قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی توکومن در پروسه حمل هوایی به شهر پاناماسیتی

مراحل حمل هوایی به پاناماسیتی و ترخیص کالا از گمرک پاناما


حمل هوایی به پاناماسیتی نیاز ضروری بسیاری از افرادی است که قصد ارسال بار به کشور پاناما را دارند. پیدا کردن آسان‌ترین، ارزان‌ترین و امن‌ترین راه برای ارسال بار اهمیت زیادی دارد. از این رو حمل هوایی بهترین پیشنهاد است. فرایند امن حمل هوایی شما را مجاب می‌کند تا بارتان را در مبدأ تحویل دهید و در مقصد با خیالی آسوده منتظر دریافتش بمانید. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در گمرک پاناما را می دانید. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور پاناما نرفته‌اید با ما همراه باشید. باید بدانید قانون گمرکی پاناما در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بارتان در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اجرا خواهد شد.

قوانین مهم گمرک پاناما در حمل هوایی به پاناماسیتی


وقتی بارتان به فرودگاه بین المللی توکومن در شهر پاناماسیتی پاناما رسید، نوبت به ترخیص آن از دفتر گمرک فرودگاه که Customs office نام دارد، می رسد. خوب است از پیش کمی با قوانین گمرکی پاناما آشنا باشید، یعنی اینکه شما بدانید عوارض و مالیات هر کالا در کشور پاناما چگونه است. خب در این میان معافیت‌هایی هم در نظر گرفته شده که آگاهی از آن ها بی تردید به نفعتان است. می بینید که اطلاعات در این زمینه ارزش بسیار زیادی دارد؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات را در شکل های گوناگون ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری پاناما برای مسافرین پاناماسیتی


در زمان سفر به شهر پاناماسیتی در کشور پاناما هر مسافر می‌تواند اقلام زیر را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید:

 • 10 پاکت سیگار یا 2 بسته توتون
 • ادکلن برای مصرف شخصی
 • لوازم همراه مسافر تا ارزش 2000 بالبوا پاناما (تقریبا معادل 2000 دلار امریکا)

اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیر مجاز از نظر گمرک کشور پاناما کار آسانی نیست که در سایت سفیران در اختیار شماست. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور پاناما همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس قبل از هر اقدامی پادکست ما را بشنوید.
به یاد داشته باشید که مواردی که در این بخش ذکر کردیم، تنها برای بار هوایی همراه مسافران منظور می‌گردند و مرسولات حمل هوایی شما را شامل نمی شوند.

ورود کدام کالاها به پاناماسیتی از نظر گمرک پاناما ممنوع است


در زمان سفر به شهر پاناماسیتی، باید کاملاً آگاه باشید که ورود چه کالاهایی به کشور پاناما ممنوع اعلام شده است. اگر شما از این موضوع بی خبر باشید و کالایی غیر مجاز حمل کنید به دردسر زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید ورود اقلام زیر به کشور پاناما ممنوع است:

 • میوه
 • سبزیجات
 • محصولات حیوانی
 • اسلحه
 • مواد منفجره
 • مواد مخدر
 • مواد سمی
 • محتوای مستهجن

قوانین مهاجرت به شهر پاناماسیتی در گمرک پاناما


اگر هدف شما از مسافرت به شهر پاناماسیتی در کشور پاناما اقامت بلند مدت و مهاجرت است، این بخش مختص شماست. مهاجرین به دلیل ماهیت بلند مدت سفرشان، به وسایل زیادی نیاز دارند و لذا معمولاً بارشان از محدوده مشخص شده برای بار همراه مسافر فراتر می رود. جریمه اضافه بار مسافری به قدری سنگین است که ممکن است شما را مجبور کند برخی وسایلی که به آن ها نیاز دارید را نتوانید همراه خود ببرید. این جاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان این جاست. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه بار مسافری، بی هیچ دغدغه ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور پاناما به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور پاناما سفر می کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید به قوانین زیر توجه کنید:

 • در زمان فرآیند ترخیص گمرکی باید در پاناما حضور داشته باشید.
 • ورود مرسوله لوازم شخصی و خانگی برای افراد زیر معاف از پرداخت عوارض است:
 • افراد خارجی که ویزای اقامت دریافت کرده باشند.
 • ساکنین پاناما که به مدت دو سال خارج از این کشور زندگی کرده باشند.
 • و ...

برای آگاهی از مدارک مورد نیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت پاناما مراجعه کنید.

پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت پاناما شما را از ریز تا درشت قانون ها آگاه می‌کند. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به پاناما ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج های جوان چیست و سوغاتی هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به پاناما را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می کنم اکنون نیز شما با ما هم نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

حمل هوایی به پاناماسیتی به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

ارزان‌ترین روش ارسال خرده بار به پاناماسیتی چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان‌ترین و سریع‌ترین گزینه است.

حمل اضافه بار مسافری به پاناماسیتی چگونه انجام می شود؟


اضافه بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی توکومن

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور پاناما ، گمرک National Customs Authority ، واقع در فرودگاه بین‌المللی توکومن (Tocumen Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر پاناماسیتی فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
National Customs Authority

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی توکومن (Tocumen Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی توکومن ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور پاناما

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور پاناما در شهر پاناماسیتی واقع در فرودگاه Tocumen Intl. Airport (Tocumen Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  پاناما، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور پاناما جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور پاناما از طریق Customs office نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور پاناما را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به پاناماسیتی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار