قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی مناس در پروسه حمل هوایی به شهر بیشکک

قوانین گمرکی کشور قرقیزستان درباره حمل هوایی به بیشکک


اگر شما هم قصد ارسال بار به شهر بیشکک در کشور قرقیزستان را دارید، حمل هوایی به بیشکک یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شماست. این روش حمل بار سریع‌ترین و ایمن ترین روش حمل بار بین‌المللی است که قیمت مقرون به صرفه ای دارد. فرآیند حمل هوایی به بیشکک شامل ورود و عبور بار شما از گمرک کشور ایران و عبور و ترخیص آن از گمرک کشور قرقیزستان می‌شود؛ پس آشنایی با قوانین گمرکی دو کشور به تسهیل فرآیند فریت بار شما کمک شایانی خواهد کرد. در این مجال، قصد داریم تا نکاتی درباره مقررات گمرکی قرقیزستان در اختیار شما قرار دهیم. لازم است در نظر داشته باشید که گمرکات مختلف در کشور قرقیزستان همگی تابع قوانین گمرک کشور قرقیزستان هستند؛ لذا قوانین ذکرشده در این مطلب در تمامی گمرکات کشور قرقیزستان صادق است.

حمل هوایی به بیشکک از منظر قوانین گمرکی قرقیزستان


حال نوبت آن رسیده تا راجع به قوانین گمرکی قرقیزستان در رابطه با بار هوایی شما که به فرودگاه بین‌المللی ماناس در شهر بیشکک رسیده است صحبت کنیم. قرقیزستان هم مثل هر کشور دیگر قوانین گمرکی خاص خود را دارد و میزان نرخ عوارض ورود و مالیات‌های مربوط به واردات در این قوانین تعریف شده است. همچنین برای شرایط خاص و اقلام خاص معافیت‌هایی نیز در نظر گرفته شده است که می تواند به کاهش هزینه‌های مهاجرین و مسافرین بیانجامد.
اگر بخواهید این اطلاعات را به دست بیاورید، باید مدت قابل توجهی را به جست‌وجو و ترجمه اختصاص دهید که این کار از عهده اکثر افراد خارج است. به همین دلیل در اینجا ما بخشی از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به این کشور را به‌صورت خلاصه در متن، به‌صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر، آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

قوانین گمرک مسافری قرقیزستان برای مسافرین بیشکک


در هنگام سفر به شهر بیشکک کشور قرقیزستان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. معافیت اقلام همراه مسافر به این اندازه است:

 • سیگار تا 200 نخ
 • لوازم شخصی تا وزن 50 کیلو و ارزش 10.000 یورو
 • لوازم همراه شما ازنظر حجم و ماهیت باید متناسب با لوازمی باشند که یک مسافر برای مصرف شخصی خود حمل می‌نماید.

خاطرتان باشد که این معافیت ها صرفا برای بار هوایی همراه مسافران است و مرسولات حمل هوایی به بیشکک را شامل نمی شود.
برای کسب اطلاعات کامل درباره میزان عوارض پرداختی و همچنین آشنایی با مواد غذایی مجاز ازنظر گمرک کشور قرقیزستان، حتماً به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت قرقیزستان گوش دهید. در این پادکست سعی کرده‌ایم همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری قرقیزستان را با شما در میان بگذاریم، پس به‌هیچ‌عنوان شنیدن پادکست را از دست ندهید.

اقلام ممنوعه گمرک قرقیزستان جهت ورود به بیشکک


تصور کنیم سفرتان به شهر بیشکک نزدیک است در حال بستن چمدان‌های سفر هستید. اکنون بهترین زمانی است که فکر کنید چه اقلامی را نباید در بار همراه خود قرار بدهید. می‌دانید که اگر موقع خروج از گیت بازرسی فرودگاه یکی از اقلام ممنوعه در چمدانتان باشد دچار مشکل می‌شوید. قطعاً هیچ‌کس دوست ندارد در سفر دچار مشکل شود. ولی این اقلام ممنوعه کدام ها هستند؟ ازنظر قوانین گمرک کشور قرقیزستان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • هر نوع اسلحه
 • محتوای مستهجن
 • مواد سمی و رادیواکتیو
 • میوه‌جات و سبزی‌ها

قوانین گمرک قرقیزستان جهت مهاجرین بیشکک


اگر قصد مهاجرت به شهر بیشکک قرقیزستان را دارید، شرایط برایتان متفاوت رقم می‌خورد. اول از همه اینکه احتمالاً به وسایل زیادی نیاز دارید. اگر بخواهید وسایل مورد نیاز خود را همراهتان به قرقیزستان ببرید، به احتمال قریب به یقین با معضلی به نام جریمه اضافه بار مسافری رو به رو می شوید. هزینه این جریمه سنگین است و می تواند معادلات مالی شما را به هم بزند. مسیر جایگزین استفاده از خدمت حمل هوایی به بیشکک است تا بتوانید وسایل مورد نیاز خود را با هزینه ای کمتر به قرقیزستان برسانید. کافی است با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید تا بارتان را از در منزل شما تحویل بگیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه مقصد تحویلتان دهند.
اگر به‌قصد اقامت به این کشور سفر می‌کنید می‌توانید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور ارسال کنید. قوانین مربوط به مرسولات لوازم شخصی و خانگی در کشور قرقیزستان به این صورت است:

 • مرسوله شما مشمول پرداخت عوارض و هزینه‌های گمرکی خواهد شد.
 • میزان عوارضی که از شما دریافت می‌گردد معادل 15 سنت (دلار امریکا) برای هر کیلوگرم است
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.


یادآوری می‌کنیم که در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت قرقیزستان، تمامی موارد مربوط به مسافرت و مهاجرت به این کشور را با جزییات کامل بیان کرده‌ایم. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به این کشور ببرید، یا برای یکی از بستگان خود در این کشور هدیه‌ای ارسال کنید یا اگر به دلیل ازدواج اخیر خود به این کشور سفر می‌کنید و قصد دارید جهیزیه خود را به آن کشور ببرید یا حتی اگر در حال سفر به این کشور هستید و دوست دارید بدانید که آیا می‌توانید برای آشنایانتان در قرقیزستان سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل ببرید یا خیر، تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات در پادکست برایتان گفته‌ایم. پس شنیدن این پادکست برای مسافران قرقیزستان ضروری است. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل دهید.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به بیشکک مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به بیشکک در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به بیشکک به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی مناس

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور قرقیزستان ، گمرک ، واقع در فرودگاه بین‌المللی مناس (Manas Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر بیشکک فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی مناس (Manas Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی مناس ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور قرقیزستان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور قرقیزستان در شهر بیشکک واقع در فرودگاه Manas Intl. Airport (Manas Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  قرقیزستان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور قرقیزستان جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور قرقیزستان از طریق نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور قرقیزستان را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به بیشکک

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای قرقیزستان

ویدئو های دیدنی فریت بار