واقع در فرودگاه Mallam Aminu Kano Intl. Airport (Mallam Aminu Kano Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  نیجریه، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور نیجریه جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور نیجریه از طریق Nigeria Customs Service نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور نیجریه را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به کانو

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار