قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی پنانگ در پروسه حمل هوایی به شهر بیان لپاس

قوانین گمرکی مالزی درباره حمل هوایی به بیان لپاس


توصیه همیشگی ما به متقاضیان ارسال بار به شهر بیان لپاس در مالزی استفاده از خدمات حمل هوایی یا همان فریت بار است. حال چرا روز به روز به تعداد افرادی که این روش را متناسب با شرایط خود می یابند اضافه می شود؟ اگر با یکی از مسافرانی که از فریت بار استفاده کرده، گفت‌وگو کنید به شما خواهد گفت که امنیت، مقرون‌به‌صرفه بودن و سرعت مهم‌ترین ویژگی‌های روش حمل هوایی است. وقتی شما در مسیر فرایند حمل هوایی وارد شوید؛ یعنی بارتان را در مبدأ تحویل داده‌اید و در مقصد یعنی در فرودگاه بین المللی پنانگ شهر بیان لپاس منتظر دریافت آن هستید معنی مقرون به صرفه بودن فریت بار را خوب درک خواهید. به‌موقع انجام شدن کارها در سفر و طی مراحل ارسال بار بسیار مهم است. برای انجام این مراحل شما باید با قوانین گمرکی کشور مالزی آشنا باشید. قبل از هر چیز بدانید که دفتر گمرک فرودگاه بین المللی پنانگ ROYAL MALAYSIAN CUSTOMS نام دارد. برای آشنایی با قوانین گمرکی مالزی نیازی به تهیه جزوه یا کتاب نیست. ما در همین سایت قوانین گمرکی کشور مالزی را برایتان شرح داده‌ایم. لازم است بدانید قوانین بیان شده در گمرک های سرتاسر کشور مالزی یکسان اجرا می‌شود.

قوانین حمل هوایی به شهر بیان لپاس در گمرک مالزی


در این بخش درباره قوانین گمرکی کشور مالزی در شهر بیان لپاس، فرودگاه بین المللی پنانگ صحبت می‌کنیم. تمامی کشورهای دنیا برای ورود اقلام مختلف به مرزهایشان قوانین ویژه‌ای دارند. دولت‌ها نیز هنگام ورود اقلام مختلف از فرد واردکننده عوارض ورود و انواع مالیات‌های مربوط به واردات را دریافت می‌کنند. البته این قوانین همواره دارای استثنا، تبصره و معافیت‌های گوناگون بسته به مورد هستند. کشور مالزی نیز از این قاعده مستثنا نیست و قوانین سفت‌وسخت گمرکی خود را دارد.
برای آشنایی با این قوانین شاید لازم باشد مدت زیادی را به جمع‌آوری این اطلاعات اختصاص دهید، اما ازآنجایی‌که انجام این پروسه برای اکثریت افراد تقریباً غیرممکن است، در اینجا ما بخشی از قوانین گمرکی مربوط به بار هوایی مسافرین و مهاجرین به شهر بیان لپاس در این کشور را به‌صورت خلاصه در متن، به ‌صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص بار هوایی جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر، آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

قوانین گمرک مسافری مالزی برای بار هوایی


در هنگام سفر به شهر بیان لپاس در کشور مالزی هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • محصولات دخانی همراه مسافر بیش از 225 گرم نباشند (معادل 200 نخ سیگار)
 • از هر نوع پوشیدنی بیش از 3 و کفش بیش از 1 جفت همراه مسافر نباشد.
 • لوازم برقی، یا شارژی برای نظافت شخصی (ریش تراش) از هر قلم بیش از 1 عدد همراه مسافر نباشد.
 • مواد غذایی همراه مسافر ارزش بیش از 150 رینگیت (تقریباً 36 دلار امریکا) نداشته باشد.
 • ارزش دیگر اقلام همراه مسافر بیش از 500 رینگیت (تقریباً 120 دلار امریکا) نباشد.

فراموش نکنید که موارد ذکر شده فقط مربوط به بار همراه مسافران بیان لپاس هستند و بار هوایی که به بیان لپاس ارسال می کنید، مشمول چنین معافیت هایی نمی شود.
خب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور مالزی دریافت کنید. همین طور شما با شنیدن این پادکست در می یابید که کدام مواد غذایی را می توانید با خودتان به مالزی ببرید و کدام ها را نمی توانید.

ورود کدام کالاها به صورت حمل هوایی به گمرک مالزی ممنوع است


اگر مسافر بیان لپاس مالزی هستید، دست نگه‌دارید. باید بدانید بردن چه کالاهایی برایتان دردسر ساز خواهد شد. دردسری که ممکن است ساعت‌ها به معطلی شما بیانجامد و جریمه‌های سنگینی در پی داشته باشد. بی‌شک کسی دنبال دردسر نیست. پس یادتان باشد این کالاها در گمرک کشور مالزی ممنوع هستند؛ از نظر قوانین گمرک کشور مالزی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر و داروهای خطرناک
 • کالاهای تولید شده در اسرائیل
 • محتوای مستهجن و به دور از نزاکت
 • پول تقلبی
 • خنجر و چاقوی ضامن دار
 • گوشت و مرغ
 • مجازات حمل مواد مخدر و داروهای خطرناک اعدام است.

قوانین گمرکی مهاجرین به شهر بیان لپاس مالزی


اگر به ماندن طولانی‌مدت در شهر بیان لپاس کشور مالزی می‌اندیشید احتمالاً به این معنی است که قصد مهاجرت به این شهر را دارید؛ اما بردن این‌همه وسایل یک مهاجر به کشوری دیگر به عنوان اضافه بار کار آسانی نیست. پرداخت هزینه گزاف اضافه‌بار در توان هرکسی نخواهد بود. اینجاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان فریت بار یا همان حمل هوایی بار است. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه بین المللی پنانگ در کشور مالزی به شما تحویل خواهیم داد.
اگر برای اقامت به کشور مالزی سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • در شرایط زیر ورود این لوازم معاف از پرداخت عوارض است:
 • شما باید مالک لوازمی باشید که به این کشور وارد می‌کنید.
 • قبل از سفر حداقل به مدت 6 ماه از وسایل استفاده کرده باشید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت مالزی مراجعه کنید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت مالزی را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور مالزی در رابطه با ارسال بار هوایی آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به مالزی ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به مالزی را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت فرآیند حمل هوایی و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون شما نیز با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به شهر بیان لپاس در مالزی چیست؟


از آنجایی که حمل بار زمینی با کامیون و تریلی انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کامیون یا تریلی برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

برای سالم رسیدن بار هوایی به بیان لپاس بسته بندی باید به چه صورت باشد؟


توصیه ما به شما استفاده از لوازم استاندارد حمل هوایی مثل کارتن های ده لایه است. در صورت صلاحدید می توانید پروسه بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه شرکت فریت بار و کارگو سفیران بسپارید.

رسیدن بار به مقصد در روش حمل هوایی چقدر طول می کشد؟


حمل هوایی یا فریت بار به بیان لپاس  به طور معمول به سه تا پنج روز زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی پنانگ

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور مالزی ، گمرک Royal Malaysian Customs Department ، واقع در فرودگاه بین‌المللی پنانگ (Penang Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر جورج تاون فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Royal Malaysian Customs Department

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی پنانگ (Penang Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی پنانگ ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور مالزی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور مالزی در شهر بیان لپاس واقع در فرودگاه Penang Intl. Airport (Penang Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  مالزی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور مالزی جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور مالزی از طریق Royal Malaysian Customs نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور مالزی را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به بیان لپاس

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار