قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی تونس قرطاج در پروسه حمل هوایی به شهر تونس

قانون‌های گمرکی حمل هوایی به تونس در کشور تونس


اگر بخواهید باری به شهر تونس کشور تونس ارسال کنید بهترین انتخاب شما کدام روش ارسال بار است؟ فریت بار و حمل هوایی. این پاسخ را از اکثریت افرادی که یک بار قبلا از این خدمات استفاده کرده اند خواهید شنید. این مسافران کاملا آگاه‌اند که از این طریق، بارشان با بالاترین امنیت ممکن به مقصد می‌رسد و از نظر هزینه هم صرفه جویی می کنند و صد‌البته سریع ترین راه ممکن را انتخاب کرده اند. با انتخاب گزینه فریت بار، شما در مسیر حمل هوایی قرارگرفته‌اید، اما این آغاز راهی است که قوانین خاص خودش را دارد و شما لازم است با قوانین گمرکی کشور تونس آشنا باشید تا دچار گرفت و گیرهای گمرکی نشوید. اطلاعات مورد نیازتان را ما در اختیارتان می‌گذاریم. پس بامطالعه این قوانین، دیگر دغدغه‌ی جریمه شدن و دردسر نخواهید داشت.
حالا فرصتی است تا فرض کنیم که بارتان را در مبدأ تحویل داده اید و بعد از انجام تشریفات حمل هوایی به تونس در فرودگاه بین المللی تونس-قرطاج منتظر رسیدن بار خود هستید تا با مراجعه به دفتر گمرک فرودگاه با نام BUREAU REGIONAL DES DOUANES تشریفات گمرکی بار را انجام دهید؛ خوب است بدانید تمامی گمرک‌های کشور تونس از قانونی واحد پیروی می‌کنند و اینکه بار را به چه ایالتی ارسال می کنید تفاوتی در قوانین گمرکی ایجاد نمی نماید.

داستان حمل هوایی به تونس در گمرک کشور تونس


حالا منتظرید تا بارتان را در فرودگاه بین المللی تونس-قرطاج به شما تحویل دهند. خیلی عجول نباشید. بارتان باید از گمرک فرودگاه عبور کرده و قوانین برایش منظور گردند. چه قوانینی؟ مواردی مثل عوارض ورود کالا و مالیات‌هایی که بر اساس قانون گمرکی کشور تونس اعمال می‌شود. همچنین باید در نظر داشته باشید که شاید بتوانید از امتیازات و معافیت‌های گمرکی استفاده کنید. شاید فکر کنید دستیابی به اطلاعات مربوط به این موارد شاید کمی دشوار باشد، ولی ما در سایت سفیران این قوانین را برایتان خواهیم گفت. خلاصه این اطلاعات را می‌توانید به‌صورت متنی، ویدیویی و همچنین تمام و کمال در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت تونس دریافت کنید. باید به فرم های گمرکی لازم برای ترخیص کالا هم توجه کنید. این فرم‌ها نیز در سایت ما قرار داده‌شده تا در صورت صلاحدید برای سرعت بخشیدن به تشریفات گمرکی آن‌ها را قبل از سفر خود تکمیل نمایید و در زمان مناسب به مأمورین مربوطه تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری تونس در حمل هوایی به تونس


در هنگام سفر به کشور تونس هر مسافر می‌تواند لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. معافیت اقلام همراه مسافر به این اندازه است:

 • 200 نخ سیگار یا 50 سیگار برگ یا 500 گرم توتون
 • 1 لیتر ادکلن و 250 میلی‌لیتر عطر
 • هدایا و اقلام نو تا ارزش ۲۵ دلار آمریکا

مواردی که به عنوان معافیت در این بخش ذکر شدند فقط برای بار همراه مسافرین تعریف شده اند. پادکست ما در قسمت کشور تونس به تمام پرسش‌هایتان درباره میزان عوارض گمرکی و همین‌طور مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک این کشور پاسخ می‌دهد. در این پادکست، شما قوانین گمرکی مسافری و مهاجری را می‌شنوید. پس با شنیدن پادکست کشور تونس، همیشه یک‌قدم جلوتر سفر می‌کنید.

ورود کدام کالاها از نظر گمرک تونس به شهر تونس ممنوع است


پای قانون گمرکی که وسط باشد یعنی بار هوایی شما به شکل دقیق کنترل می‌شود و اینکه قانون گمرکی تونس اجازه ورود کدام کالاها را صادر کرده و از ورود کدامشان جلوگیری می‌کند. اگر شما از این موضوع بی‌خبر باشید و کالایی غیرمجاز به شهر تونس کشور تونس حمل کنید به دردسر زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک تونس ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • اقلام تقلبی
 • حنا
 • درخت نخل و هر محصول مربوط به آن
 • مواد منفجره
 • داروهای غیرقانونی
 • اسلحه، مهمات و مواد منفجره

قوانین گمرکی مهاجرین به شهر تونس کشور تونس


اگر به ماندن طولانی‌مدت در شهر تونس کشور تونس فکر می کنید احتمالا قصد شما از سفر مهاجرت است و به وسایل زیادی برای شروع فصل جدید زندگی خود در این کشور نیاز دارید؛ اما بردن این‌همه وسایل یک مهاجر به کشوری دیگر به عنوان اضافه بار کار آسانی نیست. پرداخت هزینه گزاف اضافه‌بار در توان هرکسی نخواهد بود. اینجاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان فریت بار یا همان حمل هوایی بار است. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه بین المللی تونس-قرطاج در کشور تونس به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به‌قصد اقامت به کشور تونس سفر می‌کنید، می‌توانید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، در رابطه با این لوازم قوانین زیر منظور می‌گردد:

 • واردات موقت این لوازم معاف از پرداخت عوارض گمرکی است. به این معنی که بعد از اتمام مدت حضور خود در کشور تونس تمامی اقلامی را که با خود وارد نموده‌اید از کشور خارج کنید.
 • حضور مالک مرسوله در زمان انجام فرایند ترخیص اجباری است.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت تونس را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور تونس در رابطه با ارسال بار هوایی آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به تونس ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به تونس را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت فرآیند حمل هوایی و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون شما نیز با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

حمل هوایی به تونس به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به تونس چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

حمل اضافه بار مسافری به تونس چگونه انجام می شود؟


اضافه بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی تونس قرطاج

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور تونس ، گمرک Bureau Régional Des Douanes Ariana ، واقع در فرودگاه بین‌المللی تونس قرطاج (Tunis-Carthage Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر تونس فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Bureau Régional Des Douanes Ariana

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی تونس قرطاج (Tunis-Carthage Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی تونس قرطاج ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور تونس

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور تونس در شهر تونس واقع در فرودگاه Tunis-Carthage Intl. Airport (Tunis-Carthage Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  تونس، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به تونس

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند. فرودگاه ها ی کشور ما ، علی الخصوص فرودگاه امام خمینی ، به عنوان دروازه اصلی حمل ونقل هوایی کشور، با لطف پروردگار و تلاش ، کوشش و مدیریت نیروهای انتظامی، نظامی، قضایی، امنیت و حراستی، و با همکاری پرسنل نهاد ها و موسسات ، مشغول در این فرودگاه ، همواره بستر آرامش و تحرک بی وقفه و امن مسافر و کالا ، در این مکان استراتژیک بوده و هست.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار