قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی ملکه علیا در پروسه حمل هوایی به شهر امان

حمل هوایی به امان در گمرک اردن


قصد ارسال بار هوایی به شهر امان در کشور اردن را دارید؟ در این مقاله با ما همراه باشید. حتما به این فکر کرده اید که بهترین، امن ترین و سریع ترین راه برای حمل بار تان حمل هوایی است؛ چراکه تمام انتظارهای شما را برآورده می‌کند؛ از ایمنی گرفته تا مقرون‌به‌صرفه بودن و سرعت انتقال بار. اگر تصمیم به ورود به فرآیند حمل هوایی را دارید. حالا در فرودگاه بین المللی ملکه علیا در شهر امان کشور اردن منتظر رسیدن بار هوایی خود باشید. فقط به یاد داشته باشید گمرک کشور اردن هم قوانینی دارد که بی‌شک در مورد بار شما هم اعمال خواهد شد. دفتر گمرک فرودگاه بین المللی ملکه علیا، Jordan Customs نام دارد. قوانین گمرک اردن را باید بدانید. البته قانون در همه استان های کشور اردن یکسان است. برخی قانون ها را پیش از سفر و برخی را هنگام تحویل بار باید اعمال کنید.

گمرک کشور اردن و قوانینش در رابطه با حمل هوایی به امان


اگر در حد مورد نیازتان با قوانین گمرکی کشور اردن آشنا باشید، خدمت بزرگی به آسان تر انجام شدن پروسه حمل هوایی خود کرده اید. دانستن میزان عوارض گمرکی و مالیات بر واردات و نکات مهم، شما را از بخش مهمی از گرفتاری های گمرکی نجات خواهد داد. ما سعی نموده‌ایم دسترسی به این اطلاعات را تا حد امکان برایتان آسان کنیم. همه قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور اردن را به صورت خلاصه در قالب متن، ویدیو و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان نهاده ایم. شما در این مسیر به فرم‌هایی نیاز خواهید داشت تا ترخیص کالاها آسان باشد. این فرم ها نیز در سایت ما برایتان مهیاست.

قوانین گمرک مسافری اردن


در هنگام سفر به شهر امان کشور اردن هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم شخصی همراه شما معاف از عوارض هستند.
 • محصولات دخانی همراه شما نیز تا 200 نخ سیگار معاف از عوارض است، در صورتی که:
 • ارزش سیگار همراه شما بیش از 20 دینار اردن (تقریباً 28 دلار) نباشد. یا اگر قصد حمل سیگار برگ دارید، ارزش سیگار برگ همراه شما نباید بیش از 70 دینار اردن (تقریباً 100 دلار) باشد.
 • دیگر اقلام همراه شما (لوازم نو و هدایا) نیز تا ارزش 200 دینار اردن (تقریباً 290 دلار) معاف از عوارض هستند.

بهتر است دوباره تذکر بدهیم که معافیت های گفته شده در این بخش فقط مختص بار همراه مسافر است و برای بار ارسالی به امان منظور نمی گردد. در پادکست ما میزان عوارض گمرکی و مالیات‌ها مشخص شده و شما می‌توانید از میزان آن مطلع شوید. همین‌طور خواهید دانست چه مواد غذایی از نظر گمرک اردن مجاز است. هر آنچه که مهاجران و مسافران باید درباره حمل بار بدانند را ما در این پادکست گنجانده ایم. پس مسافران کشور اردن شنیدن این پادکست را از دست ندهند.

ورود کدام کالاها از طریق حمل هوایی به امان در گمرک اردن ممنوع است


با مطالعه قوانین گمرکی کشور اردن در‌می‌یابید که حمل برخی کالاها مجاز نیست؛ وجود یکی از این اقلام در بار همراه یا ارسالی شما دردسرهای زیادی را در پی دارد. پس اگر نمی خواهید با تأخیر طولانی، جریمه و یا شاید پیگرد قانونی مواجه شوید، دقت کافی را به کار بگیرید تا این اقلام را در بار همراه یا ارسالی خود قرار ندهید. از نظر قوانین گمرک کشور اردن ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • مواد سمی
 • اسلحه و مهمات
 • محتوای مستهجن و غیر اخلاقی

قوانین مهاجرت به شهر امان در گمرک اردن


اگر قصد مهاجرت دارید و به ماندن در کشور اردن برای مدتی طولانی تر از یک سفر سیاحتی فکر می‌کنید بی‌شک حجم بار مورد نیازتان نیز خیلی بیشتر خواهد بود. فکر این‌همه بار یا به عبارتی اضافه‌بار و هزینه های آن کمی اوقاتتان را تلخ می‌کند؛ اما جای نگرانی نیست. کاهش هزینه‌هایتان با ما. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور اردن به شما تحویل می دهیم.
در زمان سفر به اردن به قصد اقامت می‌توانید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید. البته برای ورود لوازم خود باید عوارض و مالیات پرداخت کنید. برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ارسال لوازم شخصی و خانگی به این کشور و همچنین میزان عوارض دریافتی توسط گمرک به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت اردن مراجعه کنید.

انگیزه ما از تهیه پادکست، آشنا کردن شما با ریز و درشت قوانین گمرکی کشور اردن است. شاید به بردن حیوان خانگی فکر کرده اید یا در حال ارسال هدیه برای دوستتان هستید. یا تازه عروس و دامادید و تکلیف بردن جهیزیه هایتان معلوم نیست. شاید هم به رسم همه ایرانی ها دارید سوغاتی های منحصر به فرد ایرانی مثل لواشک و آجیل را برای بردن به اردن بسته‌بندی می‌کنید. شاید خبر نداشته باشید که اصلا این کالاها را می‌توانید با خودتان حمل کنید یا خیر. یا اگر می‌توانید چقدر و به چه شکل. ما به همه این موارد در پادکستمان اشاره کرده ایم. امکان دسترسی به فرم‌های مخصوص گمرک کشور اردن نیز در سایت ما وجود دارد. پس با خیال راحت به پادکست ما گوش کنید و با آمادگی کامل از سفر یا مهاجرت لذت ببرید.

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به امان چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

حمل هوایی به امان در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

هزینه حمل هوایی به امان چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی ملکه علیا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور اردن ، گمرک مركز جمرك عمون ، واقع در فرودگاه بین‌المللی ملکه علیا (Queen Alia Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر امان فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
مركز جمرك عمون

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی ملکه علیا (Queen Alia Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی ملکه علیا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور اردن

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور اردن در شهر امان واقع در فرودگاه Queen Alia Intl. Airport (Queen Alia Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  اردن، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به امان

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای اردن

ویدئو های دیدنی فریت بار