قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی چیمکند در پروسه حمل هوایی به شهر چیمکند

کشور قزاقستان درباره حمل هوایی به چیمکند چه قوانینی دارد


حمل هوایی به چیمکند، می‌تواند در ارسال بار به کشور قزاقستان، به کار آید. سرعت بالا، امنیت عالی و قیمت منصفانه مهم‌ترین ویژگی‌های حمل هوایی است که عامل محبوبیت روزافزون آن است. در این فرایند شما بارتان را در گمرک مبدأ تحویل می‌دهید و در انتظار ترخیص آن از گمرک کشور قزاقستان خواهید بود؛ اگر با قوانین گمرکی کشور قزاقستان آشنا باشید بارتان به‌آسانی به دستتان خواهد رسید. پس برای دانستن این قوانین با ما باشید. بد نیست بدانید همه گمرک‌های کشور قزاقستان قوانین یکسانی را طرح‌ریزی کرده‌اند؛ پس فرقی نمی‌کند بارتان در کدام شهر، کدام فرودگاه و کدام گمرک کشور قزاقستان پذیرش شده است.

قوانین مهم گمرک قزاقستان در حمل هوایی به چیمکند


حالا بار هوایی شما به فرودگاه چیمکند در شهر چیمکند کشور قزاقستان رسیده است. وقت آن فرا رسیده تا تشریفات گمرکی بار هوایی خود را شروع کنید و مرسوله را از دفتر گمرک فرودگاه که CUSTOMS OFFICE نام دارد ترخیص کنید. اگر از قبل با نرخ عوارض ورود و مالیات‌هایی که برای ورود کالاهای مختلف دریافت می‌شود آشنا باشید، کمک بزرگی به خود کرده‌اید. همچنین معافیت‌هایی نیز برای شرایط خاص و اقلام خاص در نظر گرفته شده است که ممکن است شامل حال شما نیز بشود.
تا اینجا اهمیت داشتن این اطلاعات مشخص شد، اما با سختی دسترسی به آن‌ها چه کنیم؟ ما در این مجال، بخشی از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور قزاقستان را به‌صورت خلاصه در متن، به‌صورت ویدیویی و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان گذاشته‌ایم. برای آسان شدن کارتان نیز فرم‌های مربوط به ترخیص کالا در این سایت قابل دانلود است. شایسته است پیش از سفر، آن‌ها را کامل کنید و برای ترخیص کالا به گمرک تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری قزاقستان برای مسافران چیمکند


در هنگام سفر به شهر چیمکند در کشور قزاقستان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این صورت است:

 • 200 نخ سیگار، یا 50 سیگار برگ، یا 200 گرم محصولات توتونی
 • میزان منطقی عطر و ادوکلن برای مصرف شخصی
 • اقلام شخصی تا ارزش 1.500 یورو و وزن 50 کیلوگرم
 • اگر ارزش بار شما از میزان مشخص شده بیشتر است و یا بیش از 50 کیلو بار همراه خود دارید، باید این موضوع را به گمرک اظهار نمایید. در زمان اظهار باید اقلام همراه خود را در فرم‌های مربوطه بنویسید و لازم است در هنگام خروج از این کشور اقلام مشخص شده در فرم ورود را همراه خود داشته باشید و از این کشور خارج نمایید.

یادتان باشد که این موارد فقط برای بار هوایی همراه مسافرین است و مرسولات حمل هوایی به چیمکند نمی‌توانند از این موارد بهره‌مند شوند.
برای دانستن میزان عوارض گمرکی و اطلاع از مواد غذایی مجاز در گمرک قزاقستان، حتماً پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور قزاقستان را بشنوید. در این پادکست، همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری قزاقستان را برایتان شرح داده‌ایم. پس شنیدن پادکست کشور قزاقستان را حتماً در برنامه پیش از سفر قرار دهید.

ورود کدام کالاها به شهر چیمکند از نظر گمرک قزاقستان ممنوع است


حالا که سفرتان به شهر چیمکند قطعی شده است و باید چمدان‌های سفر را مهیا کنید، بهترین موقع بررسی لیست کالاهای ممنوعه در گمرک کشور قزاقستان به شمار می‌رود. همراه داشتن این اقلام یا قرار داشتن آن در مرسوله حمل هوایی معادل دردسرهای قانونی است. بی‌شک کسی دنبال دردسر نیست. پس یادتان باشد این کالاها در گمرک کشور قزاقستان ممنوع دانسته می‌شوند. از نظر قوانین گمرک کشور قزاقستان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • هر نوع اسلحه
 • نشریات و لوازم مذهبی
 • هرگونه تجهیزات پزشکی
 • مواد غذایی (شامل غذای خشک، کنسرو، ادویه و غیره)
 • پوست و خز
 • مواد مخدر
 • گیاه زنده
 • خاک
 • آنتن ماهواره

قوانین گمرکی قزاقستان برای مهاجرین چیمکند


شرایط برای مهاجرین شهر چیمکند کمی متفاوت است. هم قوانین گمرکی قزاقستان برای مهاجرین تفاوت دارد، هم نیازهای مسافر و مهاجر به دلیل تفاوت در جنس سفرشان متفاوت می‌شود. مهاجر قطعاً به وسایل بیشتری نسبت به مسافر احتیاج پیدا می‌کند و این به بزرگ‌تر شدن بار هوایی او می‌انجامد. به این ترتیب مهاجرین اکثراً با جریمه اضافه‌بار مسافری مواجه می‌شوند و وقتی مبلغ گزاف آن را می‌بینند شوکه شده و در پی راهی منطقی‌تر می‌گردند. حمل هوایی به چیمکند روشی بهینه برای حمل اضافه‌بار به کشور قزاقستان است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور قزاقستان به شما تحویل می‌دهیم.
اگر به‌قصد اقامت به قزاقستان سفر می‌کنید، می‌توانید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید. در نظر داشته باشید که:

 • در کشور قزاقستان معافیتی برای واردات این وسایل وجود ندارد و باید برای تمامی لوازم خود طبق نرخ‌های مصوب عوارض پرداخت کنید.
 • اگر قصد واردات لوازم برقی را نیز داشته باشد باید برای ورود این لوازم مجوز تهیه نمایید.
 • این مجوز را کمیته امنیت ملی صادر می‌کند، در پادکست قزاقستان درباره مدت‌زمان و هزینه صدور مجوز برایتان توضیح داده‌ایم.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.


در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت قزاقستان، مقررات گمرکی به‌صورت کامل و شفاف بیان‌شده است. بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج‌کرده‌اند، قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، موضوعاتی است که ما آن‌ها را با جزئیات در پادکست برایتان گفته‌ایم. بی‌شک شما در ارسال بارهایتان به فرم‌هایی نیز نیاز دارید که مهیاکردن آن شاید برایتان سخت باشد. ما برگه‌های مربوط به انجام ترخیص را برای سهولت آسان، در این صفحه قرار داده‌ایم. پس همه‌چیز برای یک سفر آسان و البته ارسال بار آسان‌تر به کشور قزاقستان مهیاست. بی‌شک پیش از بستن چمدان‌ها لازم است پادکست ما را بشنوید.

ارزان‌ترین روش ارسال خرده بار به چیمکند چیست؟


از آنجایی که حمل بار زمینی با کامیون و تریلی انجام می‌شود و هزینه اجاره کامل یک کامیون برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان‌ترین و سریع‌ترین گزینه است.

حمل هوایی به چیمکند در مقصد هم هزینه‌ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به‌صورت کامل در مبدأ دریافت می‌گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

هزینه حمل هوایی به چیمکند چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به‌صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی چیمکند

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور قزاقستان ، گمرک ، واقع در فرودگاه بین‌المللی چیمکند (Shymkent Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر چیمکند فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی چیمکند (Shymkent Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی چیمکند ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور قزاقستان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور قزاقستان در شهر چیمکند واقع در فرودگاه Shymkent Intl. Airport (Shymkent Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  قزاقستان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور قزاقستان جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور قزاقستان از طریق CUSTOMS OFFICE نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور قزاقستان را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به چیمکند

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار