قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی سیشل در پروسه حمل هوایی به شهر ماهه

گمرک سیشل درباره حمل هوایی به ماهه چه قوانینی دارد


حمل هوایی به ماهه در سال های اخیر محبوب ترین روش حمل بار به کشور سیشل بوده است. دلیل این محبوبیت دارا بودن ویژگی‌هایی مثل، سرعت بالا، امنیت استاندارد و قیمت مقرون به صرفه این خدمات است. با تصمیم گیری برای فریت کردن بارتان شما به فرایند حمل هوایی واردشده‌اید. در این فرایند شما بارتان را در گمرک مبدأ تحویل می‌دهید و در انتظار ترخیص آن از دفتر گمرک فرودگاه بین المللی سیشل در شهر ماهه کشور سیشل خواهید بود. دفتر گمرک این فرودگاه SEYCHELLES REVENUE COMMISSION نام دارد. اگر با قوانین گمرکی کشور سیشل آشنا باشید بارتان به‌آسانی به دستتان خواهد رسید. پس برای دانستن این قوانین با ما همراه باشید. بد نیست بدانید همه گمرک‌های کشور سیشل از قوانین یکسانی پیروی می‌کنند؛ پس فرقی نمی‌کند بارتان در کدام شهر، کدام فرودگاه و کدام گمرک کشور سیشل پذیرش‌شده است.

قوانین مهم گمرک سیشل در حمل هوایی به ماهه


حالا بارتان به فرودگاه‌ بین المللی سیشل در شهر ماهه کشور سیشل رسیده است. از حالا مرسوله بار هوایی شما تابع همه قوانین گمرکی کشور سیشل است. در زمان انجام تشریفات گمرکی میزان عوارض و مالیات مربوط به ورود بار هوایی شما به کشور سیشل محاسبه می شود. همچنین ممکن است مشمول معافیت‌های موجود در قوانین گمرکی این کشور بشوید. پس بهتر است قبل از این مرحله اطلاعات خود را در مورد قوانین گمرکی سیشل افزایش دهید.
تا همین جا اهمیت و ارزشمندی این اطلاعات مشخص شد، اما این اطلاعات را چگونه بیابیم؟ ما در این مجال، بخشی از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور سیشل را به‌صورت خلاصه در متن، به‌صورت ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان گذاشته ایم. برای آسان شدن کارتان نیز فرم‌های مربوط به ترخیص کالا در این سایت قابل دانلود است. لازم است پیش از سفر، آن‌ها را کامل کنید و برای ترخیص کالا به گمرک تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری سیشل برای مسافر ماهه


در هنگام سفر به شهر ماهه در کشور سیشل هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این صورت است:

 • 200 نخ سیگار یا 250 گرم توتون
 • 200 میلی‌لیتر عطر و ادوکلن
 • دیگر اقلام تا ارزش 5.000 روپیه سیشل (تقریباً معادل 300 دلار امریکا)
 • هدایا و سوغات همراه شما تا ارزش 2.000 روپیه سیشل (معادل 13 دلار امریکا)

 اگر می‌خواهید از میزان عوارض گمرکی با خبر شوید و پاسخ پرسش هایتان درباره مواد غذایی مجاز در گمرک سیشل را بگیرید، حتماً پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور سیشل را بشنوید. در این پادکست، همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری سیشل را برایتان شرح داده‌ایم. پس شنیدن پادکست کشور سیشل را حتماً در برنامه پیش از سفر قرار دهید.
به یاد داشته باشید که معافیت های این بخش فقط برای بار همراه مسافرین هستند.

ورود کدام کالاها به شهر ماهه در گمرک سیشل ممنوع است


اگر برای سفر به شهر ماهه در کشور سیشل مصمم هستید، دست نگه دارید. باید بدانید بردن چه کالاهایی برایتان دردسر ساز خواهد شد. دردسری که ممکن است ساعت‌ها به معطلی شما بیانجامد و جریمه‌های سنگینی در پی داشته باشد. بی‌شک کسی دنبال دردسر نیست. پس یادتان باشد این کالاها در گمرک کشور سیشل ممنوع هستند:

 • داروهای خطرناک
 • اسلحه و مهمات
 • چاقو و سلاح‌های کشنده
 • گیاه و محصولات گیاهی
 • مواد شیمیایی
 • محتوای مستهجن
 • مواد رادیواکتیو
 •  داروی بدون نسخه

قوانین گمرکی مهاجرت به ماهه در کشور سیشل


اگر هدفتان از سفر پیش رو به شهر ماهه، مهاجرت کردن به کشور سیشل است شرایط کمی تفاوت می کند. احتمالاً به دلیل طولانی بودن سفرتان به وسایل زیادی نیاز دارید و اگر بخواهید این وسایل را همراه خود به این کشور ببرید مجبور به پرداخت جریمه سنگین اضافه‌بار مسافری می شوید. اگر با این موقعیت رو به رو هستید راه بهتری را جایگزین پرداخت جریمه مربوط به اضافه‌بار کنید. فریت بار به سیشل راه بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه‌ای است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور سیشل به شما تحویل می‌دهیم.
اگر به قصد اقامت به سیشل سفر می‌کنید، احتمالاً نیاز دارید تا برای شروع زندگی خود در کشوری جدید مبلغ قابل توجهی پول همراه خود داشته باشید. معمولاً در تمامی کشورهای جهان برای مقابله با پول‌شویی، قوانینی در رابطه با میزان مجاز حمل پول نقد وجود دارد. در هنگام سفر به کشور سیشل اگر پول نقد همراه شما بیش از 10.000 دلار آمریکا یا میزان معادل آن به هر ارز دیگری باشد، باید این موضوع را به گمرک اظهار نمایید. البته حمل پول بیشتر از مقدار ذکرشده غیرقانونی نیست و ممانعتی برای ورودش به کشور سیشل وجود ندارد. افسر گمرک ممکن است سؤالاتی در رابطه با پول همراهتان از شما بپرسد و میزان پول همراهتان را در اسناد گمرکی ثبت نماید.
در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت سیشل، قوانین گمرکی به‌صورت کامل و شفاف بیان شده است. بردن حیوان خانگی ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج کرده‌اند، قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، موضوعاتی است که ما آن‌ها را با جزئیات در پادکست برایتان گفته‌ایم. بی‌شک شما در ارسال بارهایتان به فرم‌هایی نیز نیاز دارید که مهیا کردن آن شاید برایتان سخت باشد. ما فرم‌های مربوط به انجام ترخیص را برای سهولت و دسترسی آسان، در این صفحه قرار داده‌ایم. پس همه چیز برای یک سفر آسان و البته ارسال بار آسان‌تر به کشور سیشل مهیاست. بی‌شک پیش از بستن چمدان‌ها لازم است پادکست ما را در این صفحه بشنوید.

هزینه حمل هوایی به ماهه چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به ماهه به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به ماهه می‌توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.


اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی سیشل

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور سیشل ، گمرک Seychelles Revenue Commission ، واقع در فرودگاه بین‌المللی سیشل (Seychelles Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر ماهه فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Seychelles Revenue Commission

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی سیشل (Seychelles Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی سیشل ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور سیشل

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور سیشل در شهر ماهه واقع در فرودگاه Seychelles Intl. Airport (Seychelles Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به ماهه

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند. فرودگاه ها ی کشور ما ، علی الخصوص فرودگاه امام خمینی ، به عنوان دروازه اصلی حمل ونقل هوایی کشور، با لطف پروردگار و تلاش ، کوشش و مدیریت نیروهای انتظامی، نظامی، قضایی، امنیت و حراستی، و با همکاری پرسنل نهاد ها و موسسات ، مشغول در این فرودگاه ، همواره بستر آرامش و تحرک بی وقفه و امن مسافر و کالا ، در این مکان استراتژیک بوده و هست.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار