قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی ریگا در پروسه حمل هوایی به شهر ریگا

مراحل حمل هوایی به شهر ریگا در گمرک لتونی


حمل هوایی یا فریت بار همان چیزی است که هر شخصی که قصد ارسال بار به شهر ریگا در کشور لتونی را دارد به آن نیازمند است. در هر دوره متولیان بخش های مختلف در پی به وجود آوردن مسیرهایی هستند که راحت تر از راه‌های موجود به مشتریانشان خدماتی مقرون به صرفه تر، ایمن‌تر و سریع‌تر ارائه نمایند. در رشته حمل بار هم با اندکی جست‌وجو به سخن آغازین ما پی می‌برید. حمل هوایی از نظرات ذکر شده بهترین راه برای شماست. به‌محض تصمیم‌گیری برای حمل هوایی بارتان، شما به فرایند فریت بار هوایی پیوسته‌اید. بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اید و در انتظار دریافت آن در فرودگاه بین المللی ریگا در شهر ریگا کشور لتونی نشسته‌اید. دفتر گمرک این فرودگاه RIGA SRS OFFICE نام دارد. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه را می‌دانید. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور لتونی نرفته‌اید با ما همراه باشید. البته قانون گمرکی لتونی در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بارتان در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور در هریک از ایالت‌های آن فرود آید، همین قوانین برای بار هوایی شما اعمال خواهد شد.

قوانین مهم گمرک لتونی برای حمل هوایی به ریگا


حالا که بارتان به فرودگاه مقصد رسیده است، نوبت به انجام تشریفات گمرکی مربوط به آن می رسد. اینکه شما بدانید عوارض و مالیات هر کالا در کشور لتونی چگونه محاسبه می‌شود. خب در این میان برای دسته ای از کالاها با توجه به شرایط شخص معافیت‌هایی هم وجود دارد که با اطلاع از آن می‌توانید در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید. پس مشخص است که دارا بودن اطلاعات در این زمینه ارزش بسیار زیادی دارد؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات را در شکل‌های گوناگون به صورت متنی، ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری لتونی برای بار هوایی مسافران ریگا


در هنگام سفر به شهر ریگا در کشور لتونی هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 100 سیگار برگ کوچک یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون (امکان واردات درصدی این اقلام نیز وجود دارد، برای مثال می‌توانید 100 سیگار و 25 سیگار برگ همراه خود داشته باشید.)
 • دارو برای مصرف شخصی
 • دیگر اقلام همراه مسافر تا ارزش 430 یورو

این معافیت ها فقط برای بار همراه مسافر هستند و برای مرسولات باری منظور نمی شوند. اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور لتونی کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور لتونی همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.

ورود کدام کالاها به صورت بار هوایی به گمرک لتونی ممنوع است


پای قانون گمرکی که وسط باشد یعنی بارهای شما به شکل دقیق کنترل می‌شود و اینکه قانون گمرکی لتونی اجازه ورود کدام کالاها را صادر کرده و از ورود کدامشان جلوگیری می‌کند. اگر شما از این موضوع بی‌خبر باشید و کالایی غیرمجاز حمل کنید به دردسر زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک کشور لتونی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه و مهمات
 • محتوای مستهجن
 • مواد مخدر
 • داروهای غیرقانونی
 • مواد منفجره
 • حیوانات محافظت‌شده و درخطر انقراض و محصولات مربوط به آن‌ها بدون همراه داشتن مجوز CITES
 • مواد غذایی با منشأ حیوانی

قوانین گمرکی حمل هوایی به ریگا برای مهاجرین کشور لتونی


اگر به ماندن طولانی‌مدت در شهر ریگا کشور لتونی می‌اندیشید احتمالاً به این معنی است که قصد مهاجرت به این کشور را دارید؛ مهاجر به دلیل طولانی بود مدت سفرش به وسایل بیشتری نیاز خواهد داشت؛ اما بردن این‌همه وسایل یک مهاجر به کشوری دیگر کار آسانی نیست. پرداخت هزینه جریمه اضافه‌بار نیز در توان هرکسی نخواهد بود. اینجاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان اینجاست. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور لتونی به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور لتونی سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:
برای ورود معاف از عوارض این لوازم باید حائز شرایط زیر باشید:

 • اقلام قبل از ورود به این کشور حداقل به مدت ۶ ماه تحت مالکیت و مورداستفاده شما بوده باشند.
 • اقلام را برای مصرف شخصی خود و اعضای خانواده‌تان به این کشور وارد نمایید.
 • قصد داشته باشید تا از اقلامی که وارد می‌کنید همان استفاده را بکنید که در کشور مبدأ می‌کردید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت لتونی مراجعه کنید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت لتونی را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور لتونی آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به لتونی ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به لتونی را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون نیز شما با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به ریگا چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

حمل هوایی به ریگا در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدا دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

برای حمل هوایی به ریگا می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی ریگا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور لاتویا - لتونی ، گمرک Riga SRS Office ، واقع در فرودگاه بین‌المللی ریگا (Riga Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر ریگا فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Riga SRS Office

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی ریگا (Riga Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی ریگا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور لاتویا - لتونی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور لاتویا - لتونی در شهر ریگا واقع در فرودگاه Riga Intl. Airport (Riga Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  لتونی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور لاتویا - لتونی جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور لاتویا - لتونی از طریق Riga SRS Office نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور لاتویا - لتونی را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به ریگا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند. فرودگاه ها ی کشور ما ، علی الخصوص فرودگاه امام خمینی ، به عنوان دروازه اصلی حمل ونقل هوایی کشور، با لطف پروردگار و تلاش ، کوشش و مدیریت نیروهای انتظامی، نظامی، قضایی، امنیت و حراستی، و با همکاری پرسنل نهاد ها و موسسات ، مشغول در این فرودگاه ، همواره بستر آرامش و تحرک بی وقفه و امن مسافر و کالا ، در این مکان استراتژیک بوده و هست.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار