قوانین گمرکی فرودگاه لنارت مری در پروسه حمل هوایی به شهر تالین

قوانین گمرکی استونی درباره حمل هوایی به تالین


ما همواره به مشتریانی که قصد ارسال خرده بار به شهر تالین در کشور استونی را دارند استفاده از خدمات حمل هوایی یا همان فریت بار را توصیه می کنیم، حال فکر می کنید دلیل اقبال روز افزون افراد به استفاده از این روش چیست؟ اگر با یکی از مسافرانی که از فریت بار استفاده کرده، گفت‌وگو کنید به شما خواهد گفت که امنیت، مقرون‌به‌صرفه بودن و سرعت مهم‌ترین ویژگی‌های روش حمل هوایی است. وقتی شما در مسیر فرایند حمل هوایی وارد شوید؛ یعنی بارتان را در مبدا تحویل داده‌اید و در مقصد یعنی در فرودگاه تالین شهر تالین منتظر دریافت آن هستید معنی مقرون به صرفه بودن فریت بار را خوب درک خواهید. به‌موقع انجام شدن کارها در سفر و طی مراحل ارسال بار بسیار مهم است. برای انجام این مراحل شما باید با قوانین گمرکی کشور استونی آشنا باشید. قبل از هر چیز بدانید که دفتر گمرک فرودگاه تالین TAX AND CUSTOMS BOARD نام دارد. برای آشنایی با قوانین گمرکی استونی نیازی به تهیه جزوه یا کتاب نیست. ما در همین سایت قوانین گمرکی کشور استونی را برایتان شرح داده‌ایم. لازم است بدانید قوانین بیان شده در گمرک های سرتاسر کشور استونی یکسان اجرا می‌شود.

قوانین مهم گمرک استونی درباره حمل هوایی به تالین


حالا بار هوایی شما به فرودگاه‌ تالین در شهر تالین کشور استونی رسیده است. با رسیدن بارتان به کشور استونی، مرسوله شما تابع همه قوانین گمرکی این کشور خواهد بود. شما باید از عوارض گمرکی ورود و مالیات‌هایی که طبق قانون گمرکی کشور استونی محاسبه می‌شود، مطلع باشید. همین‌طور باید بدانید در این میان معافیت‌ها و استثنائاتی وجود دارد که می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.
شاید فکر می کنید دستیابی به اطلاعاتی مثل قوانین گمرکی کشورها دشوار و غیر ممکن باشد، اما نگران نباشید؛ ما در این مجال، بخشی از قوانین گمرکی مربوط به بار هوایی مسافرین و مهاجرین به شهر تالین کشور استونی را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان گذاشته‌ایم. برای آسان شدن کارتان نیز فرم‌های مربوط به ترخیص بار هوایی در این سایت قابل دانلود است. برای سرعت بخشیدن به مراحل ترخیص کالا می توانید پیش از سفر، آن‌ها را کامل کنید و به گمرک تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری استونی برای بار هوایی مسافر


در هنگام سفر به کشور استونی هر مسافر مجاز است تا لوازم مورد نیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 100 سیگار برگ کوچک یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون (امکان واردات درصدی این اقلام نیز وجود دارد، برای مثال می‌توانید 100 سیگار و 125 گرم توتون همراه خود داشته باشید.)
 • دارو برای مصرف شخصی
 • دیگر اقلام همراه مسافر تا ارزش 430 یورو

فراموش نکنید که مواردی که ذکر شد فقط مربوط به بار همراه مسافر است و اگر این اقلام را در محمول بار هوایی خود قرار دهید و از طریق فریت بار ارسال کنید، مشمول عوارض، مالیات و حتی جریمه خواهید شد. خوب حالا عوارض گمرکی و مالیات چقدر است؟ این پرسش ها را ما به‌طور کامل در پادکست کشور استونی شرح داده‌ایم. همین‌طور تکلیف مواد غذایی مجاز برای ورود به کشور استونی در همین پادکست مشخص شده است.

ورود کدام کالاها به صورت حمل هوایی به گمرک استونی ممنوع است


اگر مسافر تالین استونی هستید، قبل از بستن چمدان‌هایتان کمی صبر کنید و نگاهی به لیست اقلام ممنوعه در گمرک این کشور بی اندازید. باید بدانید بردن چه کالاهایی برایتان دردسر ساز خواهد شد. دردسری که ممکن است ساعت‌ها به معطلی شما بیانجامد و جریمه‌های سنگینی در پی داشته باشد. بی‌شک کسی دنبال دردسر نیست. پس یادتان باشد این کالاها در گمرک کشور استونی ممنوع هستند؛ از نظر قوانین گمرک کشور استونی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه و مهمات
 • مواد مخدر
 • داروهای غیر قانونی
 • مواد منفجره
 • حیوانات محافظت شده و در خطر انقراض و محصولات مربوط به آن‌ها

قوانین گمرک استونی جهت بار هوایی مهاجرین شهر تالین


خب فکر می کنید اوضاع برای مهاجرین به چه شکل باشد؟ یکی از مهم‌ترین موضوعات این است که با توجه به ماهیت بلند مدت سفر مهاجر حتما میزان باری که قصد دارد به تالین ببرد از محدوده تعیین شده در بلیت مسافری بیشتر خواهد بود و کم یا زیاد اضافه بار دارد. هزینه اضافه بار در اکثر موارد سنگین است و تصمیم گیری را کمی دشوار می‌کند؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه تر تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران است. اگر باری که می خواهید به کشور استونی ببرید بیشتر از مقدار مجاز بلیتتان است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما و یا در فرودگاه تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه تالین در شهر تالین در کشور استونی تحویلتان می دهند.
اگر برای اقامت به کشور استونی سفر می کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مد نظر داشته باشید:
در شرایط زیر ورود این لوازم معاف از پرداخت عوارض است:

 • اقلام قبل از ورود به این کشور حداقل به مدت ۶ ماه تحت مالکیت و مورد استفاده شما بوده باشند.
 • اقلام را برای مصرف شخصی خود و اعضای خانواده تان به این کشور وارد نمایید.
 • قصد داشته باشید تا از اقلامی که وارد می‌کنید همان استفاده را بکنید که در کشور مبدا می کردید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد مدارک مورد نیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت استونی مراجعه کنید.

با گوش دادن به قسمت کشور استونی پادکست ما برنامه سفرتان را تنظیم کنید و به بارهایتان سر و سامان دهید. همه چیز واضح است و پاسخ همه پرسش ها مشخص. از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان. حتی شما در خواهید یافت که وضعیت بردن سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل چگونه است. تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات کامل در پادکست برایتان گفته‌ایم. فرم‌های گمرکی مورد نیاز در مراحل ترخیص و آدرس صفحات اینترنتی برای اظهار بار در این صفحه در دسترس شماست. شما می‌توانید با دانلود و پرینت فرم ها و تکمیل فرم‌های آنلاین قبل از سفر و انجام دادن نکات تذکر داده شده در پادکست کارتان را به راحتی به سرانجامی مطلوب برسانید.

هزینه حمل هوایی به تالین چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به تالین به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به تالین می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه لنارت مری

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور استونی ، گمرک TAX AND CUSTOMS BOARD ، واقع در فرودگاه لنارت مری (Tallinn Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر تالین فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
TAX AND CUSTOMS BOARD

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه لنارت مری (Tallinn Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه لنارت مری ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور استونی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور استونی در شهر تالین واقع در فرودگاه Tallinn Airport (Tallinn Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  استونی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور استونی جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور استونی از طریق TAX AND CUSTOMS BOARD نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور استونی را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به تالین

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار