قوانین گمرکی فرودگاه سلطان اسکندر مودا در پروسه حمل هوایی به شهر باندا آسه

حمل هوایی به باندا آسه و ترخیص کالا در گمرک اندونزی


آیا برای ارسال بار به شهر باندا آسه در کشور اندونزی برنامه ای دارید؟ بدون تردید استفاده از خدمات حمل هوایی بهترین راه رساندن خرده بار به شهر باندا آسه است. از ویژگی‌های اصلی حمل هوایی می توان به امنیت بالا، قیمت مقرون به صرفه و سرعت بالای آن اشاره نمود. این ویژگی ها شما را هم ترغیب کرده اند؟ به این ترتیب ورودتان را به فرآیند ارسال بار تبریک می گوییم. حالا در فرودگاه سلطان اسکندر مودا شهر باندا آسه در کشور اندونزی منتظر رسیدن کالاهایتان باشید. فقط یادتان باشد گمرک کشور اندونزی هم قوانینی دارد که بی‌شک در مورد بار شما هم اعمال خواهد شد. به نفع شماست که با این قوانین آشنا باشید. البته قانون در همه بخش های گمرکی کشور اندونزی یکسان است. برخی قانون‌ها را پیش از سفر و برخی را هنگام تحویل بار باید اعمال کنید.

مقررات گمرک کشور اندونزی برای حمل هوایی به باندا آسه


اکنون که بار هوایی شما به فرودگاه سلطان اسکندر مودا در شهر باندا آسه رسیده است؛ اگر با قوانین گمرکی اندونزی در ارتباط با حمل هوایی به این کشور آشنا باشید به خودتان خدمت بزرگی کرده اید. دانستن میزان عوارض و مالیات و نکات ریز و درشت، شما را از گرفتاری‌های گمرکی نجات خواهد داد. همچنین با آشنایی با این قوانین می توانید از معافیت‌هایی که برای شرایط خاص در نظر گرفته شده نیز بهره‌مند شوید. ما مسیر کسب این اطلاعات را برایتان هموار کرده‌ایم. همه قوانین گمرکی مربوط به بار هوایی مسافرین و مهاجرین به کشور اندونزی را در قالب متن، ویدیو و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان نهاده‌ایم. شما در این مسیر به فرم‌هایی نیاز خواهید داشت تا ترخیص کالاها آسان باشد. این فرم‌ها نیز در سایت ما برایتان مهیاست.

قوانین گمرک مسافری اندونزی برای مسافر باندا آسه


وقت سفر به شهر باندا آسه فرا رسیده است. لازم است بدانید در هنگام سفر به کشور اندونزی هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • تا 200 نخ سیگار، یا 25 سیگار برگ یا 100 گرم توتون
 • میزان معقول عطر و ادوکلن
 • لوازم شخصی تا ارزش 250 دلار آمریکا برای هر مسافر یا 1000 دلار برای هر خانوار

فقط فراموش نکنید که این معافیت‌ها برای بار هوایی همراه مسافر منظور می‌گردند و مرسولات بار هوایی که به شهر باندا آسه ارسال می‌کنید را شامل نمی‌شوند.
در پادکست ما میزان عوارض گمرکی و مالیات‌ها مشخص شده و شما می‌توانید از میزان آن مطلع شوید. همین‌طور خواهید دانست چه مواد غذایی از نظر گمرک اندونزی مجاز است. هر آنچه که مهاجران و مسافران باید درباره حمل بار بدانند را ما در این پادکست گنجانده ایم. پس مسافران کشور اندونزی شنیدن این پادکست را از دست ندهند.

ورود کدام کالاها به باندا آسه از نظر گمرک اندونزی ممنوع است


قبل از بستن بار سفر به شهر باندا آسه در اندونزی قوانین گمرکی این کشور را ملاحظه کنید. با مطالعه قوانین گمرکی کشور اندونزی در‌می‌یابید که حمل برخی کالاها مجاز نیست؛ یعنی اگر در بارتان این کالاها دیده شود شما به دردسر می‌افتید. از نظر قوانین گمرک کشور اندونزی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مجسمه سر بودا که از سنگ ساخته شده باشد. (در این مورد سخت گیری زیادی وجود دارد.)
 • اسلحه و مهمات و گازهای انفجاری
 • موتور سیکلت
 • محتوای مستهجن
 • محتوای حساس سیاسی
 • گونه‌های درخطر انقراض و محصولات مربوط به آن‌ها

قوانین گمرک اندونزی برای مهاجرین باندا آسه


هرچه تا حالا گفته شد مربوط به بار مسافران بود و اما اگر قصدتان مهاجرت است و به ماندن در شهر باندا آسه کشور اندونزی برای مدتی طولانی فکر می‌کنید بی‌شک حجم بارتان نیز بیشتر می شود. بار هوایی بیشتر به معنی مواجه شدن با جریمه سنگین اضافه بار مسافری مربوط به شرکت‌های هواپیمایی است؛ اما جای نگرانی نیست. کاهش هزینه‌هایتان با ما. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور اندونزی به شما تحویل می دهیم.
اگر برای اقامت به کشور اندونزی سفر می‌کنید و قصد وارد کردن لوازم شخصی و خانگی خود به این کشور را دارید به قوانین زیر توجه نمایید:
برای ورود معاف از عوارض این لوازم باید دارای شرایط زیر باشید:

 • مجوز کار و مجوز سکونت شما حداقل 12 ماه اعتبار داشته باشد.
 • مرسوله لوازم خانگی خود را حداکثر تا سه ماه بعد از ورود به کشور اندونزی به این کشور وارد کنید.
 • لوازمی که به این کشور وارد می‌کنید به مدت بیش از 12 ماه قبل از ارسال مورد استفاده شما بوده اند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

هدف ما از تهیه پادکست، آشنا شدن شما با ریز و درشت قوانین گمرکی کشور اندونزی است. شاید به بردن حیوان خانگی فکر کرده اید یا در حال ارسال هدیه برای دوستتان هستید. یا تازه عروس و دامادید و تکلیف بردن جهیزیه‌هایتان معلوم نیست. شاید هم به رسم همه ایرانی‌ها دارید سوغاتی‌های منحصر به فرد ایرانی مثل لواشک و آجیل را برای بردن به اندونزی بسته‌بندی می‌کنید. شاید خبر نداشته باشید که اصلاً این کالاها را می‌توانید با خودتان حمل کنید یا خیر. یا اگر می‌توانید چقدر و به چه شکل. ما به همه این موارد در پادکستمان اشاره کرده‌ایم. امکان دسترسی به فرم‌های مخصوص گمرک کشور اندونزی نیز در سایت ما وجود دارد. پس با خیال راحت به پادکست ما گوش کنید و با آمادگی کامل از سفر یا مهاجرت لذت ببرید.

برای حمل هوایی به باندا آسه می توانم بسته‌بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به باندا آسه چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به باندا آسه مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.


اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه سلطان اسکندر مودا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور اندونزی ، گمرک Customs Office ، واقع در فرودگاه سلطان اسکندر مودا (Sultan Iskandar Muda Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر باندا آسه فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Customs Office

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه سلطان اسکندر مودا (Sultan Iskandar Muda Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه سلطان اسکندر مودا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور اندونزی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور اندونزی در شهر باندا آسه واقع در فرودگاه Sultan Iskandar Muda Intl. Airport (Sultan Iskandar Muda Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  اندونزی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور اندونزی جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور اندونزی از طریق نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور اندونزی را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به باندا آسه

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار