قوانین گمرکی فرودگاه پودگوریتسا در پروسه حمل هوایی به شهر پودگوریتسا

مراحل حمل هوایی به پودگوریتسا و ترخیص کالا از گمرک مونته نگرو


اگر شما هم در دسته افرادی قرار دارید که قصد ارسال بار به کشور مونته نگرو را دارند، تردید نداشته باشید که انتخاب خدمات حمل هوایی به پودگوریتسا بهترین گزینه پیش رویتان است. حمل هوایی به پودگوریتسا سریع‌ترین، امن‌ترین و مقرون به صرفه ترین روش ارسال بار به کشور مونته نگرو است. فرایند امن حمل هوایی شما را مجاب می‌کند تا بارتان را در مبدأ تحویل دهید و در مقصد در فرودگاه پودگوریتسا شهر پودگوریتسا با خیالی آسوده منتظر دریافتش بمانید. دفتر گمرک این فرودگاه Customs Office نام دارد. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در گمرک مونته نگرو را می دانید. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور مونته نگرو نرفته‌اید با ما همراه باشید. باید بدانید قانون گمرکی مونته نگرو در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بارتان در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اجرا خواهد شد.

قوانین مهم گمرک مونته نگرو در حمل هوایی به پودگوریتسا


وقتی بارتان به فرودگاه پودگوریتسا در شهر پودگوریتسا کشور مونته نگرو رسید، مهم‌ترین موضوع اطلاع از تعرفه‌های گمرکی مصوب در قوانین مهم گمرک مونته نگرو است. اینکه بدانید عوارض و مالیات گروه‌های مختلف کالایی در کشور مونته نگرو چگونه محاسبه می شوند. خب در این میان معافیت‌هایی هم در نظر گرفته شده که کاملاً به نفع شماست. می بینید که اطلاعات در این زمینه ارزشمند است؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات را در شکل های گوناگون ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری مونته نگرو برای مسافرین پودگوریتسا


در زمان سفر به شهر پودگوریتسا در کشور مونته‌نگرو هر مسافر می‌تواند اقلام زیر را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید:

 • 200 نخ سیگار یا 100 سیگار برگ کوچک یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون (امکان واردات درصدی این اقلام نیز وجود دارد، برای مثال می‌توانید 100 سیگار و 125 گرم توتون همراه خود داشته باشید.)
 • دارو برای مصرف شخصی
 • دیگر اقلام همراه مسافر تا ارزش 430 یورو

اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیر مجاز از نظر گمرک کشور مونته نگرو کار آسانی نیست که در سایت سفیران در اختیار شماست. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور مونته نگرو همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس قبل از هر اقدامی پادکست ما را بشنوید.
به خاطر داشته باشید که این معافیت‌ها فقط و فقط برای بار هوایی همراه مسافرین شهر پودگوریتسا است و برای مرسولات حمل هوایی کاربرد ندارد.

ورود کدام کالاها به گمرک مونته نگرو ممنوع است


اگر سفر شما به شهر پودگوریتسا قطعی شده و باید چمدان‌های سفر به مونته نگرو را ببندید، به لیست اقلام ممنوعه این کشور توجه کنید. همراه داشتن یکی از کالاهای مشخص شده در لیست زیر، یا قرار داشتن آن ها در مرسوله حمل هوایی به پودگوریتسا، برای شما مشکل قانونی ایجاد خواهد نمود. برای بررسی بارتان باید بدانید ورود اقلام زیر به کشور مونته‌نگرو ممنوع است:

 • اسلحه و مهمات
 • وسایل نقلیه تجاری
 • مواد مخدر
 • داروهای غیر قانونی
 • مواد منفجره
 • حیوانات محافظت شده و در خطر انقراض و محصولات مربوط به آن ها

قوانین گمرکی مهاجرت به پودگوریتسا در کشور مونته نگرو


مهاجرت به شهر پودگوریتسا در کشور مونته نگرو اما قواعدی دیگر دارد. بار هوایی زیاد و حجیم از ویژگی‌های مشترک مهاجران است؛ اما بردن این همه وسایل یک مهاجر به کشوری دیگر به عنوان بار همراه کار ساده ای نیست. جریمه اضافه بار مسافری سنگین است و پرداخت آن از عهده خیلی ها خارج است. این جاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان این جاست. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه بار مسافری، بی هیچ دغدغه ای در سلامت کامل در فرودگاه پودگوریتسا کشور مونته نگرو به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور مونته نگرو سفر می کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست دوم خود را به این کشور وارد نمایید قوانین زیر را در نظر داشته باشید:

 • ورود مرسوله لوازم شخصی و خانگی مشمول پرداخت عوارض گمرکی است.
 • زمان مجاز ارسال این مرسوله در بازه 1 ماه قبل از ورود شما به کشور مونته نگرو حداکثر 4 ماه بعد از ورود شما به این کشور است.
 • فرستنده اقلام و تمامی اعضای خانواده‌اش که می خواهند با وی در مونته نگرو زندگی کنند، قبل از شروع فرآیند ترخیص گمرکی باید وارد مونته نگرو شده باشند.
 • و ...

برای آگاهی از مدارک مورد نیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت مونته نگرو مراجعه کنید.

پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت مونته نگرو شما را از ریز تا درشت قانون ها آگاه می‌کند. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به مونته نگرو ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج های جوان چیست و سوغاتی هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به مونته نگرو را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می کنم اکنون نیز شما با ما هم نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

حمل هوایی به پودگوریتسا به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

ارزان‌ترین روش ارسال خرده بار به پودگوریتسا چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان‌ترین و سریع‌ترین گزینه است.

حمل اضافه بار مسافری به پودگوریتسا چگونه انجام می شود؟


اضافه بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه پودگوریتسا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور مونته نگرو ، گمرک Carinarnica Podgorica ، واقع در فرودگاه پودگوریتسا (Podgorica Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر پودگوریتسا فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Carinarnica Podgorica

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه پودگوریتسا (Podgorica Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه پودگوریتسا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور مونته نگرو

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور مونته نگرو در شهر پودگوریتسا واقع در فرودگاه Podgorica Airport (Podgorica Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  مونته نگرو، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به پودگوریتسا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار