قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی سر سیوساگور رامگولام در پروسه حمل هوایی به شهر پورت لوئیس

قوانین گمرکی کشور موریس درباره حمل هوایی به پورت لوئیس


حمل هوایی به پورت لوئیس از مباحثی است که اکثر افرادی که قصد ارسال بار به کشور موریس را دارند با آن کمابیش آشنا هستند. اقبال روز افزون این روش ارسال بار به دلیل دارا بودن ویژگی‌هایی مثل ایمنی استاندارد، سرعت بالا و قیمت مقرون به صرفه آن است. به‌این‌ترتیب شما به فرایند حمل هوایی به پورت لوئیس واردشده‌اید. در این فرایند شما بارتان را در گمرک مبدأ تحویل می‌دهید و در انتظار تحویل آن در فرودگاه سر سیووساگور رامگولان و ترخیص آن از دفتر گمرک فرودگاه که Mauritius Revenue Authority نام دارد، خواهید بود؛ اگر با قوانین گمرکی کشور موریس آشنا باشید بارتان به‌آسانی به دستتان خواهد رسید. پس برای دانستن این قوانین با ما همراه باشید. بد نیست بدانید همه گمرک‌های کشور موریس از قوانین یکسانی پیروی می‌کنند؛ پس فرقی نمی‌کند بارتان در کدام شهر، کدام فرودگاه و کدام گمرک کشور موریس پذیرش‌شده است.

حمل هوایی به پورت لوئیس در قوانین گمرکی موریس


اکنون که بار هوایی شما به فرودگاه سر سیووساگور رامگولان در شهر پورت لوئیس رسیده است؛ اگر با قوانین گمرکی موریس در ارتباط با حمل هوایی به این کشور آشنا باشید به خودتان خدمت بزرگی کرده‌اید. دانستن میزان عوارض و مالیات و نکات ریز و درشت، شما را از گرفتاری‌های گمرکی نجات خواهد داد. همچنین با آشنایی با این قوانین می‌توانید از معافیت‌هایی که برای شرایط خاص در نظر گرفته شده نیز بهره‌مند شوید. ما مسیر کسب این اطلاعات را برایتان هموار کرده‌ایم. همه قوانین گمرکی مربوط به بار هوایی مسافرین و مهاجرین به کشور موریس را در قالب متن، ویدیو همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان نهاده‌ایم. شما در این مسیر به فرم‌هایی نیاز خواهید داشت تا ترخیص کالاها آسان باشد. این فرم‌ها نیز در سایت ما برایتان مهیاست.

قوانین گمرک مسافری موریس برای مسافر پورت لوئیس


در هنگام سفر به شهر پورت لوئیس در کشور موریس هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. معافیت اقلام همراه مسافر به این اندازه است:

 • 200 گرم محصولات توتونی
 • دیگر اقلام همراه مسافر تا ارزش 15000 روپیه موریس (تقریباً معادل 380 دلار امریکا)

برای کسب اطلاعات کامل درباره میزان عوارض پرداختی و همچنین آشنایی با مواد غذایی مجاز از نظر گمرک کشور موریس، حتماً به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت موریس گوش دهید. در این پادکست سعی کرده‌ایم همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری موریس را با شما در میان بگذاریم، پس به‌هیچ‌عنوان شنیدن پادکست را از دست ندهید.
به یاد داشته باشید که این معافیت‌ها فقط برای بار هوایی همراه مسافر هستند و مرسولات حمل هوایی به پورت لوئیس را نمی‌توانید ذیل این معافیت‌ها به موریس وارد کنید.

اقلام ممنوعه گمرک موریس جهت ورود به شهر پورت لوئیس


اگر سفرتان به شهر پورت لوئیس در کشور موریس قطعی شده است، قبل از بستن چمدان‌هایتان کمی دست نگه دارید. باید بدانید بردن چه کالاهایی برایتان دردسرساز خواهد شد. دردسری که ممکن است ساعت‌ها به معطلی شما بیانجامد و جریمه‌های سنگینی در پی داشته باشد. بی‌شک کسی دنبال دردسر نیست. پس یادتان باشد این کالاها در گمرک کشور موریس ممنوع هستند: ازنظر قوانین گمرک کشور موریس ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه و مهمات
 • داروهای غیرقانونی
 • مواد مخدر
 • کتاب، فیلم و عکس (باید سانسور شده باشند.)
 • مواد غذایی یا داروی تاریخ‌مصرف گذشته

قوانین گمرک موریس جهت مهاجرین پورت لوئیس


اگر هدف شما از مسافرت به شهر پورت لوئیس در کشور موریس اقامت بلند مدت و مهاجرت است، این بخش مختص شماست. مهاجرین به دلیل ماهیت بلند مدت سفرشان، به وسایل زیادی نیاز دارند و لذا معمولاً بارشان از محدوده مشخص شده برای بار همراه مسافر فراتر می رود. جریمه اضافه بار مسافری به قدری سنگین است که ممکن است شما را مجبور کند برخی وسایلی که به آن ها نیاز دارید را نتوانید همراه خود ببرید. این جاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان این جاست. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه بار مسافری، بی هیچ دغدغه ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور موریس به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به‌قصد اقامت به کشور موریس سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، به قوانین زیر توجه کنید:

 • قبل از ارسال مرسوله لوازم‌خانگی به این کشور، شخص واردکننده لازم است ویزای کار یا اقامت دریافت نماید. اگر در زمان رسیدن مرسوله ویزا آماده نباشد، برای ترخیص بار خود لازم است مبلغی را به‌عنوان ضمانت نزد بانک بگذارید.
 • همچنین قبل از رسیدن مرسوله خود به این کشور باید در این کشور حاضر باشید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

یادآوری می‌کنیم که در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت موریس، تمامی موارد مربوط به مسافرت و مهاجرت به این کشور را با جزییات کامل بیان کرده‌ایم. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به این کشور ببرید، یا برای یکی از بستگان خود در این کشور هدیه‌ای ارسال کنید یا اگر به دلیل ازدواج اخیر خود به این کشور سفر می‌کنید و قصد دارید جهیزیه خود را به آن کشور ببرید یا حتی اگر در حال سفر به این کشور هستید و دوست دارید بدانید که آیا می‌توانید برای آشنایانتان در موریس سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل ببرید یا خیر، تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات در پادکست برایتان گفته‌ایم. پس شنیدن این پادکست برای مسافران موریس ضروری است. همچنین برگه‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

آیا می‌توان در مرسوله حمل هوایی به پورت لوئیس مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به پورت لوئیس در مقصد هم هزینه‌ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به پورت لوئیس به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی سر سیوساگور رامگولام

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور جزایر موریس ، گمرک MAURITIUS REVENUE AUTHORITY Customs department ، واقع در فرودگاه بین‌المللی سر سیوساگور رامگولام (Sir Seewoosagur Ramgoolam Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر پورت لوئیس فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
MAURITIUS REVENUE AUTHORITY Customs department

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی سر سیوساگور رامگولام (Sir Seewoosagur Ramgoolam Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی سر سیوساگور رامگولام ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور جزایر موریس

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور جزایر موریس در شهر پورت لوئیس واقع در فرودگاه Sir Seewoosagur Ramgoolam Intl. Airport (Sir Seewoosagur Ramgoolam Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  موریس، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور جزایر موریس جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور جزایر موریس از طریق Mauritius Revenue Authority نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور جزایر موریس را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به پورت لوئیس

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار